Akbank sanal kart oluşturma ve silme
Akbank sanal kart oluşturma ve silme

Akbank ülkemizin en büyük özel bankalarından olmakla birlikte yaptığı chip para kampanyaları ile tanınmaktadır. Çoğu kişinin kredi kartı için tercih ettiği Akbank, sanal kart oluşturmak isteyenlerin de ihtiyacını görüyor. Akbank sanal kart oluşturma ve silme işlemleri hakkındaki detaylı bilgilere bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Akbank sanal kart oluşturma
Akbank sanal kart oluşturma

Akbank Sanal Kart Nedir?

Akbank sanal kart ile alışverişlerinizi daha güvenli bir şekilde yapabilir, chip para avantajlarından yararlanmaya devam edebilirsiniz. Yaptığınız alışverişleri ekstrenizden takip edebilirsiniz. Yani sanal kartlar, kredi kartınızın tüm özellikleri taşıyan ama fiziksel olmayan kartlardır. Mevcut hesabınızdan oluşturacağız sanal kartlar ile size yeni bir kart tanımlanmakta ve işlemlerinizi bu şekilde tamamlayabilmektesiniz.

Akbank Sanal Kart Nasıl Alınır, Oluşturulur ?

Akbank sanal kart başvurunuzu mobil ve internet şubeden yapabilirsiniz. Adım adım Akbank sanal kart başvurusu aşağıdaki gibidir:

  1. İlk önce Akbank Direkt uygulamasına giriş yapalım.
  2. Başvuru ve Nakit İhtiyaçlarım bölümüne girelim .
  3. Açılan menüdeki başvurular bölümünün altındaki sanal kartı seçelim.
  4. Sizden hangi kredi kartınıza bağlı olmasını seçmenizi isteyecek. Kredi kartınızı ve limit türünü de seçtikten sonra kartınız hazır hale gelmiş olacak.
  5. Kart detaylarını daha sonra görmek isterseniz kartlarım bölümünde sanal kartlar adı altında bulabilirsiniz.

Akbank Sanal Kart Silme

Sanal kart ile işiniz bittiyse veya yeni bir karta ihtiyacınız varsa mevcut artık kartı silebilirsiniz. Silme işlemini Akbank müşteri hizmetlerini arayarak yapabilirsiniz. Arama ile uğraşmak istemiyorsanız Akbank Direkt üzerindeki canlı sohbet kısmından da halledebilirsiniz.

Akbank sanal kart iptali için aşağıdaki adımlar uygulanmalıdır:

  1. Akbank uygulamasından canlı sohbete bağlanıyoruz.
  2. Canlı sohbete bağlandıktan sonra
    ” Sanal kartımı iptal eder misin? ”Bu şekilde yazdıktan sonra sizden onay isteyecek onaylıyorum yazıp gönderdiğinizde işleminiz tamamlanacak.

Akbank sanal kart oluşturma işlemleri için Axess Mobil uygulaması üzerinden yapabilirsiniz. Aynı şekilde ordan da sanal kart oluşturup daha sonra canlı sohbete bağlanıp kapatabilirsiniz. Yukarıdaki detaylı anlatımdan işlemleri tam anlamadıysanız videolu anlatımdan da izleyebilirsiniz.

YouTube video

Akbank Sanal Kart Limit Belirleme Nasıl Yapılır?

Akbank sanal kredi kartlardan 24 saat içinde 1 tane oluşturabilirsiniz. Kartınızı sildikten sonra 1 gün üzerinden geçince yeni kartınızı oluşturabilirsiniz. Birden fazla kart oluşturmak istiyorsanız birden fazla kredi kartına sahip olmanız gerekmektedir.

Akbank sanal kartınızdaki limiti ise bireysel olarak belirleyebilirsiniz. Limitiniz, yapacağınız alışveriş doğrultusunda şekillenebilmektedir.

Akbank’ın mobil uygulamalar üzerinden nasıl sanal kart açıp, nasıl sanal kartı kapatabileceğimize göz attık. Yapamadığınız veya takıldığınız yer olursa yorum bölümden sorularınızı iletebilirsiniz.

Akbank sanal kart ücretli mi?

Akbank sanal kart ücreti bulunmamaktadır. Akbank kredi kartına sahip olan kişiler, 24 saatlik sürede 1 adet sanal kartı ücretsiz olarak oluşturabilmektedir.

Akbank sanal kart nasıl iptal edilir?

Akbank sanal kartınızı iptal etmek için internet veya mobil bankacılık uygulamasından giriş yaparak canlı desteğe tıklayınız. Ardından “Sanal kartımı iptal etmek istiyorum.” talebinizi iletiniz. Bu işlemin ardından Akbank sanal kartınız iptal edilecektik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir