Buyuk kirmizi ev konut kredisi
buyuk kirmizi ev konut kredisi

Büyük Kırmızı Ev, Akbank’ın hayallerine kavuşmak isteyen müşterilerine sunmuş olduğu cazip koşullarda konut kredisidir.

Akbank Konut Kredisine Nasıl Başvurulur?

1948 yılında özel sermaye İle Adana’da kurulan AKBANK, Sabancı Holding’in yüzde 48,9 oranındaki ortaklık yapısı ile 900 şube üzerinden müşterilerine konut kredisi imkanı sunmaktadır. Konut kredisini,  Büyük Kırmızı Ev adı altında yaklaşık 14.000 çalışanıyla müşterilerine özel koşullarda kredi imkanı vermektedir.

Almak istediğiniz konutu bulduysanız ve hemen almak istiyorsanız en yakınınızda bulunan Akbank Şubesine alacağınız evin tapusuna ait fotokopi ve nüfus cüzdanı örneğiniz ile başvuruda bulunabilirsiniz.

Özellikle maaşlarını Akbank ve şubelerinden alan maaş müşterilerine öncelikli imkanlar doğrultusunda kredi faiz oranları sunulmaktadır.

Kolay ödeme koşulları, düşük faizler ile müşterilerine hizmet vermeye çalışan Akbank, büyük kırmızı ev projesine katılmak isteyen kişilerden meslek gruplarına göre farklı belgeler talep etmektedir. Kredi kullanacakların öncelikle düzenli gelir bordrolarını talep ederken, özel firmalarda çalışanlardan, çalıştıkları işyerlerinden görev belgesi, emekli vatandaşlardan emekli maaşı hesabı, serbest meslek sahiplerinden vergi levhası, oda kayıt belgesi, ticaret sicil gazetesi, çiftçilerden çiftçilik belgesi, kira geliri olanlardan ise tapu belgesi, kira kontratı gibi belgeler talep edilmektedir.

Akbank Konut Kredisi Vadeleri Nasıl

1 – 120 ay vadeler ile konut kredisi başvuru imkanı bulunan Akbank’ta 0,90’den başlayan faiz oranları ile hizmet vermektedir. Alacağınız gayrimenkulün yüzde seksen oranında kredi kullanabileceğiniz gibi daha az oranlarda da kredi kullanma imkanınız bulunmaktadır. Konut kredisi başvurularında 500 Türk Lirasına varan chip-para kampanyası ile ev sahibi olabilmeniz mümkün. Chip para kredi kartınıza yükleneceğinden Akbank Axess kredi kartına sahip olunması gerekiyor.

Büyük Kırmızı Ev ile Akbank’tan aldığınız kredilere ait aylık ödeme dökümleri mail yolu ile her ay hesabınıza düzenlik bir şekilde gelmektedir. Gelen ayrıntılı döküm ile kalan ana paranızı, kaçıncı taksiti ödediğinizi, ne kadar faiz ödeyeceğiniz gibi merak ettiklerinizi ayrıntılı olarak görebilirsiniz.

Konut Kredisi Kullanırsam Hangi Masrafları Öderim?

Konut Kredisi ile alacağınız ev karşılığı bankaya kullanacağınız kredinin yüzde üçü oranında kredi tahsis ücreti, 250 m2’ye kadar konutlara 415+% 18 KDV, alacağınız miktarlar üzerinden ipotek ücreti, hayat sigortası ve deprem sigortası için masraf ödemek durumunda kalacaksınız.

Bunun için konut kredisi ile nasıl ev alınır başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir