Pokus kart

Bugünkü içeriğimizde sizlere çok merak edilen Pokus kart nereden alınır? ve bununla bağlantılı soruların güncel yanıtını sunacağız. Yeni dönem dijital cüzdan uygulamaları arasında yer alan ve benzer uygulamalara göre artıları oldukça fazla olan Pokus ile ilgili kafanızda hiçbir soru işareti kalmayacak. Pokus dünyasını keşfetmeye hazırsanız başlayalım.

Pokus Kart Nedir?

Pokus kart hizmetlerini daha iyi anlayabilmek adına öncelikle Pokus kart nedir? sorusunu yanıtlayalım. Pokus kart, dijital cüzdan uygulaması olan Pokus ile entegre şekilde çalışan ve fiziki olarak mağazalardan, kart bilgileriyle ise online ödeme noktalarından harcama ve alışveriş yapma imkânı sunan bir karttır. Mastercard altyapısını kullanan Pokus kart, bu altyapının geçerli olduğu her yerde rahatlıkla kullanılır. 

Pokus kart, aynı zamanda sağlam bir birikim aracıdır. Birikimlerinizi Pokus kartınızda tutarak sürekli olarak para yatırabilir ve gerekli seviyeye ulaştıktan sonra paranızı tekrar çekebilirsiniz. Ayrıca popüler oyun uygulamalarında da kullanılması, Pokus kart için iyi bir pazar oluşturmakta. 12 ile 18 yaş arasındaki gençlerin büyük ilgi gösterdiği online oyunların neredeyse tamamında rahatlıkla kullanılabilmektedir. 

Sanal kart edinmek istiyorsanız , sanal kart veren bankalar konusuna bakabilirsiniz.

Pokus Kart Nereden Alınır? Pokus Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Pokus kartınızı Türk Telekom ve carrefourSA mağazalarından ya da Pokus uygulaması içerisinde yer alan kart başvuru menüsünden talep edebilirsiniz. Benzer şekilde popüler alışveriş siteleri arasında yer alan Trendyol, n11, Gittigidiyor, pttavm ve Hepsiburada gibi sitelerden de alabilirsiniz. Bu sitelerde arama kısmına Pokus yazıp kartınızı sepete ekledikten sonra kolayca satın alabilirsiniz. Pokus kart ücreti bir defaya mahsus olmak üzere 9,90 TL’dir. Kartınıza bağlı oluşturacağınız sanal kartlar ise ücretsizdir.

Pokus Kart Başvurusu

Pokus kart başvurusu için uygulamayı indirip giriş yaptıktan sonra hesabınızı doğrulamanız gerekmekte. Giriş yapıp doğrulama adımını tamamladıktan sonra bakiye bilgilerinizin yer aldığı cüzdan ikonuna tıklayarak Pokus kart ekle sekmesine tıklayabilir, ardından Pokus kart talebi oluştur butonuna basarak kart başvurusunda bulunabilirsiniz.

Kart başvurusu için daha önce de belirttiğimiz bu adresleri ve online alışveriş sitelerini de kullanabilirsiniz.

  • carrefourSA
  • Türk Telekom mağazaları
  • N11
  • Trendyol
  • Hepsiburada
  • Pttavm
  • Gittigidiyor
Pokus kart nerden alınır
Pokus kart tüm detaylar

Pokus Kart Limiti

Pokus kart mevcut kullanıcıları ile bu kartı ilk defa alacakların araştırma konularından biri de Pokus kart limiti ne kadar? şeklinde karşımıza çıkıyor. Pokus kart, standart bir kart gibi işlev görüp kredi kartı özelliği taşımamaktadır. Yani kartınızla harcama yapabilmek için bakiye yüklemeniz gerekir. 

Hesabınıza günlük 1.250 TL para yatırabilirsiniz. Profil bilgilerinizi doğrulamanız halinde bu limit 20.000 TL’ye çıkacaktır. Para yatırma gibi para çekme ve transfer etme limitleri de profil doğrulaması ile artırılmaktadır. 

Pokus kart limiti
Pokus kart tüm detaylar

Pokus Kart Sipariş

Pokus kart sipariş işleminizi size sunduğumuz alışveriş sitelerinden ya da Pokus uygulaması üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Türk Telekom ve carrefourSA mağazalarından ise doğrudan teslim alabilirsiniz. Fiziki olarak teslim alınacak yöntemler dışındaki siparişlerde kartınız belirteceğiniz adrese posta yoluyla gönderilecektir. Kartınızı isminize tanımlı ya da isimsiz olarak kullanabilirsiniz.

Pokus kartınızı sipariş ettikten sonra ortalama 1 hafta içerisinde kartınız elinizde olur. Alışveriş sitelerinden alacağınız kartınız ise adres bilgisine göre en geç 2-3 gün içerisinde tarafınıza iletilir. Kartınızı kullanabilmek için Pokus uygulamasına eklemeyi unutmayın. Cüzdan menüsünü kullanarak kart bilgilerinizi girmek kaydıyla uygulama ve kart eşleştirmesini gerçekleştirebilirsiniz. 

Pokus Kart Yaş Sınırı

Pokus kart yaş sınırı, yazımızın başında da belirttiğimiz Pokus dijital cüzdanın benzer uygulamalardan en büyük farkı olarak göze çarpıyor. Birçok uygulama 18 yaşından büyüklere özgü iken bu uygulamada yaş sınırı 12 olarak belirlenmiş durumda. Yani Pokus kart almak ve kullanmak için 18 yaş sınırı bulunmuyor. 12 yaşından büyük bireyler bu kartı kullanıp birçok avantajdan ücretsiz olarak faydalanabiliyor. 

Pokus Kart Kaç TL?

Pokus kart kaç TL? sorusunun güncel yanıtı 9,90 TL. Bu ücreti kartı ilk satın aldığınızda ödemeniz gerekiyor. Bunun dışında aylık aidat ya da ekstra bir ücret ödemenize ise gerek yok. İsminize özel bir Pokus kart istiyorsanız bunun için de ek bir ücret ödemeniz gerekmiyor, çünkü isimli ve isimsiz kartların ücreti aynı olup 9,90 TL’dir. 

Pokus Kart Özellikleri

Şimdi de en çok merak edilen konulardan biri olan Pokus kart özelliklerine değinelim. Öncelikle şunu belirtmekte fayda var ki dijital cüzdan uygulamaları teknolojinin hayatımıza soktuğu en faydalı uygulamalardan biri. Bu uygulamaların artması, uygulamalar arasındaki rekabeti artırmakta ve bu durum en çok kullanıcıların işine gelmekte. 

Pokus kart ile Mastercard geçen işyerlerinden ya da mağazalardan harcama yapabilir, ödemelerinizi dilerseniz temassız ödeme yöntemiyle gerçekleştirebilirsiniz. Günlük 350 TL’ye kadar olan işlemlerinizi temassız ödeme ile gerçekleştirerek kolay alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz. Kartınızı yine Mastercard geçen internet sitelerinde, online oyunlarda ve daha birçok ödeme gerektiren site ve uygulamada gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Sanal kart özelliği, Pokus kartın en çok tercih edilen özelliklerinden biri olup kart bilgilerinizi paylaşmamak ve daha güvenli bir biçimde alışveriş yapmak adına kullanabileceğiniz özelliklerden biridir. 

Pokus kart ile alışveriş yapmanın dışında rehberinizde kayıtlı kişilere para gönderip onlardan para talep edebilir, Pokus hesabı olmayanlara ise banka kanalıyla para gönderebilirsiniz. Tüm bankalardan Pokus kartınıza kolayca para yükleyebilir, dilerseniz bankaların ATM cihazlarını kullanarak da bakiye yükleme işleminizi yapabilirsiniz.

Pokus kartın bir diğer özelliği de harcama bölüşme olarak karşımıza çıkıyor. Birden fazla kişi ile gerçekleştirdiğiniz etkinliklerde harcama bölüşme özelliğini kullanarak payınıza düşen ödemeyi yapabilir, dilerseniz ödemeniz gereken tutarı artırıp azaltabilirsiniz. 

Pokus Kart Ücretleri 

Pokus kart ücretleri, gerçekleştirilecek işlemin türü ve mahiyetine göre değişebilmekte. İşlem ücretlerinin akılda kalıcı olması adına size özel bir tablo oluşturma gereği duyduk. Aşağıda yer alan tabloyu kullanarak Pokus kart ücretleri konusunda daha net bilgi alabilirsiniz;

Pokus Kart İşlem Türü Ücreti
Kart AidatıÜcretsiz
İsimsiz Pokus Kart Ücreti9,90 TL
İsimli/Kişiye Özel Kart Ücreti9,90 TL
Sanal Kart ÜcretiÜcretsiz
ATM’den Para Yatırma (500 TL’ye kadar)Ücretsiz 
ATM’den Para Yatırma (500 TL üzeri)Yatırılan Tutarın %1’i + 1 TL
Türk Telekom Mağazalarından Para Yatırma2 TL
Pokus Kart ile ATM’den Para ÇekmeÇekilen Tutarın %1,15’i + 1,04 TL
Pokus Kart Arası Para GöndermeÜcretsiz
Pokus Kart ile Banka Hesabına Para Gönderme (EFT saatleri arasında)2 TL
Pokus Kart ile Banka Hesabına Para Gönderme (EFT saatleri dışında)5 TL
Fatura ÖdemeleriÜcretsiz

Pokus Kart İşlem Limitleri 

Pokus kart işlem limitleri, Pokus kartınız ile yapacağınız işlemlerle alakalı sınırlandırmaları kapsamaktadır. Yapılan işlemler belirli limitlere tabi olup bu limitleri artırmak için hesap doğrulaması yapmanız gerekir. Hesabınızı Pokus uygulamasını kullanarak bir dakika içerisinde onaylayabilirsiniz. T.C kimlik numarası ve doğum tarihi bilginizle profiliniz kolaylıkla doğrulanır.

Pokus kart işlem limitleri için aşağıda yer alan tabloya göz gezdirebilirsiniz.

Pokus Kart İşlemleriPokus Kart İşlem Limitleri
Günlük İşlem (Doğrulanmamış Profil)1.250 TL
Günlük İşlem (Doğrulanmış Profil)20.000 TL
Günlük Para Transferi 10 adet
Para Yükleme (Doğrulanmamış Profil)1.250 TL (Günlük)
Para Yükleme (Doğrulanmış Profil)20.000 TL (Günlük)
Para Çekme (Doğrulanmamış Profil)1.250 TL (Günlük)
Para Çekme (Doğrulanmış Profil)20.000 TL (Günlük)
Banka Hesabına Para Gönderme limiti10 Adet
İşlem Başına Para Gönderme Sınırı3.500 TL

Görüldüğü üzere profili doğrulanan hesapların işlem limitleri, doğrulanmamış hesaplara göre daha yüksektir. Eğer profilinizi doğrulamadan sunulan limitler sizin için yeterli ise profil doğrulamasını yapmayabilirsiniz; fakat daha fazla işlem sayısı ve limitine sahip olmak istiyorsanız mutlaka hesabınızı doğrulamanız gerekir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir