Kredi ve Finans Portalı

Türk Telekom Hattına Kredi Veriliyor mu?

Yaklaşık 40 milyon aboneye hizmet eden Türk Telekom, Türkiye’nin en eski kurumsal mirası olarak müşterilerine geniş bant ürünleriyle  çeşitli sektörlerde hizmet vermektedir. Özellikle GSM hattı ile çok yakınımızda bulunan Türk Telekom çeşitli ihtiyaçlara karşılık vermeye devam etmektedir.

Daha çok gerçek kişiye ulaşmak ve ulaştıkları insanlarla aralarında gerekli bağı kurmak amacıyla açılan binlerce bayi üzerinden kampanyalarıyla birlikte ürünlerini pazarlamaktadır. Bu pazar ağının bir dalı da özellikle cep telefonlarına getirilen kart sınırlamasının ardından akıllı telefon alabilmek için farklı yollara başvurmak zorunda kalan tüketicilere cep telefonu kredisi olarak karşımıza çıktı. Faturalara yansıtılan taksitler ile cep telefonu alan vatandaşlar, uzun dönemlerde borç ödemesi yapmaya başladı.

Neden Faturalı Hat Üzerinden Kredi

Yapılan yeni yasalar, gelişen teknoloji, insan ihtiyaçları ile birlikte her geçen gün yeni girişimcilik ağını beraberinde getirmektedir.  Talep oldukça arz artar. Bu taleplerden birisi de kişilerin kolay ve rahat bir şekilde para ihtiyacını karşılayacak kanalların keşfidir.

Tüm ülkelerde olduğu gibi Türkiye’de de para işlerinin geliştirilmesi, pazarlanması ve finans ihtiyacının karşılanması bankalar aracılığıyla yapılmaktadır. Ancak finans desteği yasalar ile birlikte bankaların kendi mevzuatlarını içeren şartlarda gerçekleşir. Bu şartları taşımayan ancak para ihtiyacı bulunan kimseler gerekli kaynağı sağlamak için yasal ve legal farklı yollara başvurur. Bu yollardan birisi de Türk Telekoma ait faturalı hat üzerinden kredi talebidir.

Türk Telekom Faturalı Hat Üzerinden Kredi Veriyor mu?

Yüzde otuzu Başbakanlık Hazine Müsteşarlığına ait olan Türk Telekom İletişim Hizmetleri resmi olarak kredi imkanı vermemektedir. Böyle bir pazar ağı bulunmamasına rağmen bayiler kendi bünyeleri çerçevesinde belgeli olarak taksitli telefon satışı yaparak telefon bedeli üzerinden kestikleri komisyonlar karşılığında nakit para imkanı verdikleri bilinmektedir. Bunun için özellikle internet üzerinden, sosyal siteler ile verdikleri reklamlarla faturalı hatlara kredi vermeyi taahhüt ettiklerini görürüz.  Burada belirtilen kredi miktarı ise 3 ile 4 bin arasında değişen rakamlarda ve 24-36 ay vadelerde yapıldığı bilinmektedir.

Ancak burada belirtmek bilmeyenler için çok önemlidir ki, alacağınız kredi için ödeyeceğiniz faiz ya da komisyon burada bir bankaya ödeyeceğinizden çok daha fazla olacaktır. Hesap etmekte fayda olacaktır ancak bir banka finans sağlamadan önce kredi notunuza bakarak sizlere onay veriyorsa, GSM şirketleri de aynı sistem üzerinden kişinin notuna bakarak işlem yapar. Fakat bir bankadan çok daha esnek olabilirler.

Akıllı Telefon Kredisi alabilmek için anlaşması bulunan bir Türk Telekom Bayiine gidere mevcut bulunan telefonlar üzerinden alım yapılabiliyor.

Vodafone faturalı hattına kredi imkanı için tıklayınız. 

Yorumlar
 1. Sevim Tan dedi ki:

  3 seferdir mesaj gönder iyorum kimlik bilgilerime varınca ya kadar gönderdim maalesef kusura bakmayın ama bir olumlu olumsuz bir haber gelmedi nasıl öğrenebilirim kredi alıp almayacagimi bir zahmet olmazsa beni bilgilendirir Deniz sevinirim şimdiden teşekkürler

  1. profile1 admin dedi ki:

   Sevim hanım kredicim.net olarak ziyaretçilerimizi aydınlatma adına paylaşımlarda bulunuyoruz. Biz kredi imkanı verme gibi işlemlerde bulunmuyoruz. Bunun için yetkili bayilere gidebilirsiniz.

  2. Mustafa dedi ki:

   Yardimci olabilirim isterseniz fakat tel faturnizi her ay duzgun yyatriyirsaniz puanının yüksek iise yardumci oluruz

 2. Salih dedi ki:

  Bunlara itibar etmeyin merkeze veya subeye gidip ogrenin bizde basvurduk ama subeye gittigimizde onlara inanmayi dolandirici denildi madur olduk tc yide verdik hayirlisi

 3. Eşref dilli dedi ki:

  Slm ben eşref kredi almak istiyorum hattım 3 ay oldu yada bankayla kırmızı çizim var başka türlü nasil kredi alabilirim yardımcı olurmusunu

  1. profile1 Turan Ay dedi ki:

   Eşref bey sitemiz bilgilendirme amaçlı. Kredi tahsisi yapmıyoruz

 4. Buğra E. dedi ki:

  Eşref bey ile aynı oksijeni tüketiyorum, bu bana haksızlık değilmi şimdi 😐

 5. Yusuf soydaş dedi ki:

  Kocaelinde fatura üzerine kredi alabileceğim TÜRK TELEKOM şubesi varmı

 6. Mustafa dedi ki:

  Kredi almak isteyen faturali kullanicilara yardimci olunur gelin gorun saka yapmiyoruz dolandiricilikla alakmiz yoktur ancak faturanizi duzgun sekilde oduyorsaniz puaniniz yuksek ise yardımcı olurum

  1. Semiye dedi ki:

   Mustafa Bey sabit ev telefonum var. kredi konusunda nasıl yardımcı oluyorsunuz?

 7. Hasan salan dedi ki:

  Internet hattina kredi varmi

  1. profile1 Turan Ay dedi ki:

   Hasan bey faturalı olduğu sürece bu imkanları sunan firmalar bulunuyor.

 8. M. Kaan dedi ki:

  Kısaca; bizim adımıza Cihaz satışı yapıp, parayı nakit olarak verip faiziyle de geri alıyorlar. Bu kadar basit.

  1. profile1 Muammer Ay dedi ki:

   Kaan Bey , işlem dediğiniz gibi aslında bunu kendinizde yaparsınız . Faturaya ek alırsınız telefonu sonra satarsanız elinize nakit geçer taksit taksit ödemiş olursunuz.

 9. cemil sert dedi ki:

  hem internet hem telefon hattı kullanıyorum kredi alabilirmiyim acil olursa sevinirim