Cep telefonu kredisi
cep telefonu kredisi

Özellikle genç nüfusumuzla birlikte ülke olarak bizler teknolojiyi çok yakından takip ediyoruz. Teknolojinin yeni adı akıllı telefonlarının ülkemizde satışa çıkmadan alma yarışında olan insanlar, acil ihtiyaçlarına çözüm üretemezken,  kendi adına fahiş rakamlarla satılan bu cihazları bir yolunu bularak alabiliyoruz.

Kredi İle Cep Telefonu Alma

İnsanların hayalleri sınırsız ancak maddi olarak bütçeleri çok sınırlıdır. Acil ihtiyaçlar bir kenara, kendimizi göster çabası mı denilmeli yoksa insanlar arasındaki yarış mı bilinmez ama bilhassa gençler gelirleri olmamasına rağmen ellerinde pahalı ve yeni çıkmış marka akıllı telefonlar ile boy gösteriyorlar.

Kredi kartları ile yapılan alışverişler ile vatandaşın zor durumda kaldığını gören yetkililerin yaptığı cep telefonu taksitle alımının iptal edilmesiyle almak ve satmak isteyen kişi ve firmalar yeni arayışlara girdi. Bu değişiklikle neredeyse telefon satışları bitme noktasına gelmişti.

Kredi Kartı Olmadan Cep Telefonu Nasıl Alınır?

Taksit sınırlaması ile bankalarla anlaşma yapan teknoloji firmaları AVM’lerde açtıkları banka şubeleri ile vatandaşlara cep telefonu kredisini SMS’le başvuruyla hizmet vermeye başladı. 500 lira ile 15.000 lira arasındaki alışverişleriniz için bankalar kredi tahsis ücreti ve hayat sigortası gibi masraflardan uzak krediler sunmaya başladı. Teknosa mağazalarında İNG Bank, Gold, Vatan Bilgisayar ve Bimeks mağazalarında Odeabank, Media Markt mağazalarında ise Denizbank aracılığıyla kredi kullanan kişiler yeni telefonlarına kavuştu. Son düzenlemeler ile kredi vadeleri 48 ay’a kadar uzatılmış durumda.

QNB Finansbank ise Turkcell mağazalarında kullanılmak üzere konuşturan kredi ile müşterilerine cep telefonu alımında hizmet sunumu yapmaya başladı.

Bunlarla birlikte kredi kartı olmasa bile GSM firmaları faturalı telefon hatları üzerinden taksitlendirme yaparak,  kişiler için çok önemli olan telefon alımına yardımcı olmuş oldu. Ancak telefon hattı üzerine alınan telefonlara 36 ay’a kadar vade yapılırken tüketicinin cebinden çıkan para ise bir hayli fazla oldu.

Çok acil nakite ihtiyacı olan insanlar, nakit ihtiyacını karşılayabilmek adına faturalı hatlar üzerinden aldıkları cep telefonlarını kullanıma açmadan satışa çıkardılar. Ya da aldığı firma ile anlaşmalı olarak telefonlarını daha göremeden satarak para temini yapmış oldular.

Sonuç olarak; özellikle taksitlendirme yasağının ardından birçok kredi ismiyle para çekimi yaptığımız bankalardan telefon kredileri çekerek ve faturalara taksitlendirme yaparak istediğimiz cep telefonlarını almak ve kullanmak mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir