Kredi notu nasil yukseltilir
kredi notu nasil yukseltilir

Kredi notunu en kısa sürede yükseltmenin en kolay yolu düşük miktarlı kredi çekip direkt kapatmaktır. Çekilip kısa sürede kapatılan kredi, kredi notuna çok hızlı etki etmektedir. Hızlı yükseltmek için bir kaç yolu daha vardır. Kredi notunun hızla düşmesi ve hızla yükselmesi olayını tekrarlamak bankacılık sisteminde şüpheye sebep olabilir. O yüzden kredi notunu stabil olarak yüksekte tutmakta fayda vardır.

Kredi kartlarının borçlarının asgari ödenmesi kredi notunu etkilememektedir. Kredi ve bankacılık sisteminde kredi notunun düşmesinin büyük sebeplerinden birisi zamanında ödeme yapmamaktır. Geri ödeme yapılacağına dair güven kazanmak, bankalarda kredi limitlerinizi yükseltecektir. Kredi kartı borçlarının ve kredilerin vadesinde ödenmesi kredi notu yükseltmenin ilk unsurudur. İstenen limitlerde kredi çekmenin yolu yüksek kredi notudur. Kredi notunu hızla yükseltmek ve kredi limitini artırmanın bir çok tüyosu ve yolu mevcuttur. Findeks notu bir ayda nasıl yükselir sorusu birçok ticaret erbabı ve ihtiyaç sahiplerinin sıkça sorduğu sourudur.

Findeks Kredi Notunu 1 Ayda Ne Kadar Yükseltebiliriz?

Kredi notunun yükselmesi için 1 ay çok kısa bir süre. Ancak ufak tüyolarla biraz da olsa kredi notumuzu artırabiliriz.

  • Herhangi bir bankaya yada finans kuruluşuna borcunuz varsa hepsini kapatarak hızlı bir yükseliş yapabilirsiniz.
  • Eğer kredi notunuz çok düşük ise düşük kredi kartı alarak başlayabilirsiniz. Bu kredi kartında yaptığınız düzenli ödemeler kredi notunuzu hızlıca artıracaktır. Sadece asgari ödeme yapmanız da kredi notunu artırır.
  • Eğer limitiniz düşük olduğu için kredi kartı alamıyorsanız teminatlı kredi kartlarına başvuru yapabilirsiniz. Bankaya belli bir tutar yatırarak, bu tutarın karşılığında banka size kredi kartı verir. Bu da kredi notunuzu yükseltmek için güzel bir adım olabilir. Teminatlı kredi kartı veren Kuveyt Turk bankası hakkında bilgi almak için Kuveyt Türk Blokeli Kredi Kartı Özellikleri konusunu inceleyebilirsiniz.
  • Tüketiciler kredi notlarını yükseltmek için finans kuruluşları ile alışverişlerini sorunsuz olarak sürdürmeleri gerekmektedir. Tüketici Kredisi ve kredi kartı borcu gibi borçları çok düşük rakamlarda bile olsa  son gününü geçirmeden ödemelerine dikkat etmelidir ve borçlarına sadık olmalıdırlar.
  • Banka üzerinde bulunan kredi kartına, elektrik, doğalgaz ve su gibi otomatik ödeme talimatı vermeniz  önemli adımlardan birini teşkil ediyor. Sizler kullandığınız krediler ile kredi kartı asgari ödeme tutarını son gününü geçirmeden ödemelerinize devam ettiğiniz sürece kredi notunuz yükselecektir.
  • Nakit olarak alışveriş yapmak yerine mevcut kredi kartınız ile alışveriş yaparak, kredi kartı borcunuzu ödemeniz kredi notunu yükseltecek adımlardan biridir.

Unutulmaması gereken hususu yinelersek Tüketicilerin kredi notları çok çabuk düşse de bir o kadar çok çok yavaş yükselen bir değerdir.

Kredi Notu Yükseltme Hilesi

Kredi notunu etkileyen bir çok faktör vardır. Geçmişte yaptığınız yada yapmadığınız kredi, kredi kartı ödemeleri kredi notunuzu etkilemektedir. Hatta faturalı hatlarda ödemediğiniz faturalar bile kredi notunuzu düşürmektedir. Düşüşden sonra kredi notunu yükseltmek çok zordur. Hızlıca yükseltmek gibi bir hilesi yoktur. Düzenli ödemeler ile güven kazanaraktan yavaş yavaş notunuzu yükseltebilirsiniz. Çok daha sağlam adımlarla ilerlemek istiyorsanız Findeksin danışman hizmetinden yararlanıp danışmanın söylediklerini uygulayabilirsiniz : Findeks Not Danışmanı

Tüketicinin kullandığı kredi kartı veya tüketici kredisi bulunmuyorsa finans kuruluşları bu kişilerin kredi notunu göremezler ve kredi notu düşük insanlar arasında sayarlar. Bunun için tüketicilerin kredi kartı almaları ve alışverişlerini kredi kartları ile yapmaları kredi notunu yükseltmenin bir başka yoludur.

Küçük meblağlarda tüketici kredileri kullanarak, ödemelerinizi önceden yapmanız  kredi notunuzun yükselme sebebidir.Kredi notunu yükseltmek biraz sabır işi olacağından, zamana ihtiyaç duyacaksınız.

Borcuna sadık tüketiciler hiç kuşkusuz bankaların en önemli müşterileridir. Borçlarının asgari ödeme tutarını ödeyerek, alışverişlerini kredi kartı üzerinden yapan tüketiciler sayesinde, bankalar daha fazla paralar kazanırlar. Bununla birlikte sizlere daha çok kredi teklifinde bulunurlar ve kredi kartı limitini yükseltme çabasına girerler.

Kredi notu 1 ayda ne kadar yükselir?

Kredi notu 1 ayda ne kadar değişir?

Kredi notu 1 ayda 10 ila 15 puan arasında yükselebilir. Bu sizin ödemelerinize göre değişiklik gösterir.

Kredi notu 0 nasıl yükselir?

Kredi notunuz hiç oluşmamışsa düşük miktarlı kredi kartı almaya çalışarak ilk kredi notunuzun oluşmasını sağlayabilirsiniz.

Kredi notunu nasıl yükseltileceği hakkında Findeks in hazırladığı videoya da bakabilirsiniz.

YouTube video

2 Comments

  1. İki yıldır bankalara borcum yok. Gene de alamadım kredi. Ne zaman düzelir benim notum

    1. Ahmet çok hızlı bir şekilde düşen kredi notunun normale dönmesi uzun zaman almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir