Kredi ve Finans Portalı

Sanal Kart Veren Bankalar

4.136

Sanal kart , kredi kartının tüm özelliklerini taşıyan fiziksel olarak bulunmayan kredi kartımıza tanımlı olan karttır. Sanal kartları , bankaların internet şubelerinden veya telefon şubelerinden oluşturabiliyoruz. İnternet üzerinden alışveriş yaparken kart bilgilerimizin çalınabileceği ihtimaline karşı sanal kartlara ihtiyaç duymaktayız. Günümüzde birçok alışverişimizi internet üzerinden yaptığımız için birden çok sanal kart oluşturma istiyoruz. Bazı bankalar buna sınırsız olarak izin verse de bazı bankalarda günlük, aylık ve yıllık olmak üzere belli bir limitle kısıtlanıyor. Sınırla karşılaşan kişiler , sınırsız sanal kart veren bankalar arayışına giriyorlar. Hangi banka kaç tane sanal kart veriyor inceleyelim .

Ziraat Bankası sanal kart oluşturma işlemini yılda 10 tane olarak kısıtlamıştır. Ziraat bankasından sanal kartı oluşturabilmek için kredi kartınız olması lazım bankamatik kartları ile sanal kart oluşturulamamaktadır. Ziraat bankasından sanal kart oluşturmak için internet şubesine girmek . Hangi kredi kartınıza tanımlamak istediğinizi seçtikten sonra limiti belirleyip işlemi tanımlamak. Ziraat bankası sanal kartınızı silmek için ise aynı şekilde oluşturduğunuz bölümden  halledebilirsiniz. Sanal kart oluşturma ve iptal işlemlerini telefon bankacılığını kullanarak da yapabilirsiniz.

İş Bankası ile sınırsız sanal kart oluşturabilirsiniz.  İş bankasında sanal kart ekleme ve silme işlemi mobil uygulamasından çok kolay şekilde yapılabiliyor . İşcep uygulamasına sahipseniz yapmanız gereken uygulamaya giriş yapıp Kartlarım-Sanal Kartlarım-Başvuru adımlarını izleyip bağlı olacak  kredi kartını seçtikten sonra limit ve limit süresini de belirledikten sonra işlemi tamamlayabilirsiniz. Kartınızı hemen silmeyecekseniz limit süresini uzun tutmanızda fayda var çünkü limit süresi dolunca sanal kart limitiniz sıfırlanacaktır.  Detaylı şekilde adımları videodan takip edebilirsiniz.

Garanti Bankası nda sanal kart oluşturmak için kredi kartına ihtiyacınız yok ; bankamatik kartınız var ise ona bağlı olarak oluşturabilirsiniz . Garanti bankasında sanal kart oluşturma için sınırlama yok istediğiniz kadar oluşturabilirsiniz ama sanal kartınızı silerken müşteri hizmetlerini aramak zorundasınız . Garanti bankasında kartınızı oluşturmak içinse diğer bankalarda olduğu gibi internet bankacılığı ile halledebilirsiniz. Garanti  kredi kartı ile yıllık sadece 6 tane oluşturabilirsiniz . Sınırsız oluşturmak istiyorsanız bankamatik kartına bağlı olarak yapabilirsiniz.

Bu Konu Dikkatinizi Çekebilir !  Finansbank Yıllık Kullanım Ücretleri ve İadesi

 

Enpara finansbankın şubesiz bankacılığında şuanlık sanal kart oluşturmaya imkan tanınmıyor. Enparada sanal kart yerine kredi kartınızın alışverişteki limitlerini kısıtlayabilirsiniz. Yapmanız gereken enpara uygulamasından kredi kartı bölümünden istediğiniz alışveriş limitini belirlemek.

Denizbank da sanal kart oluşturma için herhangi bir sınırlama yoktu. Uygulama üzerinden vcc oluşturabilir  işiniz bittiğinde uygulama üzerinden tekrar kaldırabilir veya iptal edebilirsiniz. Aynı anda birden fazla oluşturmak istiyorsanız 2 farklı kredi kartına sahip olmanız gerekmektedir.

Akbank sanal kart oluşturma da günlük aylık olarak bir kısıtlama bulunmamaktadır. İstediğiniz kadar oluşturup silebilirsiniz. Ancak silme işlemi için garanti bankasında olduğu gibi müşteri hizmetlerini aramak zorundasınız. Silme işlemini akbank uygulaması üzerinden canlı destek  ile de halledebilirsiniz. Akbank yaptığı güncelleme ile günde 1 adet olarak sınırlandırmıştır.

Kuveyt Türk  de sınırsız sanal kart veren bankalardan bir tanesi . Oluşturma ve silme işlemi çok basit şekilde mobil uygulamasından yapıldığı için aradığınız banka bu olabilir.

İngBank ile limitsiz şekilde sanal kart oluşturabilirsiniz . Ancak kredi kartınız olması gerekmektedir. Bankamatik kartı ile sanal kart oluşturamazsınız. Uygulama üzerinden oluşturabilirsiniz ancak silme için müşteri hizmetlerini aramalısınız.

 Teb Bankası , uygulama üzerinden oluşturup silinebilen sınırsız şekilde sanal kart sağlayan nadir bankalardan bir tanesidir .

Aynı Anda Birden Fazla Sanal Kart Oluşturabilir Mi?

Sınırsız sanal kart veren bankalar olsa da aynı anda birden fazla kart oluşturmak mümkün değil . Farklı sanal kart oluşturmak istiyorsanız diğer oluşturduğunuz kartı silmek zorundasınız. Bankada birden fazla kredi kartınız varsa kredi kartı adediniz kadar sanal kart da oluşturabilirsiniz. Örneğin işbankasında  2 tane kredi kartınız varsa bunlara birer tane tanımlanmak üzere 2 tane sanal kart oluşturabilirsiniz .

Sınırsız Sanal Kart Veren Bankalar

Bu Konu Dikkatinizi Çekebilir !  Akbank Güncel Kredi Kampanyaları

Etiketler:

Yorumlar
 1. Murat dedi ki:

  garanti bankasında vadesiz hesap açtım ama sadece 1 tane sanal kart oluşturabildim?

  1. Muammer Ay dedi ki:

   Merhabalar aynı anda 1 tane oluşturabilirsiniz. Müşteri hizmetlerini arayıp sanal kartınızı sildirip tekrar oluşturabilirsiniz.

 2. Demir dedi ki:

  Garanti sanal kartlar ile ilgili bir mail yolladım admin ile başlayan mail adresinize. Dönüş yaparsanız sevinirim.
  Sevgiler,

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar mailinizi okudum sorunuzu buradan yazarsanız diğer kullanıcılara da cevap vermiş oluruz.

 3. Demir dedi ki:

  Garanti hesabım var ve 1 adet para kartım ve kredi kartım bulunuyor. para kartıma bağlı bir adet sanal kart oluşturabiliyorum. 2. para kart başvurusunda bulunursam, buna bağlı 2. bir sanal kart oluşturabilir miyim? (diğer sanal kartım da açıkken)

  1. admin dedi ki:

   Aynı türden 2 tane kartınız olsa da sadece 1 tane oluşturabilirsiniz. Aynı anda 2.sanal kartı oluşturmak istiyorsanız 1 tane kredi kartı ve 1 tane bankamatik kartı ile yapabilirsiniz. Bildiğimiz kadarıyla bu şekilde , siz kartınız gelince tekrar bir bakarsınız.

 4. Murat dedi ki:

  Kuveyt Türk yılda 20 adet veriyor… Az önce bu şoku yaşadım

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar şuan için bilgim yok ama yeniye kadar sorun yoktu . Sağlam kart mı kullanıyorsunuz ?

 5. Nuri dedi ki:

  Hocam kuveyttürk için kredi kartımınız olması mı gerekiyor?

  1. Muammer Ay dedi ki:

   Evet Kuveytturk için kredi kartınız olması gerekmektedir. Banka hesap kartı ile sanal kart açmaya izin vermiyor.