Ucretsiz kredi notu ogrenme
ucretsiz kredi notu ogrenme

Alınan her hizmet karşılığı bir bedel ödemek zorunda kalan kişi ve firmalar kredi notunu da sorgularken ücret ödemek zorunda kalıyorlar. Ayrıntısıyla öğrenmek istiyorsanız buyurun yazımızı okuyun lütfen.

Ücretsiz Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Artan firmalar ve gelişen teknoloji ile kredi notu sorgulama yollarında da artış yaşandı.

Yaşamsal ihtiyaçlarını karışlamak ve hayallerini gerçekleştirmek için kredi kullanmak zorunda  kalan gerçek kişiler ve ticari kuruluşlar kredi notlarını sorgulamaya başladı. Hatta krediye ihtiyacı olmayan insanlar bile meraklarından kredi notlarını öğrenmek istedi.

Findeks Notu Sorgulamayı Kimler Yapar?

Dokuz bankanın birleşimi ile kurulan Findeks ile hizmet veremeye başlayan platformdaki bilgiler tamamen bankalar ile yaptığınız alışverişler karşılığı oluşturulmaktadır. Bu dönemde puanı yüksek olanlar kredi alabildiği gibi puanına göre ve düzenli gelirine oranla kredi alabilmektedir.

Findeks Not Sorgulama Nasıl Yapılır?

Findeks’e iletişim numarası olan 444 45 52 ile ulaşabilir gerekli bilgileri telefonda alabilirsiniz. Findeks notunuzu GSM şirketlerinden, sabit telefon hatlarından, internet üzerinden, bankaların şubeleri ile internet bankacılıklarından ayrıntılı raporlar ile birlikte öğrenebilirsiniz.

Ücretsiz kredi notunuzu öğrenmek istiyorsanız bunun en kolay yolu çalıştığınız bankanın şubelerine giderek, müşteri ilişkiler yöneticiniz ile konuşmak olacaktır.

Findeks Notunu Sorgulamak Ücretli mi?

Evet ücretlidir. Findeks kredi notunu sorgularken şirketler farklı ücretler tahsil etmektedir. Dokuz bankanın ortaklığı ile kurulsa da ticari faaliyet gösteren bir çok firmanın üyeliği ile hizmet verilmektedir. Findeks’in kendi yapısından daha uygun fiyata aldığınız not öğrenimi diğer üyelerden hemen hemen iki katına almak zorunda kalıyorsunuz. Son dönemde en küçük Emlakçı’lar bile hizmet aldığı kişi sorgulaması son beş yılda banka ile bir çalışması olmayanlar hakkında bilgi verememektedir. Bunun sebebi de bankaların bu kişileri tanımıyor olmasıdır. Alacağınız hizmet ücreti ise 4 TL ile 10 TL arasında değişmektedir.

Notunuz düşük çıkması sizleri endişelendirmesin ancak düşen kredi notunuzu yükseltmek, kredi alabilir durumuna gelmek uzun zaman alabilir. Bunun için kredi notu nasıl yükseltilir başlıklı yazımızı okuyabilir, Not Danışmalığı yazımızda belirttiğimiz gibi hizmet satın alabilirsiniz.

Kredi Not Aralığı Kaç Olmalı?

0-799 arası en düşük nottur ve kredi almanız imkansız gibidir. 800-1299 arasında olanlar kefilli yada ipotekli kredi kullanabilirler. 1300-1499 puanı olanlar kredi kullanım aralığında olup, 1500 ve üstü ise çok kolay bir şekilde kredi alabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir