Faturali hatlara kredi 1
faturali hatlara kredi 1

Zaman içerisinde ticari firmalar gelirin yüksek olduğu finans sektörüne girmeye çalışır duruma geldi. Bunda gelirlerin yüksek olmasının sebebi büyük. Bu yüzden direk bankacılık sektörüne girilemese de firmalar kendi mevzuatları içerisinde farklı eğilimlere giriyor. Bu yazımızla faturalı cep telefonu hatlarına fatura üzerinden yansıtılan taksitler ile nasıl kredi verildiğini, şartları ile sizin için olumsuz yönlerini anlatacağız.

Faturalı hatlara kredi

Akıllı ve cep telefonlarına getirilen taksit sınırlamasının ardından, satışların durma noktasına gelmesiyle telefon üreticileri ve satıcıları yeni arayışlar içine girdi. Aynı zamanda telefon  almak isteyenler ve nakit maddi gücü olmayan  insanlarda bu arayışa ortak oldu.

Önce GSM şirketleri faturalar üzerinden uzun vadelerle insanların ihtiyaçlarını karşılamaya çalışırken aynı zamanda da kazançlarını kat ve kat artırma yoluna gittiler.

Daha sonra elektronik mağazaları bana şubelerine yaptıkları anlaşmalar ile mağazalarına taşıdıkları banka şubeleri aracılığıyla  telefon kredisi ile satış yapma çabası içerisinde oldular.

Faturalı hatlara kredi miktarı ve vadesi ne kadar?

Durum böyle iken cep telefonu satıcıları acilen nakite ihtiyaçları olanlara yeni finans kaynağı olarak küçük miktarlarda akışı sağlamaya başladılar. 6 ay ve daha üzeri süreli GSM abonesi olanlara cep telefonu faturalarına eklenecek taksitlerle 4.000 liraya kadar para temininde  bulunuyorlar. Temin edilen bu miktar öncesi kredi kayıt bürosunun üyesi olan firmalar kimlik bilgileriniz üzerinden yine kredi notlarınıza bakarak size cep telefonu almak şartıyla yanında istediğiniz miktardaki nakitin teslimini yapıyorlar. 12 ay ve 24 ay taksitlerle siz telefonun bedelini ve aldığınız kredinin taksitlerini ödemiş oluyorsunuz.

Yaptığınız sözleşmeler ile kefil göstermeksizin yapacağınız alışveriş sonunda aldığınız cep telefonunu satarak paraya dönüştürme imkanına sahipsiniz. Bu konuda size satış yapan firmalar ücret  karşılığı bu işlerle ilgilenenler aracılığıyla henüz yeni aldığınız cep telefonunun satışını sağlayabiliyorlar.

Fatura üzerinden kredi almak  avantajlımı

Bu şekilde nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak çokta avantajlı gibi görünmemektedir. Faturalı Hatta Kredi sağlamak adına alacağınız telefona normalinden fazla ücret ödeyebilir, sağlayacağınız nakit  için bir bankaya ödeyeceğinizden fazlasını ödeyebilirsiniz.

Aynı zamanda mecburen  almak zorunda kaldığınız telefonu satsanız bile ücret ödeyeceksiniz ve satacağınız telefondan oldukça fazla zarar edebileceksiniz.

Artılarını ve eksilerini karşılaştırma yaparak sizin için doğru olanı bulabilirsiniz. Hiç bir yerden temin edemediğiniz nakit ile önemli bir ihtiyacınızı karşılayıp sizin için avantajlı duruma getirebilirsiniz.

Fatura üzerinden kredi için kredi tahsis ücreti ödemezsiniz, BSMV ve KKDF ödemezsiniz ancak daha fazlası ile vergi öder, daha fazlasıyla cebinizden para çıkmasına sebep olunabilir. Ancak sonuçta bu şekilde para sağlamayı düşünen  kişi fazla ödemeyi göze alabilir.

Her geçen gün internet sitelerinde ve özellikle sosyal medya reklamlarında faturalar üzerinden verilen kredi reklamları karşımıza çıkmaktadır. Hiç duymayanlar için bu sistem yeni bir dolandırıcılık  yolu olduğu düşünülebilir.

11 Comments

  1. çok lazım olduğu bir anda cep telefonum üzerinden 2000 lira aldım. gerçi 5000 lira istemiştim ama bu kadar verdiler. Böylelikle telefonumda yenilenmiş oldu

  2. Arkadaşlar konuyla ilgili söylemek istediklerim sizi aydınlatabilir . Başvuru Formu çıkıyor karşınıza onu doldurun. Birsüre sonra arıyorlar bilgilendiriyorlar. Siz onaylarsaniz anında hesabınıza yatiriyorlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir