Sınırsız sanal kart veren bankalar
Sınırsız sanal kart veren bankalar

Sanal kart, kredi kartının tüm özelliklerini taşıyan fiziksel olarak bulunmayan kredi kartımıza tanımlı olan karttır. Sanal kartları bankaların internet şubelerinden veya telefon şubelerinden oluşturabiliyoruz. İnternet üzerinden alışveriş yaparken kart bilgilerimizin çalınabileceği ihtimaline karşı sanal kartlara ihtiyaç duymaktayız.

Günümüzde birçok alışverişimizi internet üzerinden yaptığımız için birden çok sanal kart oluşturmak istiyoruz. Bazı bankalar buna sınırsız olarak izin verse de bazı bankalarda günlük, aylık ve yıllık olmak üzere belli bir limitle kısıtlanıyor. Sınırla karşılaşan kişiler , sınırsız sanal kart veren bankalar arayışına giriyorlar. Hangi banka kaç tane sanal kart veriyor inceleyelim.

Ziraat Bankası

Ziraat Bankası sanal kart oluşturma işlemini yılda 10 tane olarak kısıtlamıştır. Ziraat bankasından sanal kartı oluşturabilmek için kredi kartınız olması lazım bankamatik kartları ile sanal kart oluşturulamamaktadır. Ziraat bankasından sanal kart oluşturmak için internet şubesine girmek. Hangi kredi kartınıza tanımlamak istediğinizi seçtikten sonra limiti belirleyip işlemi tanımlamak. Ziraat bankası sanal kartınızı silmek için ise aynı şekilde oluşturduğunuz bölümden  halledebilirsiniz. Sanal kart oluşturma ve iptal işlemlerini telefon bankacılığını kullanarak da yapabilirsiniz.

İş Bankası

İş Bankası ile sınırsız oluşturabilirsiniz.  İş bankasında sanal kart ekleme ve silme işlemi mobil uygulamasından çok kolay şekilde yapılabiliyor . İşcep uygulamasına sahipseniz yapmanız gereken uygulamaya giriş yapıp KartlarımSanal KartlarımBaşvuru adımlarını izleyip bağlı olacak  kredi kartını seçtikten sonra limit ve limit süresini de belirledikten sonra işlemi tamamlayabilirsiniz. Kartınızı hemen silmeyecekseniz limit süresini uzun tutmanızda fayda var çünkü limit süresi dolunca sanal kart limitiniz sıfırlanacaktır.  Detaylı şekilde adımları videodan takip edebilirsiniz.

YouTube video
İş Bank Sınırsız Sanal Kart Oluşturma

Garanti Bankası

Garanti Bankası nda sanal kart oluşturmak için kredi kartına ihtiyacınız yok; bankamatik kartınız var ise ona bağlı olarak oluşturabilirsiniz. Garanti bankasında sanal kart oluşturma için sınırlama yok istediğiniz kadar oluşturabilirsiniz ama sanal kartınızı silerken müşteri hizmetlerini aramak zorundasınız. Garanti bankasında kartınızı oluşturmak içinse diğer bankalarda olduğu gibi internet bankacılığı ile halledebilirsiniz. Garanti  kredi kartı ile yıllık sadece 6 tane oluşturabilirsiniz . Sınırsız oluşturmak istiyorsanız bankamatik kartına bağlı olarak yapabilirsiniz. 

Güncelleme : Garanti bankası banka kartlarına da artık sınır getirdi. Yıllık sadece 5 kart oluşturabilirsiniz.

Enpara

Enpara finansbankın şubesiz bankacılığında da artık sanal kart oluşturabilirsiniz. Sanal kart oluşturmak için kredi kartınızın olması gerekmektedir. Ayrıca yılda sadece 10 adet oluşturabilirsiniz.

Enpara sanal kart sınırı
Enpara sanal kart sınırı

Denizbank

Denizbank da sanal kart oluşturma için herhangi bir sınırlama yoktur. Uygulama üzerinden vcc oluşturabilir işiniz bittiğinde uygulama üzerinden tekrar kaldırabilir veya iptal edebilirsiniz. Aynı anda birden fazla oluşturmak istiyorsanız 2 farklı kredi kartına sahip olmanız gerekmektedir.

Deniz bank sanal kart oluşturma
Deniz bank sanal kart oluşturma

Akbank

Akbank sanal kart oluşturma da günlük aylık olarak bir kısıtlama bulunmamaktadır. İstediğiniz kadar oluşturup silebilirsiniz. Ancak silme işlemi için garanti bankasında olduğu gibi müşteri hizmetlerini aramak zorundasınız. Silme işlemini akbank uygulaması üzerinden canlı destek  ile de halledebilirsiniz. Akbank yaptığı güncelleme ile günde 1 adet olarak sınırlandırmıştır.

Kuveyttürk

Kuveyt Türk  sınırsız olarak bulunmuyor. Yıllık 20 adet sınır bulunmaktadır. Uygulama üzerinden sanal kartı açıp kapatabilirsiniz. Bu işlem için kredi kartınızın bulunması gerekiyor.

İngbank

İngBank ile limitsiz şekilde sanal kart oluşturabilirsiniz . Ancak kredi kartınız olması gerekmektedir. Bankamatik kartı ile sanal kart oluşturamazsınız. Uygulama üzerinden oluşturabilirsiniz ancak silme için müşteri hizmetlerini aramalısınız.

Teb Bankası

Uygulama üzerinden oluşturup silinebilen sınırsız şekilde sanal kart sağlayan nadir bankalardan bir tanesidir . Teb kredi kartınız var ise bu karta bağlı olarak sanal kartınızı oluşturabilirsiniz. İşiniz bittiğinde bu kartı kapatıp tekrar sanal kart başvurusu yapabilirsiniz .

Burgan Bank

Mobil uygulamadan sanal kart açıp kapatabiliyorsunuz . Herhangi bir sınır bulunmamakla birlikte aynı anda 5 adet sanal kart oluşturabilirsiniz. Kredi kartı yada banka kartı da gerekmiyor. Hesaba bağlı olarak sanal kart oluşturabilirsiniz. Burganbanktan direk hesap oluştururak sanal kartı sahip olabilirsiniz üstelik bankaya da gitmenize de gerek yoktur. Uzaktan nasıl hesap açılır öğrenmek için ; Uzaktan Müşteri Ol

Papara

Paparadan aylık 10 adet sanal kart oluşturabilirsiniz. 1 adet ücretsiz olarak oluşturabilirken sonrasında kart başı 1TL ücret almaktadır.

Aynı Anda Birden Fazla Sanal Kart Oluşturabilir Mi?

Limitsiz sanal kart veren bankalar olsa da aynı anda birden fazla kart oluşturmak mümkün değil . Farklı sanal kart oluşturmak istiyorsanız diğer oluşturduğunuz kartı silmek zorundasınız. Bankada birden fazla kredi kartınız varsa kredi kartı adediniz kadar sanal kart da oluşturabilirsiniz. Örneğin İş Bankasında  2 tane kredi kartınız varsa bunlara birer tane tanımlanmak üzere 2 tane sanal kart oluşturabilirsiniz.

Sınırsız Sanal Kart Veren Bankalar

52 Comments

  1. Merhabalar aynı anda 1 tane oluşturabilirsiniz. Müşteri hizmetlerini arayıp sanal kartınızı sildirip tekrar oluşturabilirsiniz.

 1. Garanti sanal kartlar ile ilgili bir mail yolladım admin ile başlayan mail adresinize. Dönüş yaparsanız sevinirim.
  Sevgiler,

  1. Merhabalar mailinizi okudum sorunuzu buradan yazarsanız diğer kullanıcılara da cevap vermiş oluruz.

 2. Garanti hesabım var ve 1 adet para kartım ve kredi kartım bulunuyor. para kartıma bağlı bir adet sanal kart oluşturabiliyorum. 2. para kart başvurusunda bulunursam, buna bağlı 2. bir sanal kart oluşturabilir miyim? (diğer sanal kartım da açıkken)

  1. Aynı türden 2 tane kartınız olsa da sadece 1 tane oluşturabilirsiniz. Aynı anda 2.sanal kartı oluşturmak istiyorsanız 1 tane kredi kartı ve 1 tane bankamatik kartı ile yapabilirsiniz. Bildiğimiz kadarıyla bu şekilde , siz kartınız gelince tekrar bir bakarsınız.

   1. Merhabalar , kredi kartı olmadan sadece banka kartı ile sanal kart veren sanıyorum dediğiniz gibi sadece garantide var . Garanti sınır var mı acaba ?

     1. Peki, banka kartı ile sınırsız sanal kart oluşturmayı sağlayan banka var mı?

  1. Merhabalar şuan için bilgim yok ama yeniye kadar sorun yoktu . Sağlam kart mı kullanıyorsunuz ?

  1. Evet Kuveytturk için kredi kartınız olması gerekmektedir. Banka hesap kartı ile sanal kart açmaya izin vermiyor.

  1. Hsbc de sınırsız olarak açılıyor ama her aç kapaya 5 TL ücret alıyor. En son bu şekildeydi . Güncel durumu hakkında bilgimiz yok.

 3. Ne yazık ki garanti bankası bugün itibari ile sanal kart sınırını yılda 5 adet olarak sınırladı.. Böyle bir saçmalık olamaz. Ücretsiz masrafsız bir uygulamayı sınırlandırmak niye..Ödemelerimi farklı sanal kartlar ile yapıyor sonra işim bitince müşteri hizmetlerini arayarak kapatıyordum.. Çok güzel bir imkan ve kolaylık idi. Maalesef bunu da mahvettiler ettiler. Resmen bu kadar saçma sapan gereksiz bir sınırlama görmedim.. Bir uygulama veya hesap ile bunu çözebilirmiyim araştırıyorum.. Bankalar sürekli zorluk çıkartıyor bu ülkede..

 4. Garanti bankasi artik sinirli oldu 11 aralik tarihi itibari ile senede 5 adet kullanim hakki var artik. ben acamiyorum 5 adet actiktan sonra isleminizi gerceklestiremiyorum yazisi gorecekesiniz artik yilda 5 defa

  yapikredi banka kartina 10 adet sinirli baska bank kartina sanal kart veren banka bilmiyorum teb cok rahat ama illa kredi karti istiyorlar anlamis degilim

  kuveyt turk’de soyle bir sistem var kredi kartsiz alabiliyorsun ama hesaba 1.000 TL yatirip bloke koyuluyor kredi kartina donusuyor kapatmak istedigin zaman 1.000TL ni geri aliyorsun bir nevi yatirdigin para senin kredi karti limitin oluyor

  1. Merhabalar , garanti dediğiniz gibi hata vermeye başladı . Arayıp mı öğrendiniz ? O dediğiniz sınır sürekli söylüyorlardı ama banka kartlarında sıkıntı olmuyordu. Şuan ona da sınır getirmiş olabilirler. Kuveyttürk için teşekkürler onu da deneyip yazıyı güncelleyeceğim.

 5. Teb bankasında sınırsız bir şekilde sanalkart oluşturabilmek için kredi kartımızın olmasımı gerekiyor? Kredi kartı olmadan sadece banka kartına bağlı bir şekilde sınırsız sanalkart oluşturamıyor muyuz? Garanti Bankası bu işte çok iyiydi fakat yıllık limit getirdiler 5 adet bi yazı okumuştum Yapı Kredi bankası kredi kartı olmadan normal banka kartı ile sınırsız sanalkart oluşturma imkanı veriyor doğru mu? Akbank Kredi kartım var 24 saatte bir tane sanal kart oluşturma hakkım var değil mi?

  1. Teb bankası banka kartı ile oluşturmaya izin vermiyor. Kredi kartı olmadan sınırsız şekilde sunan artık yok . Garanti dediğiniz gibi sınır getirdi. Akbank 24 saatte bir oluşturabilirsiniz ancak yine kredi kartı gerekmekte.

 6. İş bankasi güncel olarak kredi kartına sınırsız sanal kartı hakki veriyormu ?

 7. Tüm yorumlarını okudum teşekkürler. Benimde sürekli sanal kart ihtiyacım oluyor iş bankasıyla görüştüm günde 1 adet diye biliyorum bana yanlış mi ilettiler

 8. Merhabalar,
  Sanal kartların hepsi yine kendi adımıza mı? Farklı isim ile oluşturabileceğimiz bir sanal kart veren banka varmı? Vakıfbankta böyle bir uygulana vardı sanki

 9. Merhabalar hocam;

  Denizbank, yapıkredide normal kredi kartı vakıfbankta ise gold kredi kartım mevcuttur.

  Yukarıda yazdığım bankaların sanal kart adetlerini yazar mısınız ?

  1. Evet veriyor diyebiliriz. 1000 adet sonrası hata vermeye başlıyor. Yeni kart çıkararak devam edebilirsiniz.

  1. Sınırlama ile ilgili net bir bilgi yok ancak bir kaç defadan sonra hata veriyor. Bir kaç gün sonra tekrar düzeliyor.

 10. finans bank veya en para ile ilgili bir bilginiz varmı ? sanal kart veriyormu limitleri neler ?

 11. admin bey ben bir işe başlamak istiyorum ve gerçekten sınırsız sanal karta ihtiyacım var kuveytturk hakkında bir bilginiz varsa alabilirmiyim sizin sayenizde diğer bankaları denemek yerine buraya bakıyorum bilgileniyorum kuveytturk hakkında bir bilginiz varsa rica etsem alabilirmiyim.

  1. Genelde kendim emin olduklarımı paylaşıyorum . Kuveytturk kullanmıyorum ama araştırdığıma göre herhangi bir limit yok.

 12. merhabalar efendim netflix hesap açmak için sizce hangi bankanın sanal kartını kullanmalıyım hangi banka nın sanal kartını kabul eder netflix ?

 13. Merhabalar. Bir işe başlamak için sınırsız sanal karta ihtiyacım var . Tek banka kartı ile sınırsız sanal kart açabileceğim banka veya bankaları söyleyebilir misiniz? Bir de sanal kartı mobil uygulamasından kapatabildiğimiz bankalar olursa iyi olur. Şimdiden teşekkürler…

 14. Merhaba, Garanti bankası uygulaması üzerinden kart kapatılabiliyor.
  Kredi kartları
  İlgili sanal kart seçimi
  Kart ayarları
  Ödeme bilgileri
  En altta “Kartı kapatmak için buradan işlem yapabilirsiniz” yazısı
  İlgili kart seçimi
  Kart bilgileri sekmesi
  En altta kapatmak için buraya.. yazısı
  Veee sonunda evet yazısı 🙂

  Tabii ki müşteri hizmetlerini aramayı da tercih edebilirsiniz. 🙂

 15. merhaba. iş bankası sanal kart oluşturma sınırı var mı? bildiğim kadarıyla 1000 tane açmak mümkün. sadece bu limit her kredi kartı için yoxsa her banka profili içindir? yani iki tane kredi kartı açarsam 2000 sanal kart oluşturabilirmiyim?

 16. Selamlar.
  Deniz bank artık 10-15 adet veriyor sanırım yıllık bazda bunlarda limit getirdiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir