Ing bank sanal kart oluşturma
ING Bank sanal kart oluşturma

İng Bonus Sanal Kart , alışverişlerinizi güvenle yaparken bonus puanlar kazanabileceğiniz kredi kartı yerine geçen sanal karttır. Ing Bankasında sanal kart oluşturmak için kredi kartına sahip olmanız gerekmektedir. Kredi kartına sahipseniz internet şube ve ing mobil üzerinden sanal kartınızı açabilirsiniz.

İng Mobil Uygulamadan Sanal Kart Nasıl Açılır ?

 1. İNG Mobil uygulamaya giriş yaptıktan sonra ana menüde Kartlar menüsüne tıkladığınızda hemen altında seçenekler çıkacak oradan Kartlarım bölümünü seçelim.
 2. Kartlarım menüsünde kredi kartınızı göreceksiniz. Kartınıza tıkladığınızda yine altta seçenekler çıkacak , o  menüyü sağa doğru kaydıralım en sonda Sanal Kart seçeneğini göreceksiniz onu seçelim.
 3. ‘Sanal Karta Başvur’ ekranıyla karşılaşacaksınız . En altta Başvur diyerek devam edelim .
 4. Bu aşamada sanal kart limitini ve bu limitin geçerli olacağı tarihler aralığını seçelim daha sonra Başvur diyelim . En son olarak işlemi Onayla seçeneğini seçerek sanal kart oluşturma işlemini tamamlıyoruz.

İng Mobil uygulaması ile bu şekilde sanal kartınızı kolay bir şekilde oluşturabilirsiniz. Mobil uygulamaya sahip değilseniz uygulama mağazalarından ing bankasının uygulaması indirmeniz gerekmektedir. Alternatif olarak bilgisayar üzerinden veya telefonunuzun tarayıcısından internet şubeye girerek bu işlemi  yapabilirsiniz.

İng İnternet Şube Üzerinden Sanal Kart Oluşturma

 1. İngBankın internet şubesine giriş yapıyoruz. Giriş yaptıktan sonra ana menüde kartlarım bölümü altında kartlarınızı göreceksiniz. Kredi kartınız altındaki Görüntüle butonunu tıklayınız.İng bank sanal oluşturma ve i̇ptal etme
 2. Açılan sayfada kartınıza ait detayları göreceksiniz. Bu detayları hemen solunda Diğer seçeneğine tıklayın açılan menüde Sanal Kart Başvurusu seçeneğini seçin.İng bank sanal oluşturma ve i̇ptal etme
 3. Açılan ekranda limitiniz ve bu limitin geçerli olacağı tarihi de belirledikten sonra İleri ardından Onayla seçeneklerine tıklayın . Sanal kartınız artık hazır hale gelmiştir.

Sanal Kart Detaylarını Görme

Sanal Kartınızını görüntülemek istiyorsanız hem mobil uygulama üzerinden hem de internet şube üzerinden detaylarına ulaşabilirsiniz. Kartınız açıldıktan sonra Kartlarım sekmesi altında göreceksiniz. Oradan 16 haneli sanal kart numaranızı , kartınızın son kullanma tarihini ve cvv kodunu görebilirsiniz . Bu bilgilerle güvenli bir şekilde alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kart ile onay isteyen yerlerde ( amazon , google cloud , google adwords , azure , netflix ) kartın içine 1 $ bakiye atarak onaylama işlemlerini yapabilirsiniz. Bu tutarlar genelde provizyona düşer ve daha sonra kartınıza geri yansıtılır. İng Bankasından provizyon iade süresi 1 aya kadar çıkmaktadır.

İngBank Sanal Kart İptali Nasıl Yapılır ?

İngBankası kullanıcıların sanal kartlarını kendi silmesine imkan tanımamıştır . Herhangi bir şekilde uygulama veya internet şube üzerinden sanal kartınızı iptal edemezsiniz , silme işlemi için müşteri hizmetlerini aramalısınız. Yapmanız gerekenler sırasıyla şu şekildedir ;

 1. İngBank müşteri hizmetlerini (0850 222 06 00 ) arayalım. Biraz bekledikten sonra seçim yapmanızı isteyecek menüyü gelecek .
 2. Kredi Kartı işlemleri için 2 yi tuşlayınız . Daha sonra sizden şifrenizi tuşlamanızı isteyecek . Şifreni tuşladıktan sonra sizden yine seçim yapmanızı isteyecek.
 3. Diğer Kredi Kart İşlemleri için 5 i tuşlayınız. Bu tuşlamadan sonra sizi müşteri temsilcisine bağlayacak .
 4. Müşteri hizmetlerine bağlandıktan sonra ‘Sanal Kartımı İptal Eder Misiniz‘ şeklinde söyleyin . Bir kaç onay sorusundan sonra kartınızı silecektir.

Sanal kart üzerinden yapılan işlemlerde bonus puan kazanabilir miyim?

ING Bank’ın müşterilerine sunmuş olduğu tüm kampanyalar, sanal kart için de geçerlidir.

Sanal kartımı iptal ettirmek için müşteri hizmetlerini aramak zorunda mıyım?

Sanal kart silme işlemi sadece telefon bankacılığı ile yapılmaktadır. Şu an farklı bir yöntem bulunmamaktadır.

ING Bank sanal kart oluşturmak için limit var mı?

ING Bank’ta aynı anda sadece 1 adet sanal kart oluşturulabilmektedir. Yeni bir sanal kart oluşturmak için öncelikle eski kartı iptal ettirmeniz gerekmektedir.

ING Bank kredi kartı olmadan sanal kart başvurusu yapabilir miyim?

ING Bank sanal kart sahibi olabilmek için öncelikle kredi kartınızın olması gerekmektedir. Bunun için bankaya başvuruda bulunabilirsiniz.

ING sanal kart ücretli mi?

ING sanal kart için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Kredi kartı sahipleri, ücretsiz olarak 1 adet sanal kart oluşturabilmektedir.

ING sanal kart nasıl kullanılır?

ING sanal kart kullanımı için öncelikle kartı oluşturmanız gerekmektedir. Kartı oluşturduktan sonra ise alışverişlerinizde bilgileri girerek ödemenizi yapabilirsiniz.

İngBankası sanal kart oluşturma ve iptal işlemleri bu şekilde yapılabilmektedir . Farklı bir sorunuz veya yapamadığınız kısım olursa yorum bölümünden sorularınızı sorabilirsiniz. Diğer bankalardan bu işlemi nasıl yapıldığına göz atmak isterseniz konularımızı inceleyebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir