Akbank sabit faizli konut kredisi 300x154
akbank sabit faizli konut kredisi 300x154

Konut Kredilerine Büyük Kırmızı Ev kampanyaları ile hızlı bir giriş yapan Akbank, müşterilerine sağladığı onlarca konut kredisi planıyla kolaylıkla ev sahibi olunmasını amaçlıyor. Elbette finans kuruluşlarının bu anlamda vermiş olduğu hizmetlerin neredeyse ucu bucağı yok denecek kadar. Ancak Akbank’ın sizlere sağladığı sabit faizli konut kredisi kampanyası hakkında bilgiler vermek istedik.

Akbank Sabit Faizli Konut Kredisi

Konut kredisi kullanmanın en kolay ve mantıklı yolu olarak kişilerin en çok seçtiği bu kredi sabit faizli büyük kırmızı ev konut kredisidir. Bu imkândan faydalanan kişiler aldığı borcu eşit taksitlerle vadesi boyunca ödemektedir ve kişinin geliri artmış olsa da aynı taksitler üzerinden ödenmeye devam eder. Konut kredisi faizleri artmış olsa dahi, kişinin o gün kullandığı faiz oranı değişmez. İlk taksitlerde faiz yükü yüksek olsa da ilerledikçe faiz miktarı inerken anapara miktarı yükseliş göstermektedir. Bu durum bütün kredilerde böyle hesaplanarak işlem gördüğünü ayrıca belirtelim.

Sabit faizli konut kredisi kullanımı aylık bellik bir geliri bulunan kişiler için uygun olup, kendini riske atmak istemeyen ve aynı miktarlardaki taksitler üzerinden ev sahibi olmak isteyen kişiler için en mantıklı olanıdır diyebiliriz.

Neden Konut Kredisi Kullanmalıyım?

Kişiler normal yaşamlarını devam ettirebilmeleri için belli başlı maddi gelirlerinin yanında ikamet edebilecekleri, hayallerinin evinin satın alma umutlarını yeşertir dururlar. Özellikle ev hanımlarının en büyük isteklerinden birisidir bu. Ancak fiyatlarının yüksek oluşu, elde edilen maaşların birikimi ile konut sahibi olunamamasından dolayı kişiler finans kuruluşlarına başvuruda bulunmaktadır.

Konut kredisi kullanmak için bütün aşamaları adımlamanız gerekir. Ben ev alıyorum, para verin diyemezsiniz. Bu yüzden öncelikle bütçenizi, ihtiyacınız olan evin büyüklüğü, mevkisi gibi durumlarının muhasebesini yaparak bulacağınız evin kesin kararınız sonrasında tapu fotokopisi ile en yakın Akbank şubesine başvurarak yapabilirsiniz.

İnsanların başvuru sırasında endişelerinin bulunması, yüksek miktarlarda borçlara girmekten kaçınması elbette gayet normal bir durumdur. Ancak aylık düzenli geliriniz bulunuyorsa kira ödemek yerine sizlerin yapacağı konut alımının sizin adınıza çok mantıklı olduğunu ilerleyen zamanlarda daha iyi anlayacaksınız.

Konut alımı yapmaktan ziyade henüz araştırma aşamasında olsanız dahi, bilgi edinilmesiyle sizlere sağlayacağı yararları göz önünde bulundurarak adım atılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir