Tc no ile kredi notu sorgula
tc no ile kredi notu sorgula

Kredi notu öğrenmek için T.C. Kimlik numarası çok önemlidir. Çünkü insanların bütün kişisel bilgileri TC. Kimlik numaraları üzerinden yürütülmektedir. Peki TC Kimlik Numarası ile nasıl Kredi Notunuzu öğrenirsiniz?

TC Kimlik Numarasını Kullanarak Kredi Notu Öğrenme

Bankalar tarafından kurulan Kredi Kayıt Bürosu çatısı altında faaliyet gösteren Findeks internet sitesi hem bireysel hem de kurumsal kimliği bulunan kişilerin kredi notu hesaplaması için kullanabilecekleri özel bir internet portalıdır. Kimlik bilgileriniz ve kişisel verileriniz ile Findeks üyeliği işlemlerinizi tamamladıktan sonra oluşturduğunuz şifreniz ve kimlik numaranız üzerinden sisteme giriş yaptıktan sonra kredi notu sorgulama butonunu kullanarak sahip olduğu kredi puanı ortalamanızı dakikalar içinde öğrenmeniz mümkündür.

Findeks Kredi Notu Sorgulama Ücretli mi? Ücreti Ne Kadar?

Findeks kredi notu sorgulama ücreti olarak sorgulama başına 4.50 TL + KDV olarak ücret tahsil etmektedir. Ücretsiz kredi notu sorgulama hizmeti ise sadece ilk kez kredi notu sorgulaması yapmak isteyen kişilere bir defaya mahsus olarak sunulan bir hizmettir.

GSM Şirketleri  Kredi Notu Hizmeti Nasıldır?

GSM şirketleri de bu hizmeti vermektedirler. Türkcell SMS hizmeti TC kimlik no ile kredi notu öğrenme hizmeti sunmaktadır. Ancak Findeks internet sitesi üzeninden yapılan sorgulamadan daha pahalı olduğunu belirtilmesi gerekir. Türkcell GSM şirketinden kredi notunu öğrenmek isteyenlerden 9 lira tahsil etmektedir. Türkcell kredi notunu öğrenmek isteyenler kısa mesaj bölümü girerek T.C kimlik numaralarının 11 hanesini yazarak ve en son olarak doğum tarihlerinin 4 haneli sene bölümünü de oluşturdukları kısa mesajı 1122 numarasını yazarak göndermeniz yeterli olacaktır. Kısa bir süre kredi notunun telefonunuza gelerek kredi notunu doğru bir şekilde öğrenebilirsiniz. Kredi notununuz bankaların internet şubenizden  Müşteri Hizmetleri ile görüşürekte öğrenmek mümkündür.

Kredi notunuzu öğrenmek için diğer bir yolda aslında en kolay yöntem internet bankacılığıdır. İnternet şubesi kullanan kişilerin müşterisi oldukları bankaların uygulamalarını play store’den ücretsiz olarak indirebilir ve buradan kredi notunuzu basit bir yolla öğrenebilirsiniz. Yani örneğin Akbank kredi notu sorgulaması yapmak isterseniz Akbank direkt bankacılık uygulaması indirmeniz gerekir. Müşteri numarası ve internet bankacılığı şifresi ile bankaların internet şubelerine giriş yaptıktan sonra krediler bölümünden kredi notu sorgulaması yapmanız mümkündür. Bankadan kredi notu sorgulama ücretleri farklılıklar göstermekle beraber her zaman için en düşük kredi notu sorgulaması ücreti uygulayan kanal Findeks internet sitesi olarak öne çıkmaktadır. Bu nedenle kredi notumu öğrenmek istiyorum diyen kişilerin öncelikle Findeks internet sitesini tercih etmeleri önerilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir