Akbankbloke
akbankbloke

Akbank bloke kaldırma işleminin nasıl yapıldığına dair bilgi verilmeden önce kart bloke işleminin ne olduğunun ve hangi durumlarda yapıldığının bilinmesi yaşanabilecek olumsuzluklar karşısında tedbir alınabilmesi açısından önemlidir.

Kart bloke, kartın çalınması, kopyalanması ya da kart sahibi tarafından gerçekleştirilmeyen şüpheli alışveriş ve transfer işlemleri durumunda sadece kart sahibi tarafından gerçekleştirilen bir işlemdir. Yapılan işlem sayesinde kartın ve hesapların güvenliği sağlanırken, Akbank bloke kaldırma işlemi yapılabileceği gibi kart sahibi yeni bir kart başvurusu yaparak hızlı ve güvenli bir şekilde yeni bir kart sahibi olabilmektedir. Bloke işlemi kart sahibi tarafından yapılabileceği gibi bazı durumlarda banka tarafından da gerçekleştirilmektedir ki bu durumda bankanın taleplerinin yerine getirilmesi gerekmektedir.

Günümüzde nakit taşımak yerine alışverişlerini ve ödemelerini kredi kartı ile yapmak isteyen müşteriler, yüksek limitli ve düşük faizli kredi kartı veren Akbank çok tercih edilmektedir ve banka müşterileri için özel kampanyalar düzenleyerek müşteri memnuniyetini sağlarken, artan kredi kartı dolandırıcılığına karşı banka tarafından müşteri güvenliğine çok önem verilmektedir ve şüpheli işlem görülmesi durumunda

Akbank tarafından bloke konulmaktadır. Bu durumda Akbank bloke kaldırma hakkında bilgi sahibi olmanız zor durumda kalmanızı engelleyecek ve hızlı bir şekilde işlemlerinizi gerçekleştirmenize yardımcı olacaktır.

Akbank kredi kartı bloke kaldırma i̇şlemi

Akbank Kredi Kartı Blokesi Neden Konulur?

Akbank bloke kaldırma işleminden önce kredi kartınıza neden bloke konulacağını bilmeniz izleyeceğiniz yolu seçebilmeniz açısından önemlidir. Kredi kartına bloke işlemi çok sık rastlanan bir durum olmakla birlikte daha çok borçların ödenmemesi durumunda banka tarafından konulmaktadır. Şayet kredi kartınıza ait olan borcunuzu son ödeme tarihinde ödememeniz durumunda Akbank tarafından geçici bloke konulmaktadır ve Akbank bloke kaldırma için gecikmiş olan borcunuzu ödemeniz gerekmektedir.

Akbank tarafından uygulanan bloke işlemi tedbir amaçlı konularak, müşterinin kredi kartı borcunu ödeyemeyeceği durumlara gelmesini engellemek için uygulanmaktadır.

Akbank tarafından uygulanan blokenin bir diğer nedeni ise, kredi kartınızın çalınması durumunda konulmaktadır. Üst üste kredi kartı ile harcama yapılması ve kredi kartının çalınmış şüphesi duyulması durumunda banka tarafından işlemlerin sizin tarafınızdan gerçekleştirildiğine dair araştırma yapılmaktadır ve araştırma sürecinde kart ile ilgili işlemlerin sizin tarafınızdan yapıldığına emin oluncaya kadar Akbank bloke işlemi uygulanmaktadır.

Banka tarafından kart güvenliğiniz için yapılan araştırma ortalama 3 iş günü içerisinde sonuçlandırılırken, süreci hızlandırmak istiyorsanız Akbank bloke kaldırma işlemi için yöntemleri uygulayarak kartınız üzerindeki blokeyi kaldırabilirsiniz.

Akbank Kredi Kartı Bloke Kaldırma

Akbank bloke kaldırmak için ilk yapılması gereken Akbank şubelerine gidilerek kart blokesi kaldırma adına dilekçe vermeniz gerekmektedir. Şubede temsilcinize tarafınızdan durum hakkında bilgi vermeniz ve kart blokesinin kaldırılmasını istemeniz durumunda temsilciniz tarafından gerekli işlemler yapılmaktadır. Bu yöntem kredi kartınızın borcu nedeniyle bloke konulması durumunda borcun ödenmesi dışında yapılacak bir işlem bulunmamaktadır.

Akbank bloke kaldırma için uygulanacak bir diğer yöntemde Akbank Müşteri Hizmetleri’ni aramaktır ve müşteri hizmetlerini arayarak kartınız üzerinde bloke olduğunu belirtmeniz ve Akbank bloke kaldırma işleminin gerçekleştirilerek alışverişlerinizi sürdürmek istediğinizi belirtebilirsiniz.

Müşteri temsilcisi tarafından kartınıza neden bloke konulduğuna dair gerekli araştırmalar yapılacak ve blokenin kaldırılmasına dair ilgili birimler için kayıt oluşturduktan sonra bilgileriniz ve talebiniz iletilecektir. İlgili birimlere iletilen talepler doğrultusunda 3 iş günü içerisinde Akbank bloke kaldırma işlemi tamamlanacaktır. Şayet süre 3 iş gününü geçerse banka şubesini ziyaret ederek konu hakkında bilgi almanız gerekmektedir.

Akbank kredi kartı bloke kaldırma i̇şlemi

Kayıp ya da Çalıntı Halinde Kredi Karında Bloke Kaldırma

Akbank kredi kartınız kayboldu ya da çalındı ise, telefonunuz üzerinden 444 2 525 numaralı Akbank Müşteri Hizmetleri’ni arayarak kredi kartınızdan şüpheli alışveriş ve transfer yapıldığına dair bilgi vermeniz durumunda yapılan işlem şüpheli görülürse ve kart siz de olsa dahi kredi kartınıza Akbank bloke koymaktadır. Akbank tarafından konulan bloke geçici bloke olmakla birlikte Akbank bloke kaldırma işlemi içinde 444 2 525 numaralı müşteri hizmetleri aranılarak talep oluşturulur.

Kartın kaybolma ya da çalınması durumunda kartınız iptal edilerek, yeni kredi kartı ya da banka kartı çıkarılarak kurye ile tarafınıza teslim edilmektedir. Kartınızı kuryeden teslim aldıktan sonra hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Şüpheli alışveriş ya da transfer yapılması durumunda konulan bloke işlemi Akbank bloke kaldırma talebiniz sonucunda vereceğiniz onay sayesinde kaldırılacaktır.

Borç Nedeniyle Kredi Kartı Bloke Kaldırma

Her ne kadar kredi kartı kullanımı müşteriler açısından avantajlar sunmakla birlikte doğru ve bilinçli kullanılmaması durumunda ciddi sıkıntılara neden olabilmektedir. Akbank hesap özet borcu zamanında ödenmezse ya da üç ekstre döneminde en azından asgari tutarın ödenmemesi ya da asgari tutardan az ödeme yapılması durumunda Akbank tarafından bloke konularak, kartınız kullanıma kapatılmaktadır. Bu durumda Akbank bloke kaldırma işlemi için borcun tümüyle ödenmesi gerekmektedir ve borcun ödenmesi üzerine kredi kartı kullanımı 24 saat gibi kısa bir süre içerisinde kullanıma açılmaktadır.

Kredi kartına konulan bloke sonrasında şayet yasal bir süreç başlatılmışsa kredi kartınız tümüyle kullanıma kapatılır ve kredi kartı borcu ödenmesine tarafından Akbank bloke kaldırma işlemi yapılamamakta ve kredi kartı kullanılamamaktadır.

Kredi kartı geçici bloke işlemi kart sahibi tarafından kart şifresinin 3 kez üst üste yanlış girilmesi durumunda da uygulanmaktadır ve bloke işlemi kalıcı bir bloke olmadığı için güvenlik işlemleri yapılarak Akbank bloke kaldırma işlemi yapılmaktadır.

 

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir