Ogretmenler gunu kredileri 2017
ogretmenler gunu kredileri 2017

Kasım ay’ına girmemizin ardından yılda bir kez olsun hatırlayabildiğimiz öğretmenlerimiz için finans kuruluşları yeni kampanyalarının duyurusunu henüz yapmaya başlamadılar. Fakat hazırlıkların ardından öğretmenlerin alacağı kredi pastasındaki payını alabilmek için birkaç adım daha atmış olacaklar.

Öğretmen eşi olarak eğitimcilerin problemleri ve sıkıntıları konusunda biraz daha yakından konuya hakim olduğumu söyleyebilirim. Bir çok öğretmen maddi açıdan borç yükü altında ya da bitirdiği borcun bir yenisini daha uzun vadeli olarak hayatına geçirmek üzere olabilir. Bu nedenle 24 Kasım Öğretmenler Günü Kredileri hakkında kredicim.net olarak araştırma yapmak istedik.

İLKSAN (İlkokul Öğretmenleri Sandığı)

Öğretmenler Gününün yaklaşmasının ardından öğretmenlerin en büyük ve tek yardımlaşma sandığı olan İLKSAN ikrazı için ilk başvuru adresleri olarak görünüyor. Fakat öğretmenlerimin kredi tahsisi hakkında ayrıntılı bir araştırma yaptıktan sonra bu işleme başlamasını  tavsiye ediyorum. Alacağınız 30 bin lira ikraz için aylık 853 lira taksit ödeyeceksiniz ve toplamda 41 bin 882 TL ödemiş olacaksınız İlksan İkrazının faiz oranı % 1,35. Burada en yüksek rakam olduğunu söyleyebiliriz.

Ziraat Bankası

Devlet bankalarımızdan Ziraat 30 bin lira karşılığı 0,95 faiz oranı ile aylık 781 lira taksitle toplamda 38 bin 181 lira geri ödemeli kredi imkanı veriyor.

İNG Bank

Yine alacağınız 30 bin lira karşılığında aylık 804 lira taksitle % 1,08 faiz oranında toplam 39 bin 441 lira ödüyorsunuz.

Garanti Bankası

% 1,11 faiz oranı karşılığı 810 lira 48 ay vadede toplamda 39 bin 791 lira cebinizden çıkıyor.

Vakıfbank

Öğretmenler Günü Kredisini eğitimcilere tahsis eden Vakıfbank 48 ay  vadede  781 lira taksitli 30 bin lira krediye karşılık toplam 38 bin 181 lira tahsil ediyor.

Yapı Kredi Bankası

% 1,09 faiz oranında kredi veren Yapı Kredi Bankası aylık 806 lira taksidi 4 yıl vadelerde tahsis ediyor. Toplam geri ödemeniz 39 bin 570 lira.

Halkbank Kredileri

Ziraat Bankası ve Vakıfbank Öğretmenler Kredisi kampanyasında olduğu gibi banka size 781 lira taksitte toplam 38 bin 181 lira alıyor. Kredi vadesi yine 4 yıl.

Teknik olarak 24 Kasım Öğretmenler günü kredisi olarak tanıtılıyor olsa da genel kredi özellikleri güncel olarak bu şekilde devam ediyor. Burada en uygun kredileri devlet bankaları olan Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank’ın tahsis ettiğini söyleyebiliriz. Fakat eğitimcilerimizin maaşlarını aldıkları bankalar ile kendilerine özel faiz oranları tahsisi sağlayabildikleri için farklı rakamlar ile karşılaşabilirler.

Öğretmenler Günü Kredileri İçin İstenilenler

İlerleyen teknoloji arkasında getirdiği kredi notu ve findeks derecelendirme sisteminin ardından bankalar bir tek kimlikle kredi tahsisine gidebiliyorlar. Burada öğretmenlerimizin personel kimlik kartının yanlarında olması yeterli iken İlksan İkraz’ı için ise form doldurmak yeterli oluyor ve hesabınıza geçen para karşılığında maaşınızdan otomatik olarak sandığa kesilen para ile borcunuzu ödemiş oluyorsunuz.

Ülkemizde yaklaşık 850 bin öğretmenin görev yaptığı yapılan açıklamalardan biliniyor. Bu kadar büyük bir camiaya sahip eğitim ordumuzun kullanacağı krediler ile ciddi kazanımlar sağlayacak olan bankaların zamanla sağladıkları her türlü kredi tahsisi için masraf alımında indirime gidecekleri hatta masraf almayacakları da beklentiler içerisindedir.

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir