Deniz bank sanal kart oluşturma
Deniz bank sanal kart oluşturma

Denizbank , ülkemizin özel bankalarından biri olmakla birlikte hisselerin bir kısmını Arap Emirliklerine satmıştır. Denizbank da ülkemizdeki bir çok banka gibi sanal kart hizmeti vermektedir.  Sanal kartları internet alışverişlerini daha güvenli hale getirebilmek için kullanırız. Denizbank da sanal kart oluşturma için sınır bulunmamaktadır. Yani istediğimiz kadar ekle sil yaparak sanal kart açabilir ve kapatabiliriz.

Denizbank Sanal Kart Nasıl Oluşturulur ?

Denizbank sanal kart oluşturmak için 2 farklı uygulamayı kullanabiliriz. Bu uygulamalar MobilDeniz ve DenizKartım , uygulama mağazasından indirip kullanabilirsiniz. İkisi de aynı işlemi görür hangi uygulamayı kullanıyorsanız ondan işlem sağlayabilirsiniz.

MobilDeniz Uygulaması ile Sanal Kart Oluşturma

  • İlk önce MobilDeniz uygulamasına giriş yapıyoruz . Alt menüde bulunan Hesap/Kart menüsüne tıklıyoruz . Ardından çıkan ekranda Kartlar seçeneğini seçiyoruz.
Deniz bank sanal kart
Denizbank sanal kart oluşturma adım 1
  • Kartlar bölümüne girdikten sonra üstte kredi kartlarınızı göreceksiniz alt kısımında ise Sanal Kredi Kartı kısmını göreceksiniz. Daha önce sanal kart oluşturmamış iseniz Sanal Kartınız Bulunmaktadır yazacaktır.  Onun altındaki  Hemen Başvur butonuna tıklayınız.
Deniz bank sanal kart olusturma adimlari
Denizbank sanal kart oluşturma adım 2
  • Çıkan ekranda hangi kredi kartınıza bağlı olarak oluşturmak istiyorsanız onu seçmenizi isteyecek  . Hemen altına ise sanal kartınızın limitini yazmalısınız . Daha sonra bu limiti değiştirebilirsiniz. Limiti de belirledikten sonra Devam a basıyoruz.
Denizbank sanal kart açma ve kapatma
Denizbank sanal kart oluşturma adım 3
  • Devam dedikten sonra asıl kart no ve sanal kart limitini yazdığı ekran bizi karşılayacak . Gerekli kontrolleri yaptıktan sonra herhangi bir hata yoksa işlemi onaylayın. Kartınız hazır şekilde önünüze gelecek. Artık kartınızı siz kapatana kadar belirlediğiniz limit tutarında kullanım sağlayabilirsiniz.
Deniz bank sanal kart acma
Denizbank sanal kart oluşturma adım 4

DenizKartım Uygulaması ile Sanal Kart Açma

  • DenizKartım uygulamasına sahip değilseniz uygulama mağazalarından indirin. Diğer uygulamada kullandığınız şifre ile giriş sağlayabilirsiniz. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra en alttaki menüden KARTLARIM bölümünü seçiyoruz. Sizi üst kısımda tüm kartlarınızın olduğu bir bölüm karşılayacak , oradan yana kaydırarak kartlar arasında geçiş yapabilirsiniz. Hangi kredi kartınıza  bağlı olsun istiyorsanız onu seçin ve Kart İşlemlerini seçin.
Denizkartim sanal kart
Denizbank uygulamadan sanal kart oluşturma adım 1
  • Kart işlemlerini seçtikten sonra çıkan ekranda biraz aşağı doğru kaydırın . Sanal Kart Başvurusu seçeneğini göreceksiniz . Onu seçtikten sonra sanal limiti isteyecek onu da yazalım ve İşlemi Gerçekleştir diyelim. Denizkartım üzerinden sanal kart oluşturma işlemi de bu şekildeydi.
Denizkartim sanal kart basvuru
Denizbank uygulamadan sanal kart oluşturma adım 2

 

 

Denizbank Sanal Kart İptali

Sanal kart ile işiniz bittiyse ve yenisine ihtiyacınız varsa ilk önce mevcut sanal kartınızı silmelisiniz. Aynı anda 2 tane farklı sanal kart oluşturulamamaktadır. Sanal kartı iptal etme işlemini müşteri hizmetlerini arayarak veya mobil uygulamalar üzerinden yapabiliriz. Mevcut kartı silme işlemlerini uygulama üzerinden nasıl yaparız resimli şekilde inceleyelim.

  • MobilDeniz uygulamasına giriş yapıyoruz . Kart oluştururken belirttiğimiz Hesap/Kart daha sonra Kartlar bölümüne giriyoruz.  Hangi sanal karta işlem yapacaksak üzerine tıklıyoruz . Çıkan ekranda Sanal Kart İptali seçeneğine tıkladıktan sonra DEVAM ardından Onayla dedikten sonra iptal işlemini tamamlıyoruz.
  • Uygulama yerine müşteri hizmetleri ile halletmek istiyorsanız  0850 222 0800 numarasından arıyoruz . Müşteri temsilcisine ulaştıktan sonra ”Sanal kartımı iptal eder misiniz ? ” dediğiniz de gerekli onayları aldıktan sonra işleminizi tamamlayacaktır.

DenizBank sanal kart işlemleri uygulama üzerinden kolayca halledilebilir. Resimli anlatımlardan yapamadıysanız videolu anlatımımızı da göz atabilirsiniz . Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

YouTube video

Denizbank Sanal Kart Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

DenizBank Sanal Kart ile Puan Kazanılır Mı?

Denizbank sanal kartınızla bonus para kazanabilir. Anlaşmalı sitelerden puanları harcayabilirsiniz. Sanal kart oluşturma da herhangi bir sınır yoktur.

Denizbank Sanal Kart Oluşturmada Sınır Var Mı ?

Dilediğiniz kadar iptal edip tekrar sanal kart oluşturabilirsiniz.

Birden Fazla Sanal Kart Oluşturabilir Miyim ?

Aynı anda birden fazla sanal kart oluşturmak istiyorsanız kredi kartınız da fazla olmalıdır. Kaç tane farklı kredi kartına sahipseniz o kadar kredi kartı oluşturabilirsiniz .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir