Kredi ve Finans Portalı

Akbank Sanal Kart Oluşturma ve Silme

Akbank ülkemizin en büyük özel bankalarından olmakla birlikte yaptığı chip para kampanyaları ile tanınmaktadır. Çoğu kişinin kredi kartı için tercih ettiği Akbank , sanal kart oluşturmak isteyenlerin de ihtiyacını görüyor. Nedir bu sanal kart diye sorularınız varsa sitemizdeki  arama bölümünden arayıp yanıtlara ulaşabilirsiniz.

Akbank sanal kart ile alışverişlerinizi daha güvenli bir şekilde yapabilir chip para avantajlarından da yararlanmaya devam edebilirsiniz. Yaptığınız alışverişleri ekstrenizden takip edebilirsiniz. Yani kredi kartınızın tüm özellikleri taşıyan ama fiziksel olmayan kartlardır.

Akbank Sanal Kart Nasıl Oluşturulur ?

Akbank sanal kart başvurunuzu mobil şube ve internet şubeden yapabilirsiniz. Şimdi adım adım akbank sanal kart oluşturmayı anlatalım.

  1.  İlk önce Akbank Direkt uygulamasına giriş yapalım.
  2. Başvuru ve Nakit İhtiyaçlarım bölümüne girelim .
  3. Açılan menüdeki başvurular bölümünün altındaki sanal kartı seçelim.
  4. Sizden hangi kredi kartınıza bağlı olmasını seçmenizi isteyecek . Kredi kartınızı ve limit türünü de seçtikten sonra kartınız hazır hale gelmiş olacak.
  5.  Kart detaylarını daha sonra görmek isterseniz kartlarım bölümünde sanal kartlar adı altında bulabilirsiniz.

Akbank Sanal Kart Silme

Sanal kart ile işiniz bittiyse veya yeni bir karta ihtiyacınız varsa mevcut sanal kartı silebilirsiniz. Silme işlemini Akbank müşteri hizmetlerini arayarak yapabilirsiniz. Arama ile uğraşmak istemiyorsanız Akbank Direkt üzerindeki canlı sohbet kısmından da halledebilirsiniz.

  1. Akbank uygulamasından canlı sohbete bağlanıyoruz.
  2. Canlı sohbete bağlandıktan sonra
    ” Sanal kartımı iptal eder misin? ”Bu şekilde yazdıktan sonra sizden onay isteyecek onaylıyorum yazıp gönderdiğinizde işleminiz tamamlanacak.

Akbank sanal kart oluşturma işlemleri için Axess Mobil uygulaması üzerinden yapabilirsiniz. Aynı şekilde ordan da sanal kart oluşturup daha sonra canlı sohbete bağlanıp kapatabilirsiniz. Yukarıdaki detaylı anlatımdan işlemleri tam anlamadıysanız videolu anlatımdan da izleyebilirsiniz.

Bu Konu Dikkatinizi Çekebilir !  Sanal Kart Nedir, Avantajları Neler?

Akbank Sanal Kart Oluşturma Limiti

Akbankdan sanal kart 24 saat içinde 1 tane oluşturabilirsiniz. Kartınızı sildikten sonra 1 gün üzerinden geçince yeni kartınızı oluşturabilirsiniz. Birden fazla kart oluşturmak istiyorsanız birden fazla kredi kartına sahip olmanız gerekmektedir.

Akbankın mobil uygulamalar üzerinden nasıl sanal kart açıp , nasıl sanal kartı kapatabileceğimize göz attık . Yapamadığınız veya takıldığınız yer olursa yorum bölümden sorularınızı iletebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.