İş bankası sanal kart oluşturma
İş Bankası sanal kart oluşturma

İş Bankası ülkemizin en büyük özel bankaların biri olmak birlikte getirdiği teknolojik kolaylıklar ile birçok işlemi dijital olarak yapmamızı sağlamaktadır. Bu hizmetlerden biri olan sanal kartlar fiziki olarak bir değerleri olmasa da kredi kartlarını tüm özelliklerini taşımaktadırlar. İş Bankası sanal kartı internet alışverişlerinde, kredi kartı bilgilerimizi vermek istemediğimiz zamanlarda kullanabilirsiniz.

Sanal kartımızı kullandıktan sonra silebileceğimiz için kart bilgileri çalınma ihtimaline karşı önlem almış olursunuz. Kart silmek yerine limiti de sıfırlayıp sadece kullanacağımız zaman limit de verebiliriz. Bu şekilde online alışverişlerimizi daha güvenli hale getirmiş oluruz.

Sanal kart açma imkanı her bankada bulunmasa da çoğu banka bu hizmeti vermektedir. Bazı bankalarda sanal kart oluşturma limitli olsa da İş Bankası’nda sınırsız olarak açıp kapatabilirsiniz. Ayrıca bu işlem İş Bankasında çok kolay şekilde yapılabilmektedir.

İş Bankası Sanal Kart Nasıl Oluşturulur?

İş Bankası sanal kart açma işlemi İşCep uygulaması üzerinden gerçekleştirilmektedir. İş Bankası sanal kart işlemi için aşağıdaki adımlar takip edilmelidir:

 • Uygulamaya giriş yaptıktan sonra sol  menüyü açıyoruz ve kartlarım bölümünü seçiyoruz.
İş bankası sanal kart açma 1
İş bankası sanal kart açma 1
 • Kartlarım bölümüne girdikten sonra sanal kartlarım bölümünü seçiyoruz. Sanal kartlarım bölümünden detaylıca kartımızı görüntüleme yapabiliriz.
İş bankası sanal kart açma 2
İş bankası sanal kart açma 2
 • Sanal kartlarım bölümüne girdiğinizde daha önce kart başvurusu yapmadığınız için sanal kartınız bulunmamaktadır ekranı karşılayacak . En alttaki başvur butonuna tıklayarak işlemlere tüm hızımızla devam ediyoruz.
İş bankası sanal kart açma 3
İş bankası sanal kart açma 3
 • Başvura tıkladıktan sonra sizden işlem yapmak istediğiniz kredi kartınızı isteyecek. Hangi kredi kartınızı seçerseniz sanal kartınıza limitler ondan aktarılacak ve harcamalar ona yansıyacak. Kullanmadığınız limitleri sıfırlayarak tekrar geri aktarabiliyorsunuz.
İş bankası sanal kart açma 4
İş bankası sanal kart açma 4
 • Uygun kredi kartınızı seçtikten sonra sanal kredi kartınızı oluşturmuş olacaksınız. Sanal kartlarım – kart bilgilerim bölümünden detaylarına bakabilirsiniz. Kart detaylarında 16 haneli kart numaranız , son kullanım tarihi  ve 3 haneli güvenlik kodunu görebileceksiniz.
İş bankası sanal kart açma 5
İş bankası sanal kart açma 5
 • Limit aktarmak istiyorsanız kart bilgilerim bölümünde ne alttaki 3 noktaya tıkladıktan sonra limit aktarmayı seçiniz.
İş bankası sanal kart açma 6
İş bankası sanal kart açma 6
 • Limit aktarmayı seçtikten sonra sizden kartınız için limitinizin ne kadar süre geçerli olacağı bir alan karşılayacak. Belirlediğiniz süre dolduğunda limitiniz otomatik olarak sıfırlanacak . Dilerseniz daha sonra o süreyi beklemeden de kendiniz sanal kartınızın limitini sıfırlayabilirsiniz. Limitinizi ve limit sürenizi de belirledikten sonra devam ettiğinizde kartınız artık kullanıma hazır şekilde sizi bekliyor olacak.
İş bankası sanal kart açma 7
İş bankası sanal kart açma 7

İşcep üzerinden kolaylıkla sanal kartınızı oluşturabilir, silebilir, limit aktarabilir ve limitinizi sıfırlayabilirsiniz. Yani  gereken tüm işlemler için İşCep uygulaması size yeterli olacaktır.  Resimli olarak anlatım yanında videolu anlatımı da aşağıya bırakıyorum siz de aynı adımları takip ederek yapabilirsiniz.

YouTube video

İşcep ile Sanal Kartı Silmek

İşcep üzerinden açtığınız kartı kapatmak istiyorsanız aynı şekilde sanal kartlarım bölümüne giriyoruz . Kart detaylarına ulaştıktan sonra alttan üç noktaya tıklayıp kartı kapatma seçeneğini seçiyoruz. Gerekli onayları verdikten sonra kartımızı kapatmış olduk . Daha sonra aynı kartı kullanmayı düşünüyorsanız kartınızı iptal etmek yerine limitini sıfırlayabilirsiniz. Videodan nasıl kapatma işlemi yaptığımızı da görüntüleyebilirsiniz.

İş Bankası İnternet Şube Aracılığı ile Sanal Kart Oluşturma ve İptal Etme

 • İş Bankası işlemlerinizi uygulama üzerinden değilde web sitesi üzerinde yapıyorsanız endişe etmenize gerek yok sanal kartla ilgili tüm işlemlerinizi işbankasının internet şubesinden yapabilirsiniz. İlk önce internet şubesine girişimizi sağlıyoruz.  Alttaki fotoğrafta da gördüğünüz gibi Kartlarım – Sanal Kart – Başvuru dedikten sonra sizden mobil de olduğu gibi bağlı olacak kredi kartınızı isteyecek ve işleminizi tamamlayacaksınız.
İş bankası sanal kart başvuru
İş bankası sanal kart başvuru
 • Kart kapama veya limit aktarma gibi işlemleriniz için ise başvuru altındaki İşlemler menüsünü seçmelisiniz.  Seçtikten sonra sizi alttaki işlemler menüsü karşılayacak buradan kartınıza yapmak istediğiniz tüm işlemleri yapabilir veya kart detaylarını görüntüleyebilirsiniz.  Kart kapama işlemi içinse Kart İptali işlemini seçip onayladıktan sonra tamamlayabilirsiniz.
İş bankası sanal kart iptal etme
İş bankası sanal kart iptal etme

İş Bankası Sanal Kartı Bilmeniz Gerekenler

 • İş Bankası kredi kartına sahipseniz sanal kartınızı açma ve kapama işlemlerini kolaylıkla uygulama ve internet şube üzerinden yapabiliyorsunuz. Ancak kredi kartınız yoksa bankamatik kartı ile İş Bankası üzerinden sanal kart açma yapamazsınız. Eğer kredi kartınız yoksa Garanti bankası sanal kart işlemleri konumuzu inceleyebilirsiniz. Ayrıca takıldığınız yerlerde yorum bölümden bizlere ulaşabilirsiniz.
 • İş Bankası sanal kartı ile fiziksel kart gerektiren yerlerde alışverişler yapamazsınız. Sanal kartlar sadece online işlemlerde kullanılabilir. Yani markete gidip sanal kartı kullanamazsınız.
 • Kredi kartınızın dahil olduğu tüm kart kampanyalarına sanal kartınız ile katılıp puan toplamaya devam edebilirsiniz.
 • İş Bankası bankamatik kartı ile sanal kart oluşturamazsınız.
 • Aynı anda birden fazla sanal kart oluşturmak istiyorsanız birden fazla kredi kartına sahip olmanız gerekmektedir. Ayrıca kartlarınız farklı türde olmalıdır. Sınırsız olarak kart açmak için önce açtığınızı silmek zorundasınız.

İş Bankası sanal kart ücreti ne kadar?

İş Bankası sanal kart oluşturmak için ücret talep edilmemektedir. Banka müşterisi olan her kişi, ücretsiz şekilde sanal kart oluşturabilmektedir.

İş Bankası sanal kart limit aktarma nasıl yapılır?

İş Bankası sanal kartların limitini müşteri belirlemektedir. Bunun için İş Bankası mobil uygulamasına giriş yapılmalı ve seçenekler arasından “Sanal Kart”a tıklanmalıdır. Limit artırma işlemi buradan yapılabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir