Kirmizi kalem yiyen kredi cekebilirmi
kirmizi kalem yiyen kredi cekebilirmi

Kredi yasaklılarının en çok kullandığı tabirlerden biri kırmızı kalem yeme olayıdır. Tabir yerinde olur mu bilinmez ama finans kuruluşlarının en çok dikkat ettiği husus kredi sicili bozuk olanlar, yani kredi verilmeyeceklerdir.

Kırmızı Kalem Yedim Nasıl Kredi Çekerim?

Günümüzde neredeyse bütün toplu paraya ihtiyaç duyduğumuz işlemleri kredi kullanarak yapıyoruz. Bazı durumlarda yaşanan aksaklıklardan dolayı bu kredilerin veya kredi kartı borçlarımızın ödemelerini geciktirmiş olabiliriz. Borçların belli bir sürenin üzerinde ödenmemesi gibi durumlarda kişi kara listeye alınabilir veya kırmızı kalem yiyebilir. Bu tarz bir durumda kişinin artık bankalardan kredi kullanması hatta kredi kartı alması da çok zor duruma düşer.

Kımızı kalem yiyen kişiler “kırmızı kalem yedim nasıl kredi çekerim?” sorusunu çok fazla sormaktadır. Kırmızı kalem yiyen kişinin kredi kullanabilmesi için sicilinin temizlenmesi gerekir. Bu süreç ise bankaya olan bütün borçlar ödendikten 5 yıl sonrasıdır. Bu süreci tamamlamadığınız takdirde banka şubelerine kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Fakat onay alma ihtimaliniz çok düşüktür. Bazı bankalar son zamanlarda işlemleri düzenli olan müşterilerine kendi inisiyatiflerini kullanarak kredi verebilmektedir.

Kırmızı kalem yiyip kredi kullanamayan kişiler bir yakınına kredi kullandırabilir aynı zamanda kendi taşınmaz mülkünü ipotek göstererek kredi kullanabilir. Birde kredinizi biz çekelim siz ödeyin tarzı bir yöntem vardır. Fakat bu yöntem genellikle tavsiye edilmemektedir. Para ihtiyacında bulunan kişiler bu tavsiyeleri göz ardı etmektedirler ve maddi açıdan daha çok kayıp yaşayabilirler.

Her şeye rağmen kredi notu düşük olan kişiler kesinlikle kredi kullanamaz diye bir kaide yoktur. Banka istediği takdirde elbette bu kaynağı sağlayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir