Türk telekom taahhüt sorgulama
Türk Telekom taahhüt sorgulama

Türk Telekom tarafından sunulan hizmetler kapsamında müşterilerin daha uygun fiyatlarla aboneliklerini sürdürebilmeleri için bir takım taahhüt uygulamaları yapılır. Genel olarak 24 ay üzerinden yapılan taahhüt anlaşmalarının ne zaman biteceği ya da bitip bitmediğini anlamak için Türk Telekom taahhüt sorgulama yapabilirsiniz. Söz konusu taahhüt sistemi ile müşterilerin daha indirimli ürün ve hizmet satın almaları ve çeşitli satış kampanyaları yürütülür.

Türk Telekom, bu taahhüt sistemi üzerinden müşterilerine abonelik ve daha pek çok uygulama sunmakta ve müşteriler de belirlenen süre ve ücret dahilinde ödeme yapmaktadır. Alıcıların kabul ettiği taahhüt süresinin uzunluğu veya para çekme süreçlerinin neler olduğu gibi sorular sıklıkla araştırılan konular arasındadır.

Türk Telekom, sözleşmede indirimli müşterilerle anlaşarak verilen ürün veya uygulamalar için sözleşmeyi feshetmeye karar verdiği takdirde, önceden indirim talep etme hakkına sahiptir.

Türk Telekom aboneliğiniz ile ilgili taahhüt süresini birçok yoldan sorgulamak mümkündür, bu seçeneklerden birini kullanarak ilgili hesabınızı sorgulayabilirsiniz.

Türk Telekom Taahhüt Sorgulama Nasıl Yapılır?

Türk Telekom abone taahhütlerini sorgulamak için kullanılan yollar şunlardır;

  • Size en yakın Türk Telekom temsilcisine giderek zorunluluk ve taahhütleriniz hakkında bilgi alabilirsiniz.
  • Haftanın her günü ve günün her saatinde 444 1 444 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak sorulama yapabilirsiniz.
  • Resmi Türk Telekom web sitesine giriş yaparak kişisel abone sayfanızdan sorgulama yapabilirsiniz.
  • Taahhüt süresini Türk Telekom Online İşlemler mobil uygulamasına giderek öğrenebilirsiniz.

Tüm bunların yanında Türk Telekom tarafından sağlanan kısa kod numarası ile de söz konusu taahhüt hakkında sorgulama yapılabilir.

Türk telekom taahhüt sorgulama
Türk telekom taahhüt sorgulama

Türk Telekom Taahhüt Cayma Bedeli Sorgulama

Türk Telekom kurumsal bir firma olarak müşterilerinin her türlü sorularına ve yardım ihtiyaçlarına karşı haftanın her günü ve günün her saatinde kesintisiz hizmetler sunuyor. Bir telefonla ulaşılabilen Türk Telekom müşteri hizmetlerinden söz konusu taahhütlerinizi ve taahhüt cayma bedelini sorgulayıp ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Söz konusu işlemler için online olarak da hizmetlerini yürüten Türk Telekom, aynı zamanda 444 1 44 numaralı hattı üzerinden müşterilerinin her türlü istek ve taleplerine yetişiyor. Türk Telekom’a verilen taahhütten caymanın da her operatörde olduğu gibi bir takım yaptırımı muhakkak olacaktır. Aslında bu yaptırım daha önce taahhüt süresi devam ederken alınan indirimli hizmetlerin ve avantajların bir değeridir.

444 1 444 numaralı telefonla da sorgulama yapılığında Türk Telekom taahhüt cayma bedeli hesaplanırken şu kriterler dikkate alınır;

  • Daha önce yapılan indirimli tarifenin kaç ay süre ile kullanıldığı
  • Söz konusu taahhüt için kayıt ücreti alınıp alınmadığı
  • Taahhüt imzalanırken aktivasyon ücreti ödenip ödenmediği
  • Taahhüt başlangıcında bağlantı ücreti alınıp alınmadığı

Söz konusu kriterler genel olarak taahhütte bulunan müşterilerden tahsil edilmez ancak taahhütten cayma hakkını kullanan müşterilerden bu ücretler talep edilir.

Türk Telekom Taahhüt Sorgulama 5555

Günümüzde internet ya da telefon bağlantıları üzerinden alınan hizmetler için sesli imza ya da yazılı mesaj yoluyla imza yöntemi kullanılır. Türk Telekom da müşterileri ile yaptığı tüm anlaşmalarda ve taahhüt sözleşmelerinde sesli imzanın yanı sıra kendi numarası olan 5555 üzerinden mesaj yolu ile, yapılan anlaşmayı resmileştirir.

Söz konusu taahhütlerde, abone olunan tarifenin kayıtlı aylık ücretli kullanımı için 4441444 Müşteri Hizmetleri yoluyla veya 5555 SMS yoluyla sözleşmenin kayıt altına alınması gerekir. SMS ile taahhütte bulunmak için müşteriler SOZ yazıp 5555’e SMS göndererek taahhütlerini kabul ve beyan ederler. Müşterilerin Türk Telekom ile yaptığı taahhüt anlaşmaları ile ilgili yapacakları sorgulamayı yine 5555 numaralı telefona mesaj yazarak öğrenmeleri mümkündür.

Türk Telekom müşterileri söz konusu olan taahhütlerini sorgulamak için 5555’e GUNCEL yazarak SMS göndermeleri halinde kendilerine detaylı bir bilgilendirme mesajı gelecektir. Bu mesajla taahhütlerinin süresi, taahhütlerinin kapsamı, faturaları, son ödeme günü ve diğer detayları kolaylıkla öğrenebilirler.

Türk Telekom İnternet Taahhüt Sorgulama

Türk Telekom devam eden abonelerine ve yeni abone olan müşterilerine uygulayacağı promosyon ve indirimlerin, belirli bir sürenin taahhüt edilmesi karşılığında sunmaktadır. Söz konusu taahhüt süreleri ise genellikle 1 ya da 2 yıl ile sınırlı tutulmaktadır. Bu taahhütler kapsamında cep telefonu aboneliği, sabit telefon aboneliği, cihaz satışı ve internet aboneliği hizmetleri sunulmaktadır.

Genel olarak daha fazla tutması beklenen faturaların indirimli ve kampanyalı olarak belirli bir taahhüt karşılığında müşterilerine sunan Türk Telekom, karşılıklı anlaşma ile söz konusu indirimleri ve diğer avantajları sunuyor. Ancak taahhüt süreleri içinde müşterinin söz konusu taahhütten vazgeçmesi ve aboneliğini bitirmesi ya da başka bir tarifeye geçmesine taahhütten cayma deniliyor. Bu şekilde yapılan taahhüt anlaşmaları ve taahhüt süreleri içinde müşteri memnuniyetinin korunması internet hizmetleri için de sunulmaktadır. Türk Telekom gerek mobil internet hizmetleri ve gerekse sabit ev internet hizmetleri konusunda da taahhüt sistemini başarıyla uygulamaktadır.

Türk Telekom’un sağladığı internet hizmetlerinden de müşterilerin belirli bir gerekçe ile taahhütlerinden vazgeçmeleri söz konusu olabilir. Ya da müşteriler taahhütleri ile ilgili detaylı bilgi almak isteyebilirler. Türk Telekom internet aboneliği ve taahhüt süresinin ne kadar kaldığı, faturasının ne olduğu ve taahhüt kapsamında hangi hizmetleri almaya devam ettiğini merak eden müşteriler Türk Telekom internet taahhüt sorgulama işlemlerini yapıyorlar.

Türk Telekom Müşteri temsilcileri ile görüşmeler yapılarak, 5555 numaralı telefona mesaj gönderilerek, online hizmet sitelerinden abone bilgileri girilerek taahhüt sorgulaması yapılabilir.

Türk Telekom’dan bir taahhüt imzalamışsanız Türk Telekom internet sayfasında mutlaka müşteri girişi alanında sizin için de bir sayfa görüntülenecek ve orada aboneliğiniz ve taahhütlerinizle ilgili tüm detayları görebilirsiniz.

Türk Telekom Taahhüt Sorgulama Kodu

Günümüz teknolojisinin en son özelliklerini başarı ile kullanan ve müşterilerine de aynı teknolojinin nimetlerini sunan Türk Telekom gerek internet hizmetlerinde ve gerekse sabit ve mobil telefon hizmetlerinde sınırsız hizmet anlayışı ile faaliyetlerini sürdürüyor.

Bu hizmetler kapsamında müşterileri ile iletişimi her zaman ön planda tutan ve hiçbir müşterisinin mağdur olmaması için çaba harcayan Türk Telekom, taahhüt sorgulama kodlarını da hayata geçirdi.

Türk Telekom taahhüt sorgulama kısa yolu ya da taahhüt sorgulama kodu olarak bilinen sistemde çok kısa bir süre içinde taahhütleriniz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Söz konusu sistemi başarıyla kullanmak aslında hem çok kolay hem de çok hızlı hizmet olarak size dönüyor. Türk Telekom’un bu özel hizmetinden faydalanmak için müşteri hizmetlerini aramak, mesaj yazmak ya da dakikalarca beklemek zorunda değilsiniz. Sadece telefonunuzun arama alanını açmak ve bir kişiyi arıyormuş gibi kısa kodları yazarak arama düğmesine basmak olacak.

Söz konusu Türk Telekom’dan kısa kod uygulaması ile taahhüt sorgulaması yapmak için telefonunuzun arama alanına öncelikle *124 # yazarak arama tuşuna basın. Telefonunuz aynı birini arıyormuş gibi kısa kodu arayacak ve Türk Telekom’un bu özel hizmet sistemine bağlanacak.

Burada yapılan arama sonucunda karşınıza bir ekran gelecek ve bu ekranda ne istediğinizin anlaşılması için kod numaraları görülecek. Burada taahhüt sorgulama yapacağınız için 9 rakamını tuşlamanız gerekecek. 9 rakamını tuşladıktan sonra telefon ekranınızda sırası ile önce 3 rakamını sonra da 2 rakamını tuşladığınızda sistem otomatik olarak sizin taahhüt sorgulamanızı yapacak ve sonuçlar telefonunuza mesaj yoluyla gelecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir