Uzun vadede ev sahibi olma
uzun vadede ev sahibi olma

On yıla kadar vadelerde konut kredisi veren bankalar, zamanla yaptıkları kampanyalar dahilin de müşterilerine daha uzun vadelerde ve uygun faiz oranlarında kredi verebilmektedir.

Ev almak birçok kişi için garanti anlamını taşıyor. Özellikle büyük şehirlerde yükselen kiralık konut fiyatları insanları kredi ile ev sahibi yapmaya zorlar nitelikler taşıyor. Faizlerin inmesi ve vadelerin uzamasıyla evi bulunan kişiler, yatırım yapmak adına ikinci bir ev sahibi olmaya çalışarak, alacakları kiralar ile aldıkları evin taksit ödemesini yapma planları içerisindeler. Bu durum doğal olarak konut kredisine olan talebi arttırıyor ve talep artan bir ürün hiçbir üretim maliyeti yoksa ya da üretim maliyeti azsa doğal olarak daha ucuz bir hal alıyor.

Konut Kredisi Faiz Oranları

Konut kredisiz faiz oranları talebin artması sonucunda kişilere daha cazip bir görünüm yaratabilmek amacıyla oldukça düştü. 60 ay vadeli olarak verilen krediler %0,88 ve 120 ay vade ile verilen krediler de %0,89 seviyelerine kadar geriledi.

Birkaç ay öncesine kadar 1,30 seviyelerinde olan konut kredisi neredeyse 1,00 olan faiz oranı ve dosya masrafları ile birlikte oldukça yüksek ödeneklere neden olurken, şu anda 15 yıla kadar tanınan faiz imkânı sayesinde masraflar kişilere çok yüksek gelmiyor. Aylık ödemeler 202 TL değerlerine kadar düşürülebiliyor bu durum da kişilerin daha rahat bir şekilde ev sahibi olmasına olanak sağlar bir hal alıyor.

Eylül 2016 tarihinden itibaren düzenli olarak düşüş gösteren konut kredi faizleri, özellikle devlet bankalarının öncülük etmesinin ardından Ocak 2017 tarihi itibariyle en düşük seviyesine gerilemiş görünmektedir. Kısa dönem konut kredilerinde Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Vakıfbank uygun faizlerle kredi imkanı sağlar.

Uzun vadede ev almak isteyenler için fırsat

Reklam çalışması bulunmamasına rağmen 180 ay vade ile konut kredisi vermeye başlayan QNB Finansbank uzun vade konusunda bankalara öncü durumunda. 2016 yılında ismini QNB Finansbank olarak değiştirirken, hızlı ve kolay çözümlerle bir adım önde görünmektedir. 1,20 faiz oranı ile 180 ay vadelerde konut kredisi sunan Finansbank uzun vadede ev almak isteyenlere büyük fırsat gibi görünmektedir. Bununla ilgili olarak QNB Finansbank 180 Ay Vadeli Konut Kredisi başlıkla yazımızı okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir