30118356 1654914037879577 1319644093 n
30118356 1654914037879577 1319644093 n

Faturalı hat kullanım yüzdesi %40larda olan ülkemizde , ön ödemeli hatlara göre daha avantajlı olduğu için çoğu insan faturalı hatlara geçiş yapmaktadır. Günümüzde iyice popülerleşen bir avantajı ise faturalı hatlara kredi imkanı sunulmasıdır . Operatörler bu kredileri tarifelere ek telefon almak için sunmuş olsa da bu kredileri nakite çeviren 3.şahıslar bulunmaktadır . Vodafone faturalı hatlarına kredi imkanı da diğer operatörlerde olduğu gibidir. Peki  biz bu 3.şahıslara komisyon ödemeden bu krediyi nasıl nakite çeviririz ? Öncelikle bu kredilere sahip olmak için belli şartlar var , bu şartları sağlıyor muyuz onlara bakalım.

  • En az 6 aydır faturalı hat kullanıyor olmak.
  • Faturaları aksatmadan ödemiş olmak.
  • 6 aylık faturalarınızın toplamı 300TL den fazla olması. Yani aylık faturanızın 50TL den fazla olması gerekmektedir.

Bu şartları sağlıyorsak ne kadar limitli  telefon yada kredi alabileceğimizi belirleyen puanımızı öğrenmemiz gerekir. Bu puanı öğrenmek için vodafone cep merkezlerine gidebilir yada müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Puanımızı öğrendiysek artık yapmamız gereken faturamıza ek telefon almak . Örnreğin 3500TL lik puanımız olduğunu öğrendik bu fiyata uygun telefonlara bakıyoruz. Samsung Galaxy A8 Plus aldık diyelim 24 aylık taksitle her ay tarifemize ek 145TL ödeyecez . Telefon için ödemiş olduğumuz miktar 24 ay sonunda 3480TL olacak . Telefonu aldığımıza göre şimdi yapmamız gereken telefonu kapalı ve faturalı şekilde satışa sunmak . Telefonun peşin fiyatı 3299TL olduğu için biz biraz daha düşük miktara satmalıyız ki telefon elimizde kalmasın. Telefonu da 3200TL den satarsak faturalı hattından kredimizi  sağlamış oluyoruz ve nakit ihtiyacımıza çözüm bulmuş buluyoruz.

Bu işlemler sonucunda elimize 3200TL nakit geçmiş olacak ve taksitlerimiz 145Tl olarak 24 ay olarak ödeyecez. Bankaların kara listesine düşenler için oldukça etkili olan yöntemimiz bu şekilde işlemektedir . Tabi siz telefona al sat yapmak istemiyorsanız belli komisyonla faturalı hatlara kredi imkanı sunan kişiler bulunmaktadır. Bu kişiler sizin faturalı hattınızı kullanarak  size belirli  bir miktar ödüyor , sizde onlara komisyon veriyorsunuz. Ödemelerde yine aynı şekilde tarifenize ek olarak  ödüyorsunuz. Bu yöntemler diğer operatörlerde de aynı şekilde gerçekleşmektedir. Turkcell kullanıyorsanız turkcell hatlarına kredi hakkındaki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Vodafone Kredi Limitimi Nasıl Yükseltirim ?

Vodafone da kredi limitinizi belirleyen cihaz kampanyaları puan sistemi vardır . Bu puanı artırmak için yapmanız gerekenler ;

  1. Faturalarınızı aksatmadan ödeyin .
  2. Yüksek fiyatlı tarife kullanın. Tarifeniz ne kadar yüksek fiyatlı olursa puanınız o kadar yüksek olacaktır.
  3. Vodafone faturalı hattı uzun süre kullanın . Faturalı hattı kullanım süresiniz ne kadar artarsa puanınız o seviyede artacaktır.
  4. Faturaları otomatik ödeme talimatı ile ödeyin . Operatörler otomatik ödeme yapan müşterilerine ayrıcalık göstermektedir.

Bunları da yaptığınız takdirde limitimizi 5000-6000TL ye kadar çıkartabiliriz. Günümüzde telefon fiyatları da o seviyelere ulaştığına göre operatörlerin bu limitleri vermesi zor olmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir