Kredi ve Finans Portalı

Kuveyt Türk EFT – Havale Ücretleri ve Saatleri

Kuveyt Türk, banka olarak Türkiye’de yüzlerce şubesi ve ATM’si ile hizmet veren bir bankadır. Kuveyt Türk ATM’lerine kendilerine özel bir ad vererek ‘’İşlematik’’ adını vermiştir. Kuveyt Türk EFT ve havale işlemleri banka şubeleri dışında, internet bankacılığı ya da ATM’ler üzerinden de yapılmaktadır. Sadece Kuveyt Türk müşteri değilseniz, kartsız işlemler menüsünü kullanarak EFT ya da havale gibi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kuveyt Türk EFT ve Havale İşlemleri Nasıl Yapılır?

Havale aynı bankada farklı hesaplar arasında yapılan para gönderme işlemlere verilen isimdir. EFT ise farklı bankalar arasında para gönderme işlemine denir. Havale yapılırken Kuveyt Türk başta olmak üzere bazı bankalar müşterilerinden bir ücret talep etmezken, EFT işlemlerinde belli bir ücret alınır ve EFT limitine göre bu değişkenlik göstermektedir.

Kuveyt Türk havale ya da EFT işlemleri;

 • Şubelerden,
 • İnternet bankacılığından,
 • ATM’lerden,
 • Mobil şubeden rahatlıkla gerçekleştirilebilir.

Kuveyt Trük aracılığıyla EFT işlemleri şubelerden 17:00’ gerçekleştirilirken, diğer kanallar aracılığıyla 17:20’ye kadar yapılabilmektedir.

Kuveyt Türk internet bankacılığı ve mobil bankacılık ya da ATM üzerinden EFT ile havale işlemleri için işlem yapılacak hesap sahibinin T.C kimlik numarasını ve IBAN numarasını girmeniz yeterli olmaktadır. Daha sonra göndereceğiniz miktarı girerek, para gönderiminin gerçekleşeceği hesabı seçerek EFT ya da havale işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kuveyt Türk EFT ve Havale İşlemleri Limitleri

Kuveyt Türk EFT ve Havale İşlemleri Limitleri Ne Kadardır?

Kuveyt Türk EFT ve havale işlemleri limitleri bireysel müşteriler ve kurumsal müşteriler için farklılık göstermektedir.

 • Bireysel müşteriler için günlük havale limiti 15.000 TL olarak belirlenirken, aylık havale limiti 75.000 TL,
 • Kurumsal müşteriler adına günlük havale limiti 30.000 TL iken, aylık havale limiti 300.000 TL,
 • Bireysel müşteriler için günlük EFT limiti 15.000 TL olarak belirlenirken, aylık EFT limiti 75.000 TL,
 • Kurumsal müşteriler adına günlük EFT limiti 30.000 TL iken, aylık EFT limiti 300.000 TL olarak belirlenmiştir.

Kuveyt Türk EFT Ücretleri Ne Kadardır?

Kuveyt Türk aracılığıyla EFT işlemlerinizi internet bankacılığı ya da mobil bankacılık üzerinden ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda toplu ve düzenli olan EFT işlemleriniz adına da talimat verebilirsiniz.

Kuveyt Türk şubelerinden EFT işlemlerinizi gerçekleştirirken; hesaptan hesaba, hesaptan isem ya da isimden hesaba EFT işlem ücreti minimum 42 TL, maksimum 555 TL ‘dir. Toplu ve düzenli EFT işlemleriniz için alınan işlem ücreti ise, 4 TL olarak belirlenmiştir.

Kuveyt Türk Havale Ücretleri Ne Kadardır?

Kuveyt Türk havale işlemleri de internet bankacılığı ve mobil bankacılık dışında şubelerden gönderilecek tutar karşılığına belirlenen belli bir ücret karşılığında gerçekleştirilebilir.

 • Hesaptan hesaba havale işlem ücreti minimum 30 TL, maksimum 330 TL,
 • Hesaptan isme ya da isimden hesaba havale işlem ücreti minimum 40 TL, maksimum 445 TL,
 • İsimden isme havale işlem ücreti minimum 50 TL, maksimum 550 TL olarak belirlenmiştir.

Kuveyt Türk EFT ve Havale İşlemleri Limitleri

Kuveyt Türk EFT ve Havale İşlemleri Limitleri Nasıl Yükseltilebilir?

Kuveyt Türk Bankası da bir banka olması nedeniyle ticari bir firma olarak düşünülebilir ve kazanç sağlamak adına diğer bankalarda olduğu gibi, gönderim yapılacak günlük EFT limitleri üzerinde belirlemeler yapmaktadır. Banka genel olarak bir EFT ya da havale işlemi için limit belirler ama müşterilerinin konumlarına ve özelliklerine EFT ve havale işlemlerinde limit artırımı yapabilmektedir. Yani banka için sevilen ve kazanç sağlayan bir müşteri iseniz, şubelerden EFT ve havale işlem limitlerinin artırılmasına dair talepte bulunabileceğiniz gibi, internet bankacılığı ve mobil bankacılığı üzerinden de ayarlar bölümünden limit artırma işlemini yapabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.