Garanti sanal kart oluşturma ve silme
garanti sanal kart oluşturma ve silme

Garanti Bankası, sınırsız sanal kart veren bankalar arasında yer almaktadır. Sanal kartlar güvenlik açısından oldukça önemli iken açma ve kapatma işlemleri için belirli prosedürler bulunmaktadır.

Garanti Sanal Kart Nedir ?

Garanti Sanal Kart , limitini kullanıcının belirlediği , istediğinde iptal edebileceği fiziksel bir değeri olmayan , 16 haneli kart bilgisi ve güvenlik kodunun yazdığı sanal bilgilerden oluşan kredi kartına (sanal ön ödemeli kredi kartı ) denir. Garanti Bankasında diğer bankalarından farklı olarak kredi kartsız sanal kart oluşturulabilir. Yani bankamatik kartına sahipseniz Garantiden sanal kart sahibi olabilirsiniz.

Garanti Bankası Sanal Kart Nasıl Açılır ?

Garanti Bankasından sanal kart oluşturmak için ihtiyacınız olan Garanti BBVA Mobil uygulamasıdır. Bu uygulamaya sahipseniz sanal kart açmak şu adımları izleyiniz.

Uygulamaya giriş yaptıktan sonra ana ekrana geliyoruz . Altta bulanan menüden Başvurular bölümünü seçiyoruz. Daha sonra Kart sekmesine giriyoruz.

Garanti bankası sanal kart
garanti bankası sanal kart

Açılan ekranda en aşağı kaydırın ve Tüm Kartlar seçeneği seçin. Daha sonra Sanal Kart menüsünü seçin.

Garanti bankası sanal kart oluşturma
garanti bankası sanal kart oluşturma

Sanal kart alanını seçtikten sonra bilgilendirme ekranı gelecek en altındaki Başvur butonuna tıklayınız .  Sonraki adımlarda onayı da verdikten sonra sanal kartınız hazır hale gelecektir.

Garanti bankası sanal kart başvurusu
Garanti bankası sanal kart başvurusu

Garanti Bankası Sanal Kart İptali

Oluşturduğunuz bonus sanal kartınızla işiniz bittiyse isterseniz fazla limiti tekrar hesabınıza aktarabilirsiniz . Kartı daha kullanmayacağınızı düşünüyorsanız tamamen de kapatabilirsiniz. Ancak silme işlemi uygulama üzerinden yapılamamaktadır. Kapattırmak için müşteri hizmetlerini aramalısınız. Aradıktan sonra izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir.

 • Müşteri Hizmetlerini (444 0 333) arıyoruz . Sesli yanıt sistemi ile karşılaşacaksınız.
 • Gerekli bir kaç tanıtımdan sonra ne yapmak istediğinizi soracak. Sesli bir şekilde ‘SANAL KART‘ diyelim .
 • Sizi sanal kart bölümüne aktardığını belirtecek ve kart numaranızı isteyecek . Bu kısımda kredi kartınızın veya bankamatik kartınızın ön yüzündeki 16 haneyi tuşlayın.
 • Kartınızı tuşladıktan sonra kart şifrenizi tuşlamanızı isteyecek bu adımı da geçtikten sonra sizi müşteri hizmetlerine yönlendirecek.
 • Müşteri hizmetleri size nasıl yardımcı olabileceğini sorduktan sonra ‘ Sanal Kartımı İptal Eder Misin ? ‘ diyelim. Gerekli onayı aldıktan sonra işleminiz tamamlanacak.

Mevcut kartınızı iptal ettirdikten sonra aynı işlemleri tekrarlayarak yeniden sanal kart sahibi olabilirsiniz. Bu işlemleri sürekli tekrarlayarak sınırsız şekilde sanal kart açabilirsiniz .

Garanti Sanal Kart Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 • Garanti bonus sanal kart ücretsizdir. Banka bu hizmet için sizden herhangi ücret talep etmez.
 • Garanti bankasında kredi kartsız sanal kart oluşturabilirsiniz. Bu hizmet her bankada yoktur. Çoğunlukla sizden kredi kartınızın olma şartını isteyeceklerdir.
 • Garantide sanal kart oluşturma için günlük , aylık herhangi bir sınırlama yoktur. İstediğiniz kadar sanal kart oluşturabilirsiniz.
 • Aynı anda 1 adet sanal kart oluşturabilirsiniz. Hem kredi kartına hem de bankamatik kartına sahipseniz birer adet olmak üzere 2 adet oluşturabilirsiniz. Sürekli yeni sanal kart oluşturmak istiyorsanız mevcut sanal kartı silmek zorundasınız.
 • Sanal kartınızla netflix hesabı oluşturabilirsiniz. Ancak içinde 1$ bakiye olmalıdır. Karttan herhangi bir çekim olmayacaktır.
 • Garanti Bonus Sanal kartınız puan kazanabilirsiniz ancak puan harcamalarını yine sanal kart üzerinden yapmalısınız. Ana karta puan aktarımı söz konusu değildir.

Garanti Bankası sanal kart oluşturma ve kapatma işlemleri bu şekilde takıldığınız herhangi bir konu olursa yorum bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

Garanti Bankası sanal kart taksit olur mu?

Garanti Bankası sanal kartınıza ilgili tutarı gönderdikten sonra taksit seçeneğinden yararlanabilirsiniz. Mağazaların sunduğu taksit seçenekleri değişkenlik göstermektedir.

Garanti Bankası sanal kart limiti ne kadardır?

Garanti Bankası sanal kartlarında limiti kullanıcı belirlemektedir. Hesaba aktarılan tutar kadar ödeme yapılabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir