Kredi ve Finans Portalı

Akbank Artan Ödemeli Konut Kredisi

Kişilerin talep edecekleri sıcak bir yuvanın vazgeçilmez unsuru olan konutların alımı maddi açılardan dolayı zorluk derecesindedir. Bu zorluk derecesini kolaylaştırmak ve alınan evin bedelini ödemek adına bankalardan alınacak kredilerin ödeme koşulları ise farklılık gösterir. Bunun nedeni ise bankaların verecekleri krediler karşılığında para kazanmaktır. Yani bankalara para satan kuruluşlar diyebiliriz.

Bu anlamda farklı ödeme koşulları sunan Akbank, müşterilerine artan taksitli konut kredisi tahsisi yaparak, ödeme kolaylığı sunmaktadır.

Akbank Artan Ödemeli Konut Kredisi Nedir?

Çalışan her kesimin dönem dönem maaşlarında yani düzenli gelirlerinde artışlar yaşanır. Bu artışlar yüksek miktarlarda olmasa da çalışan kişiler için oldukça olumlu bir yaklaşımdır. Belki de hatırı sayılır bir yükseliş gösterebilir. Bu yüzden kişiler gelirlerinin artmasını beklemeden konut sahibi olarak, kendi gelirleri ile birlikte konut kredisi ödemelerini artırabilirler. Yani sonuçta kişinin kendi ödeme kabiliyetine kalmış bir durum olarak bu hakkı Akbank büyük kırmızı ev artan ödemeli konut kredisi olarak müşterilerine sunmuş durumdadır.

Burada vadeyi müşteri seçer ve ödemedeki artış dönemleri ile artış miktarını kişi kendisi belirler. Bu belirleme ile çekilen finansmana ise Artan Ödemeli Konut Kredisi denir.

Artan Ödemeli Konut Kredisini Yapılandırma

Kullanılmış krediler dönem dönem isteğe bağlı olarak tekrar yapılandırılabilir. Bu yapılandırma kişinin uygun gördüğü vakit aralığında, gerekli faiz indiriminin sağlanmasının ardından yapılması gerekir. Çünkü faiz indirimi ile ödenecek fazla miktardaki yükün hafifletilmesi amaçlanır. Artan ödemeli konut kredisinde yapılandırma diğer kredi türlerine göre biraz daha farklı olmaktadır. Kredinizi ilerleyen dönemde sabit faizli konut kredisine çevirmeniz mümkün değildir. Yine aynı şartlarda artırmalı olarak yapılandırma yapmak zorunda kalırsınız. Ayrıca diğerlerine göre yapılandırma faiz oranı çok daha yüksek olarak karşınıza çıkabilir.

Kişi ev alımından önce Akbank Büyük Kırmızı Ev kampanyaları altında bulunan konut kredisi kampanyalarını incelemesi ve kendisine en uygun olanı seçmesiyle avantajlı bir borç karşılığı ev alımı yapmış olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.