Kredi ve Finans Portalı

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Bu makalemizde kredi borçlarını ödemediklerinden dolayı yasal takibe düşerek kredi notu düşen tüketicilerin, kredi notu ile findeks notlarını nasıl yükseltecekleri hakkında bilgi vereceğiz.

Peki Kredi Notumuzu Nasıl Yükseltiriz?

Tüketiciler kredi notlarını yükseltmek için finans kuruluşları ile alışverişlerini sorunsuz olarak sürdürmeleri gerekmektedir. Tüketici Kredisi ve kredi kartı borcu gibi borçları çok düşük rakamlarda bile olsa  son gününü geçirmeden ödemelerine dikkat etmelidir ve borçlarına sadık olmalıdırlar.

Banka üzerinde bulunan kredi kartına, elektrik, doğalgaz ve su gibi otomatik ödeme talimatı vermeniz  önemli adımlardan birini teşkil ediyor.  Sizler kullandığınız krediler ile kredi kartı asgari ödeme tutarını son gününü geçirmeden ödemelerinize devam ettiğiniz sürece kredi notunuz yükselecektir.

Nakit olarak alışveriş yapmak yerine mevcut kredi kartınız ile alışveriş yaparak, kredi kartı borcunuzu ödemeniz kredi notunu yükseltecek adımlardan biridir.

Unutulmaması gereken hususu yinelersek Tüketicilerin kredi notları çok çabuk düşse de bir o kadar çok çok yavaş yükselen bir değerdir.

Tüketicinin kullandığı kredi kartı veya tüketici kredisi bulunmuyorsa finans kuruluşları bu kişilerin kredi notunu göremezler ve kredi notu düşük insanlar arasında sayarlar. Bunun için tüketicilerin kredi kartı almaları ve alışverişlerini kredi kartları ile yapmaları kredi notunu yükseltmenin bir başka yoludur.

Küçük meblağlarda tüketici kredileri kullanarak, ödemelerinizi önceden yapmanız  kredi notunuzun yükselme sebebidir.

Kredi notunu yükseltmek biraz sabır işi olacağından, zamana ihtiyaç duyacaksınız.

Borcuna sadık tüketiciler hiç kuşkusuz bankaların en önemli müşterileridir. Borçlarının asgari ödeme tutarını ödeyerek, alışverişlerini kredi kartı üzerinden yapan tüketiciler sayesinde, bankalar daha fazla paralar kazanırlar. Bununla birlikte sizlere daha çok kredi teklifinde bulunurlar ve kredi kartı limitini yükseltme çabasına girerler.

Etiketler:

Yorumlar
  1. Ahmet yeni dedi ki:

    İki yıldır bankalara borcum yok. Gene de alamadım kredi. Ne zaman düzelir benim notum

    1. admin dedi ki:

      Ahmet çok hızlı bir şekilde düşen kredi notunun normale dönmesi uzun zaman almaktadır.