Kredi ve Finans Portalı

Sınırsız Sanal Kart Veren Bankalar

Sanal kart , kredi kartının tüm özelliklerini taşıyan fiziksel olarak bulunmayan kredi kartımıza tanımlı olan karttır. Sanal kartları , bankaların internet şubelerinden veya telefon şubelerinden oluşturabiliyoruz. İnternet üzerinden alışveriş yaparken kart bilgilerimizin çalınabileceği ihtimaline karşı sanal kartlara ihtiyaç duymaktayız. Günümüzde birçok alışverişimizi internet üzerinden yaptığımız için birden çok sanal kart oluşturma istiyoruz. Bazı bankalar buna sınırsız olarak izin verse de bazı bankalarda günlük, aylık ve yıllık olmak üzere belli bir limitle kısıtlanıyor. Sınırla karşılaşan kişiler , sınırsız sanal kart veren bankalar arayışına giriyorlar. Hangi banka kaç tane sanal kart veriyor inceleyelim .

Ziraat Bankası

Ziraat Bankası sanal kart oluşturma işlemini yılda 10 tane olarak kısıtlamıştır. Ziraat bankasından sanal kartı oluşturabilmek için kredi kartınız olması lazım bankamatik kartları ile sanal kart oluşturulamamaktadır. Ziraat bankasından sanal kart oluşturmak için internet şubesine girmek . Hangi kredi kartınıza tanımlamak istediğinizi seçtikten sonra limiti belirleyip işlemi tanımlamak. Ziraat bankası sanal kartınızı silmek için ise aynı şekilde oluşturduğunuz bölümden  halledebilirsiniz. Sanal kart oluşturma ve iptal işlemlerini telefon bankacılığını kullanarak da yapabilirsiniz.

İş Bankası

İş Bankası ile sınırsız oluşturabilirsiniz.  İş bankasında sanal kart ekleme ve silme işlemi mobil uygulamasından çok kolay şekilde yapılabiliyor . İşcep uygulamasına sahipseniz yapmanız gereken uygulamaya giriş yapıp Kartlarım-Sanal Kartlarım-Başvuru adımlarını izleyip bağlı olacak  kredi kartını seçtikten sonra limit ve limit süresini de belirledikten sonra işlemi tamamlayabilirsiniz. Kartınızı hemen silmeyecekseniz limit süresini uzun tutmanızda fayda var çünkü limit süresi dolunca sanal kart limitiniz sıfırlanacaktır.  Detaylı şekilde adımları videodan takip edebilirsiniz.

Garanti Bankası

Garanti Bankası nda sanal kart oluşturmak için kredi kartına ihtiyacınız yok ; bankamatik kartınız var ise ona bağlı olarak oluşturabilirsiniz . Garanti bankasında sanal kart oluşturma için sınırlama yok istediğiniz kadar oluşturabilirsiniz ama sanal kartınızı silerken müşteri hizmetlerini aramak zorundasınız . Garanti bankasında kartınızı oluşturmak içinse diğer bankalarda olduğu gibi internet bankacılığı ile halledebilirsiniz. Garanti  kredi kartı ile yıllık sadece 6 tane oluşturabilirsiniz . Sınırsız oluşturmak istiyorsanız bankamatik kartına bağlı olarak yapabilirsiniz. 

Güncelleme : Garanti bankası banka kartlarına da artık sınır getirdi. Yıllık sadece 5 kart oluşturabilirsiniz.

Enpara

Enpara finansbankın şubesiz bankacılığında da artık sanal kart oluşturabilirsiniz. Sanal kart oluşturmak için kredi kartınızın olması gerekmektedir. Ayrıca yılda sadece 10 adet oluşturabilirsiniz.

Enpara Sanal Kart Nasıl İptal Edilir

Denizbank

Denizbank da sanal kart oluşturma için herhangi bir sınırlama yoktur. Uygulama üzerinden vcc oluşturabilir  işiniz bittiğinde uygulama üzerinden tekrar kaldırabilir veya iptal edebilirsiniz. Aynı anda birden fazla oluşturmak istiyorsanız 2 farklı kredi kartına sahip olmanız gerekmektedir.

denizbank sınırsız sanal kart

Akbank

Akbank sanal kart oluşturma da günlük aylık olarak bir kısıtlama bulunmamaktadır. İstediğiniz kadar oluşturup silebilirsiniz. Ancak silme işlemi için garanti bankasında olduğu gibi müşteri hizmetlerini aramak zorundasınız. Silme işlemini akbank uygulaması üzerinden canlı destek  ile de halledebilirsiniz. Akbank yaptığı güncelleme ile günde 1 adet olarak sınırlandırmıştır.

Kuveyttürk

Kuveyt Türk  sınırsız olarak bulunmuyor. Yıllık 20 adet sınır bulunmaktadır. Uygulama üzerinden sanal kartı açıp kapatabilirsiniz. Bu işlem için kredi kartınızın bulunması gerekiyor.

İngbank

İngBank ile limitsiz şekilde sanal kart oluşturabilirsiniz . Ancak kredi kartınız olması gerekmektedir. Bankamatik kartı ile sanal kart oluşturamazsınız. Uygulama üzerinden oluşturabilirsiniz ancak silme için müşteri hizmetlerini aramalısınız.

Teb Bankası

Uygulama üzerinden oluşturup silinebilen sınırsız şekilde sanal kart sağlayan nadir bankalardan bir tanesidir . Teb kredi kartınız var ise bu karta bağlı olarak sanal kartınızı oluşturabilirsiniz. İşiniz bittiğinde bu kartı kapatıp tekrar sanal kart başvurusu yapabilirsiniz .

Burgan Bank

Mobil uygulamadan sanal kart açıp kapatabiliyorsunuz . Herhangi bir sınır bulunmamakla birlikte aynı anda 5 adet sanal kart oluşturabilirsiniz. Kredi kartı yada banka kartı da gerekmiyor. Hesaba bağlı olarak sanal kart oluşturabilirsiniz. Burganbanktan direk hesap oluştururak sanal kartı sahip olabilirsiniz üstelik bankaya da gitmenize de gerek yoktur. Uzaktan nasıl hesap açılır öğrenmek için ; Uzaktan Müşteri Ol

Aynı Anda Birden Fazla Sanal Kart Oluşturabilir Mi?

Limitsiz sanal kart veren bankalar olsa da aynı anda birden fazla kart oluşturmak mümkün değil . Farklı sanal kart oluşturmak istiyorsanız diğer oluşturduğunuz kartı silmek zorundasınız. Bankada birden fazla kredi kartınız varsa kredi kartı adediniz kadar sanal kart da oluşturabilirsiniz. Örneğin işbankasında  2 tane kredi kartınız varsa bunlara birer tane tanımlanmak üzere 2 tane sanal kart oluşturabilirsiniz .

Sınırsız Sanal Kart Veren Bankalar

Etiketler:

Yorumlar
 1. Murat dedi ki:

  garanti bankasında vadesiz hesap açtım ama sadece 1 tane sanal kart oluşturabildim?

  1. Muammer Ay dedi ki:

   Merhabalar aynı anda 1 tane oluşturabilirsiniz. Müşteri hizmetlerini arayıp sanal kartınızı sildirip tekrar oluşturabilirsiniz.

 2. Demir dedi ki:

  Garanti sanal kartlar ile ilgili bir mail yolladım admin ile başlayan mail adresinize. Dönüş yaparsanız sevinirim.
  Sevgiler,

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar mailinizi okudum sorunuzu buradan yazarsanız diğer kullanıcılara da cevap vermiş oluruz.

 3. Demir dedi ki:

  Garanti hesabım var ve 1 adet para kartım ve kredi kartım bulunuyor. para kartıma bağlı bir adet sanal kart oluşturabiliyorum. 2. para kart başvurusunda bulunursam, buna bağlı 2. bir sanal kart oluşturabilir miyim? (diğer sanal kartım da açıkken)

  1. admin dedi ki:

   Aynı türden 2 tane kartınız olsa da sadece 1 tane oluşturabilirsiniz. Aynı anda 2.sanal kartı oluşturmak istiyorsanız 1 tane kredi kartı ve 1 tane bankamatik kartı ile yapabilirsiniz. Bildiğimiz kadarıyla bu şekilde , siz kartınız gelince tekrar bir bakarsınız.

   1. Fatih özçevik dedi ki:

    Merhabalar , kredi kartı olmadan sadece banka kartı ile sanal kart veren sanıyorum dediğiniz gibi sadece garantide var . Garanti sınır var mı acaba ?

    1. admin dedi ki:

     2020 itibari ile garanti sınır getirdi. Yıllık 5 adet oluşturabilirsiniz.

     1. Ali dedi ki:

      Peki, banka kartı ile sınırsız sanal kart oluşturmayı sağlayan banka var mı?

     2. admin dedi ki:

      Yapıkredi sağlıyor.

 4. Murat dedi ki:

  Kuveyt Türk yılda 20 adet veriyor… Az önce bu şoku yaşadım

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar şuan için bilgim yok ama yeniye kadar sorun yoktu . Sağlam kart mı kullanıyorsunuz ?

 5. Nuri dedi ki:

  Hocam kuveyttürk için kredi kartımınız olması mı gerekiyor?

  1. Muammer Ay dedi ki:

   Evet Kuveytturk için kredi kartınız olması gerekmektedir. Banka hesap kartı ile sanal kart açmaya izin vermiyor.

 6. Fatih dedi ki:

  HSBC için durum nedir acaba saygılar

  1. Muammer Ay dedi ki:

   Hsbc de sınırsız olarak açılıyor ama her aç kapaya 5 TL ücret alıyor. En son bu şekildeydi . Güncel durumu hakkında bilgimiz yok.

 7. uğur demir dedi ki:

  kredi kartı olmadan sanal kart veren bankalar nedir sınırsız olarak ? garanti hariç

  1. Muammer Ay dedi ki:

   Garanti bankası haricinde sınırsız şekilde sanal kart sunan banka kartı yok maalesef.

 8. Asaf dedi ki:

  Ne yazık ki garanti bankası bugün itibari ile sanal kart sınırını yılda 5 adet olarak sınırladı.. Böyle bir saçmalık olamaz. Ücretsiz masrafsız bir uygulamayı sınırlandırmak niye..Ödemelerimi farklı sanal kartlar ile yapıyor sonra işim bitince müşteri hizmetlerini arayarak kapatıyordum.. Çok güzel bir imkan ve kolaylık idi. Maalesef bunu da mahvettiler ettiler. Resmen bu kadar saçma sapan gereksiz bir sınırlama görmedim.. Bir uygulama veya hesap ile bunu çözebilirmiyim araştırıyorum.. Bankalar sürekli zorluk çıkartıyor bu ülkede..

 9. xxx dedi ki:

  Garanti bankasi artik sinirli oldu 11 aralik tarihi itibari ile senede 5 adet kullanim hakki var artik. ben acamiyorum 5 adet actiktan sonra isleminizi gerceklestiremiyorum yazisi gorecekesiniz artik yilda 5 defa

  yapikredi banka kartina 10 adet sinirli baska bank kartina sanal kart veren banka bilmiyorum teb cok rahat ama illa kredi karti istiyorlar anlamis degilim

  kuveyt turk’de soyle bir sistem var kredi kartsiz alabiliyorsun ama hesaba 1.000 TL yatirip bloke koyuluyor kredi kartina donusuyor kapatmak istedigin zaman 1.000TL ni geri aliyorsun bir nevi yatirdigin para senin kredi karti limitin oluyor

  1. Muammer Ay dedi ki:

   Merhabalar , garanti dediğiniz gibi hata vermeye başladı . Arayıp mı öğrendiniz ? O dediğiniz sınır sürekli söylüyorlardı ama banka kartlarında sıkıntı olmuyordu. Şuan ona da sınır getirmiş olabilirler. Kuveyttürk için teşekkürler onu da deneyip yazıyı güncelleyeceğim.

 10. Serhat dedi ki:

  Teb bankasında sınırsız bir şekilde sanalkart oluşturabilmek için kredi kartımızın olmasımı gerekiyor? Kredi kartı olmadan sadece banka kartına bağlı bir şekilde sınırsız sanalkart oluşturamıyor muyuz? Garanti Bankası bu işte çok iyiydi fakat yıllık limit getirdiler 5 adet bi yazı okumuştum Yapı Kredi bankası kredi kartı olmadan normal banka kartı ile sınırsız sanalkart oluşturma imkanı veriyor doğru mu? Akbank Kredi kartım var 24 saatte bir tane sanal kart oluşturma hakkım var değil mi?

  1. Muammer Ay dedi ki:

   Teb bankası banka kartı ile oluşturmaya izin vermiyor. Kredi kartı olmadan sınırsız şekilde sunan artık yok . Garanti dediğiniz gibi sınır getirdi. Akbank 24 saatte bir oluşturabilirsiniz ancak yine kredi kartı gerekmekte.

 11. Yasin Akay dedi ki:

  İş bankasi güncel olarak kredi kartına sınırsız sanal kartı hakki veriyormu ?

  1. Muammer Ay dedi ki:

   Evet aynı şekilde devam ediyor.

 12. Yagiz Aker dedi ki:

  halkbank da durum nedir? kredi kartına sınırsız sanal kart hakkı veriyor mu?

  1. admin dedi ki:

   Halkbank kartımız olmadığı için konu hakkında bilgimiz yok.

 13. Furkan dedi ki:

  Tüm yorumlarını okudum teşekkürler. Benimde sürekli sanal kart ihtiyacım oluyor iş bankasıyla görüştüm günde 1 adet diye biliyorum bana yanlış mi ilettiler

  1. admin dedi ki:

   Yanlış bilgilendirmişler . Günlük herhangi bir sınır bulunmuyor.

 14. Ahmet Semih dedi ki:

  Merhabalar acaba kredi kartı olmadan normal hesap ile sanal kartı nereler sağlamakta ?

  1. admin dedi ki:

   Garanti bankası , yapı kredi sağlamaktadır.

 15. Ceorhan dedi ki:

  Merhabalar,
  Sanal kartların hepsi yine kendi adımıza mı? Farklı isim ile oluşturabileceğimiz bir sanal kart veren banka varmı? Vakıfbankta böyle bir uygulana vardı sanki

 16. Ceorhan dedi ki:

  İsimsiz veya farklı isim için sanal kart yapabileceğim banka varmıdır ?

 17. emre dedi ki:

  merhaba kuveyttürk banka kart ile sanal kart açmak mümkünmü ?

  1. admin dedi ki:

   Hayır, kredi kartınız olması gerekmektedir.

 18. Emre dedi ki:

  Merhabalar hocam;

  Denizbank, yapıkredide normal kredi kartı vakıfbankta ise gold kredi kartım mevcuttur.

  Yukarıda yazdığım bankaların sanal kart adetlerini yazar mısınız ?

 19. Faruk dedi ki:

  Merhaba vakıf banka sanal kartı yıllık 20 adet yapmış önceden sınırsızdı

 20. gökhen dedi ki:

  merhaba halen iş bankasından sınırsız sanal kart veriyor mu acaba ?

  1. admin dedi ki:

   Evet veriyor diyebiliriz. 1000 adet sonrası hata vermeye başlıyor. Yeni kart çıkararak devam edebilirsiniz.

 21. mehmet dedi ki:

  deniz bank halen sınırsız sanal kart veriyormu acaba yıllık limitini biliyormusunuz ?

  1. admin dedi ki:

   Sınırlama ile ilgili net bir bilgi yok ancak bir kaç defadan sonra hata veriyor. Bir kaç gün sonra tekrar düzeliyor.

 22. ahmetcan dedi ki:

  finans bank veya en para ile ilgili bir bilginiz varmı ? sanal kart veriyormu limitleri neler ?

  1. admin dedi ki:

   Enpara yılda 10 adet veriyor. Finansbank hakkında bilgimiz yok.

 23. Osman dedi ki:

  admin bey ben bir işe başlamak istiyorum ve gerçekten sınırsız sanal karta ihtiyacım var kuveytturk hakkında bir bilginiz varsa alabilirmiyim sizin sayenizde diğer bankaları denemek yerine buraya bakıyorum bilgileniyorum kuveytturk hakkında bir bilginiz varsa rica etsem alabilirmiyim.

  1. admin dedi ki:

   Genelde kendim emin olduklarımı paylaşıyorum . Kuveytturk kullanmıyorum ama araştırdığıma göre herhangi bir limit yok.

 24. abdurrahman dedi ki:

  merhabalar efendim netflix hesap açmak için sizce hangi bankanın sanal kartını kullanmalıyım hangi banka nın sanal kartını kabul eder netflix ?

 25. Tuna dedi ki:

  Merhabalar. Bir işe başlamak için sınırsız sanal karta ihtiyacım var . Tek banka kartı ile sınırsız sanal kart açabileceğim banka veya bankaları söyleyebilir misiniz? Bir de sanal kartı mobil uygulamasından kapatabildiğimiz bankalar olursa iyi olur. Şimdiden teşekkürler…

  1. emre dedi ki:

   ben de beklıyorum

 26. Nazlı dedi ki:

  Merhabalar, sorunuza cevap bulabildiyseniz paylaşabilir misiniz?