1 1
1 1

Herhangi bir nedenden dolayı beklenmedik anlarda nakit ihtiyacı ortaya çıkarken, nakit ihtiyacını gidermek için kredi ya da kredi kartı gibi banka ürünlerini kullanarak çözüm üretmeye çalışılmaktadır. Şayet kredi kartına yönelik borçlar düzenli bir şekilde ödenmiyorsa kredi notu olumsuz etkilendiği için sorun yaşanmaktadır. Bu durumda da Kuveyt Türk blokeli kredi kartı ürünü ile kredi notu düşük olan müşterilere özel fırsat sunmaktadır.

Kuveyt Türk Blokeli Kredi Kartı Nedir?

Vadesiz hesapta belli bir miktarda para bulunması ve mevcut paraya bloke konulması sonucunda Kuveyt Türk tarafından sunulan Kuveyt Türk blokeli kredi kartı ile hem kredi puanınızı tekrar yükseltebilir hem de ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Örnekle açıklamak gerekirse, Kuveyt Türk vadesiz hesabınıza 2.000 TL para yatırıyorsunuz ve 2.000 TL’yi bloke ettirdikten sonra 2.000 TL limitli kredi kartı talebinde bulunarak, Kuveyt Türk blokeli kredi kartı sahibi olabiliyorsunuz.

Kredi kartınızı kapattırmadığınız sürece hesapta bloke edilen tutar blokeli şekilde kalırken, kartın borcunun ödenememesi gibi olumsuz durumlarda blokeli tutar kullanılarak borç kapatılmasına yardımcı olmaktadır. Bu nedenle blokeli tutar söz konusu olduğu için banka kendini güvence altına almaktadır ve kredi notu ya da aylık gelir gibi detaylarla ilgilenmemektedir.

Kuveyt türk blokeli kredi kartı

Kuveyt Türk Bloke Teminatlı Kredi Kartı Nasıl Kullanılmaktadır?

Kuveyt Türk blokeli kredi kartı isim olarak farklı görünmekle birlikte diğer kredi kartlarından bir farkı bulunmamaktadır. Blokeli kredi kartı diğer kartlar gibi hem nakit çekim hem de alışverişlerde kullanılabilmektedir. Sadece kredi kartı limiti banka tarafından bloke ettirilir ve bloke işleminden sonra kredi kartı kullanılmaya başlanılabilmektedir.

Kredi kartı limitini belirlemekte tümüyle kart sahibine aittir. Çünkü kart sahibi olarak 20.000 TL bloke ettirmeniz durumunda kredi kartı limitiniz de 20.000 TL olmaktadır.

Kuveyt Türk blokeli kredi kartı için başvuruda bulunmak için Kuveyt Türk şubelerine giderek öncelikle vadesiz hesap açtırmanız gerekmektedir. Daha sonra bloke için vadesiz hesabınıza istediğiniz tutarda para yatırır ve bloke işlemleri için onay vererek, kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. İstediğiniz zaman kredi kartı limitinizi yükseltebilirsiniz ki ne kadar fazla parayı bloke ettirirseniz, kredi kartı limitinizde o kadar yükselecektir.

Üstelik normal kredi kartlarında olduğu gibi kredi kartı dönem borcunuzu ödeyebileceğiniz gibi sadece asgari ödeme tutarını ödeyerek de aylık ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi kartınızın limiti 1.000 TL ise ve bütün limiti kullanmışsanız, Kuveyt Türk blokeli kredi kartı için diğer kredi kartlarında olduğu gibi 300 TL ya da 400 TL civarında asgari ödeme tutarı belirlenecektir. Şayet asgari ödeme tutarını ödemezseniz hem kredi notunuz düşecek hem de faiz işleyecektir. Bu durumda blokeli bir kredi kullanımı gerçekleştirdiğiniz için Kuveyt Türk tarafından bloke koydurduğunuz tutara el konulacaktır.

Kuveyt türk blokeli kredi kartı

Kuveyt Türk Blokeli Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılmaktadır?

Alışverişlerde kullanmak ya da nakit ihtiyacınızı karşılamak için Kuveyt Türk blokeli kredi kartı için başvuruda bulunabilmek için banka şubelerine bireysel başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Başvuru sırasında müşteri temsilciniz tarafından bazı evraklar isteneceği gibi bazı şartları da yerine getiriyor olmanız gerekmektedir.

18 yaşından büyük bireylerin başvuruda bulunabileceği Kuveyt Türk blokeli kredi kartı başvurusu sırasında nüfus cüzdanınız ya da kimlik kartınız mutlaka yanınızda olmalıdır. Ayrıca kredi kartı limitinizi belirleyecek olan limit tutarında nakit parada olması işlemlerin hızlı tamamlanması açısından gereklidir.

Tabii ki Kuveyt Türk blokeli kredi kartı başvurusu yapacak olan kişi olarak icra ya da haciz kaydınızın bulunmaması ve kara listede yer almamanız da başvurunun gerçekleşebilmesi açısından aranan şartlar arasında yer almaktadır.

One Comment

  1. Mhb ben Gökhan Polat benim daha önce icralarim vardı ama hepsini kapattım 4 ay önce findeks puan olmadı için Kredi Kartı bile alamıyorum maaşım yüksek olmasına rağmen bu teminatlı Kredi Kartı almayı düşünüyorum sizce hangi. Banka daha mantıklı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir