Kuveyt turk iban no
kuveyt turk iban no

Kuveyt Türk IBAN no sorgulama işlemi 4 yöntem ile gerçekleştirilmektedir. Bu yöntemler; Kuveyt Türk şubeleri, internet bankacılığı, mobil bankacılık uygulaması ve çağrı merkezi servisi üzerinden yapılmaktadır.

Kuveyt Türk IBAN No Nasıl Öğrenilir?

Kuveyt Türk IBAN no öğrenme işlemi için şu yöntemler kullanılmaktadır:

 • Kuveyt Türk Şubeleri: Şubeler üzerinden IBAN numarası öğrenmek için T.C. kimlik belgeleri ile herhangi bir Kuveyt Türk Bankası şubesine müracaat etmek gerekmektedir. Ardından banka görevlisine IBAN numaranızı öğrenmek istediğinizi belirtmeniz halinde görevli, güvenlik dahilince sorular sorduktan sonra IBAN numarasını size iletmektedir.
 • İnternet Bankacılığı: Kuveyt Türk internet bankacılığı sistemine giriş yapın. Kimlik bilginizi ve şifrenizi girdikten sonra açılan sayfa üzerinden “Hesaplarım” menüsüne geçin. IBAN numarasını öğrenmek istediğiniz hesabın üzerine tıklayın. Açılan ekranda seçtiğiniz hesaba dair bilgiler yer alır. Bu ekranda TR ile başlayıp 26 hane içeren numara, IBAN numaranızdır.
 • Çağrı Merkezi: Kuveyt Türk çağrı merkezi numarasını arayın. Ardından müşteri temsilcisine bağlanmak için gerekli olan tuşlamaları yapın. Son olarak ise müşteri temsilcisine ulaştıktan sonra IBAN numaranızı öğrendiğinizi belirtin.

Kuveyt Türk IBAN No Kartın Neresinde Yazıyor?

Kuveyt Türk IBAN numarasının kartta yazdığı yer yoktur. Yani Kuveyt Türk Bankası kartlarında IBAN numarası bulunmamaktadır. IBAN numarasını öğrenmek için ise yukarıda verilen yöntemler olan Kuveyt Türk şubeleri, internet bankacılığı, mobil bankacılık uygulaması ve çağrı merkezi servisi kullanılmalıdır.

İnceleyebilirsiniz: ING Bank IBAN No Sorgulama ve Öğrenme

Kuveyt Türk IBAN No ile ATM’den Para Nasıl Gönderilir?

Kuveyt turk iban no ile atmden nasil para cekilir

Kuveyt Türk IBAN numarası ile bankamatikten para gönderme işlemi için şu adımlar takip edilmelidir:

 • Herhangi bir Kuveyt Türk ATM’sinde “Giriş” butonuna basın.
 • Ardından “Kartsız İşlemler” bölümüne tıklayıp “Para Yatırma” seçeneğini seçin.
 • T.C. kimlik numarası ve telefon numarasını girdikten sonra telefonunuza gelen SMS’i ilgili alana girin.
 • IBAN numarası kısmına para göndereceğiniz hesabın IBAN numarasını girin.
 • “Devam” tuşuna basın ve ATM’deki para yatırma bölgesine paranızı düzgün bir şekilde yerleştirin.
 • Eğer ki yatırdığınız miktar doğru ise onaylayıp işlemi tamamlayın.

Kuveyt Türk Hesap No Nasıl Öğrenilir?

Kuveyt Türk hesap no öğrenme işlemi için şu yöntemler kullanılabilir:

 • Kuveyt Türk mobil bankacılık uygulaması ve internet bankacılık sistemi,
 • Kuveyt Türk çağrı merkezi numarası olan 444 0 123 üzerinden de Kuveyt Türk hesap numarası öğrenilmektedir.

Kuveyt Türk Hesap No Kartın Neresinde Yazıyor?

Kuveyt Türk hesap numarasının kartta yazdığı yer bulunmaz. Kuveyt Bankası kartları üzerinden hesap numara sorgulama işlemi de gerçekleştirilmez. Kuveyt Türk bankacılık kanalları üzerinden hesap numarası gibi bankacılık bilgileri kolay bir şekilde öğrenilebilir. Bu bankacılık kanalları ise; Kuveyt Türk Bankası şubeleri, ATM’ler, internet bankacılığı sistemi, çağrı merkezi ve mobil bankacılık uygulamasıdır. Kart üzerinden ise kart numarası ve cvc gibi bilgiler bulunmaktadır.

Kuveyt Türk Yanlış IBAN’a Para Gönderdim, Ne Yapmalıyım?

Kuveyt Türk hatalı IBAN’a para gönderme durumlarında direkt olarak Kuveyt Türk müşteri hizmetleri servisi ile iletişime geçerek yanlış IBAN numarasına para gönderdiğinizi bildirmeniz gerekmektedir. Müşteri temsilcisi ise hesap hareketlerinize detaylı bir şekilde bakarak paranın hesabınıza iade edilmesi için işlem başlatır. Yanlış IBAN numarasına para gönderildiği takdirde, paranın gönderen kişinin hesabına iade işlemi bankanın yoğunluğuna göre değişmekle birlikte çoğunlukla 1 – 3 iş günü içerisinde iadesi yapılmaktadır. Kuveyt Türk Bankası üzerinden hatalı olan her işlem sonucunda genel olarak bankanın yoğunluk durumunun az olduğu zamanlarda iade işlemi aynı gün içinde yapılacak ve para, gönderen kişinin hesabına tanımlanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir