Akbank indirimli konut kredisi 300x154
akbank indirimli konut kredisi 300x154

Konut sahibi olmak isteyen kişiler, kendileri için büyük adım olarak gördükleri ev alımlarını kendi bünyelerinde yaptıkları muhasebesinden sonrası karar vermektedir. Elbette çok uzun dönem borçlara girilirken, bu yolda kendi konforlarından, gıdalarından kısmaları gerekebilir, bazı ihtiyaçlarını karşılayamaz duruma gelebilirler.

Yine de konut alımı kişiler için çok önemli olduğu için bu hususları kulak arkası ederek devam etmektedirler çünkü onlar için en doğru yol olduğunu şüphesiz kabul ederler. Bu sebeple Akbank şubelerinden sabit faizli konut kredisi olan Büyük Kırmızı Ev’i seçerek kullanan bu kişiler için banka kendi bünyesinde sağladığı kolaylıklardan bir tanesi de indirimli konut kredisi kullanımıdır.

Akbank İndirimli Konut Kredisi

Kişiler Akbank şubelerinden kullandıkları Büyük Kırmızı Ev Konut Kredisinin ödemeleri devam ederken ellerine geçecekleri paraları kullandıkları krediye ödeme yaparak kullanabilirler. Bu gayet doğal haklarıdır.  Ancak Akbank vereceği konut kredisinin faiz ödemelerini kişinin talebi doğrultusunda erken ödemesi sonucu ya da önden ödeme yaparak faiz oranını düşürebilir ve sabit olarak ödeyeceği taksit miktarlarında indirim sağlayabilmektedir. Yine aynı doğrultularda kişiler alacağı kredinin faiz oranını kendileri belirleyebilmektedir.

Akbank peşin faiz indirimi için kredi tutarının yüzde 1 ile yüzde 5 oranı arasında ödeme almaktadır ve ödenecek miktara göre de faiz oranı değişmektedir. Aldığınız kredinin geri ödeme vadesi boyunca sabit faiz oranından hizmet alırken bankaya ödeme yaptığınız tutarda değişiklik yaşanmayacaktır.

İndirimli Konut Kredisi Zorunlu mu?

Elbette krediyi talep eden kişilerin mantığına, isteğine ve bütçesine göre isteklerde farklılıklar yaşanabilir, kişiler erken ödeme yapmak istemez, ya da hesabına gelmeyen bir durumla bu imkândan yararlanmak istemeyebilirler. Yani bu olanaktan faydalanmak için bir zorunluluk yoktur. Fakat sizler bir kişi olarak bir bankaya bakabiliyorsanız, bu bankanın milyonlarca müşterisine baktığını, hizmet verdiğini, sorumlu olduğunu unutmamalısınız. Bu sebeple banka milyonlarca kişinin talebine kulak vermekle zorunludur.

Her ne kadar bu kredi talebinde bulunulmasa da, kişiler ev alımı öncesi yani kredi kullanımı öncesi bu ve bunun gibi onlarca seçenek hakkında ayrıntılı bilgi edinmesi kendisi adına faydalı olur. Bu seçeneklerden birisi olan Akbank Büyük Kırmızı Ev  İndirimli konut kredisi kullanımı değerlendirilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir