Sınırsız Sanal Kart Oluşturma

Sanal kart , kredi kartının tüm özelliklerini taşıyan fiziksel olarak bulunmayan kredi kartımıza tanımlı olan karttır. Sanal kartları , bankaların internet şubelerinden veya telefon şubelerinden oluşturabiliyoruz. İnternet üzerinden alışveriş yaparken kart bilgilerimizin çalınabileceği ihtimaline karşı sanal kartlara ihtiyaç duymaktayız. Günümüzde birçok alışverişimizi internet üzerinden yaptığımız için birden çok sanal kart oluşturma istiyoruz. Bazı bankalar buna sınırsız olarak izin verse de bazı bankalarda günlük, aylık ve yıllık olmak üzere belli bir limitle kısıtlanıyor. Sınırla karşılaşan kişiler , sınırsız sanal kart veren bankalar arayışına giriyorlar. Hangi banka kaç tane sanal kart veriyor inceleyelim .

Ziraat Bankası sanal kart oluşturma işlemini yılda 10 tane olarak kısıtlamıştır. Ziraat bankasından sanal kartı oluşturabilmek için kredi kartınız olması lazım bankamatik kartları ile sanal kart oluşturulamamaktadır. Ziraat bankasından sanal kart oluşturmak için internet şubesine girmek . Hangi kredi kartınıza tanımlamak istediğinizi seçtikten sonra limiti belirleyip işlemi tanımlamak. Ziraat bankası sanal kartınızı silmek için ise aynı şekilde oluşturduğunuz bölümden  halledebilirsiniz. Sanal kart oluşturma ve iptal işlemlerini telefon bankacılığını kullanarak da yapabilirsiniz.

İş Bankası ile sınırsız sanal kart oluşturabilirsiniz.  İş bankasında sanal kart ekleme ve silme işlemi mobil uygulamasından çok kolay şekilde yapılabiliyor . İşcep uygulamasına sahipseniz yapmanız gereken uygulamaya giriş yapıp Kartlarım-Sanal Kartlarım-Başvuru adımlarını izleyip bağlı olacak  kredi kartını seçtikten sonra limit ve limit süresini de belirledikten sonra işlemi tamamlayabilirsiniz. Kartınızı hemen silmeyecekseniz limit süresini uzun tutmanızda fayda var çünkü limit süresi dolunca sanal kart limitiniz sıfırlanacaktır. 

Garanti Bankası nda sanal kart oluşturmak için kredi kartına ihtiyacınız yok ; bankamatik kartınız var ise ona bağlı olarak oluşturabilirsiniz . Garanti bankasında sanal kart oluşturma için sınırlama yok istediğiniz kadar oluşturabilirsiniz ama sanal kartınızı silerken müşteri hizmetlerini aramak zorundasınız . Garanti bankasında kartınızı oluşturmak içinse diğer bankalarda olduğu gibi internet bankacılığı ile halledebilirsiniz.

Enpara finansbankın şubesiz bankacılığında şuanlık sanal kart oluşturmaya imkan tanınmıyor. Enparada sanal kart yerine kredi kartınızın alışverişteki limitlerini kısıtlayabilirsiniz. Yapmanız gereken enpara uygulamasından kredi kartı bölümünden istediğiniz alışveriş limitini belirlemek.

Denizbank da sanal kart oluşturma için sınırlama olup olmadığını hakkında net bir bilgi yok. Müşteri hizmetleri sınırsız olarak oluşturulabildiğini söylese de haftada 7 taneden  sonra günlük sanal kart oluşturma limitinizi aştınız diye hata vermektedir. Muhtemelen haftalık olarak 7 tane kısıtlanmıştır. Oluşturma işlemi içinse denizbank uygulamasından yapabilirsiniz.

Akbank sanal kart oluşturma da günlük aylık olarak bir kısıtlama bulunmamaktadır. İstediğiniz kadar oluşturup silebilirsiniz. Ancak silme işlemi için garanti bankasında olduğu gibi müşteri hizmetlerini aramak zorundasınız. Silme işlemini akbank uygulaması üzerinden canlı destek  ile de halledebilirsiniz.

Kuveyt Türk  de sınırsız sanal kart veren bankalardan bir tanesi . Oluşturma ve silme işlemi çok basit şekilde mobil uygulamasından yapıldığı için aradığınız banka bu olabilir.

Aynı Anda Birden Fazla Sanal Kart Oluşturabilir Mi?

Sınırsız sanal kart veren bankalar olsa da aynı anda birden fazla kart oluşturmak mümkün değil . Farklı sanal kart oluşturmak istiyorsanız diğer oluşturduğunuz kartı silmek zorundasınız. Bankada birden fazla kredi kartınız varsa kredi kartı adediniz kadar sanal kart da oluşturabilirsiniz. Örneğin işbankasında  2 tane kredi kartınız varsa bunlara birer tane tanımlanmak üzere 2 tane sanal kart oluşturabilirsiniz .

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git