Tuketici kredisimi nakit avansmi
tuketici kredisimi nakit avansmi

Acil nakit ihtiyacında ihtiyaç kredisi çekmek mi avantajlı yoksa nakit avans çekmek mi? Yada hepsini bir kenara bırakıp kredi kartından nakit çekmek mi?

İhtiyaç Kredisi mi yoksa Nakit Avans Mı Avantajlı?

Tüketiciler kişisel durumlarına istinaden çok acil nakite ihtiyaç duyabilirler. Acil nakit ihtiyacını dost ve arkadaşlarından ziyade artık cebinde hali hazırda bulunan kredi kartından, hesabına bağlı ek hesabından, yada tüketici kredisi kullanarak karşılamaya çalışırlar. En doğrusunun hangisi olduğu üzerinde karar vermek zaman zaman zor olabiliyor.

İhtiyaçlarınızı karşılamak üzere kredi kartından nakit para çekimi yapmak sizi o an için kurtarabilir. Ancak kredi kartından para çekmenin ağır yükümlülükleri bulunmaktadır. Bununla ilgili yazımızı ayrıntılı olarak okuyabilirsiniz. Faiz oranının en yüksek olduğu nakit çekimi ile 1.000 TL nakit çekimi yaparsanız bir ay içerisinde ödeyeceğiniz faiz oranı 35 TL, vergi ve diğer giderler 8 TL olmak üzere 1.043 TL olarak geri ödemek zorunda kalacaksınız.

Peki Tüketici Kredisi Çekerseniz ne kadar ödersiniz?

Acil ihtiyacınız olan 1.000 TL nakiti bir aylık vade ile İhtiyaç kredisi olarak çekebilirsiniz. bu durumda 15 TL faiz olmak üzere, 5 TL kredi tahsis ücreti ve hayat sigortası primini ödemek zorunda kalacaksınız. Bu da toplamda 1.020 TL+Hayat Sigortası primi olarak size geri dönecektir.

Ancak tüketicileri caydıran en önemli sebep, kullanılan ihtiyaç kredilerinin geri ödemelerinin 48 ay vadeye kadar uzatılabilmesidir. Alacağınız kredinin geri ödemesini küçük rakamlarla uzun vadelerde yapabilirsiniz. Ancak uzatılan her vade faiz oranının yükselmesi ve daha fazla para geri ödemesi yapılması anlamına gelmektedir.

Nakit Avans Hesabınızdan Çekerseniz geri ödemeniz ne kadar olacak?

Nakit ihtiyacınızı çok hızlı olarak hesabınıza onaylanmış olan ek hesabınız varsa bu hesaptan nakit avans çekebilirsiniz. Ek hesap faiz oranı bankalarda % 1,9 olarak belirlenmiş durumdadır. Ek hesabınızdan çekeceğiniz  1.000 TL nakit para için 19 TL faiz, 3,80 TL vergi ve diğer giderler olmak üzere toplamda 1.022,80 TL fazladan para ödemiş olacaksınız.

Ek hesaptan para çekerseniz kısa dönem içerisinde ödemek zorunda kalırsınız. Hesabınıza giren para bir sonraki gün ödenmiş olarak kayıtlara geçer ve faiz o güne göre hesaplanır.

Acil nakit durumlarında fazla para ödemek istemiyorsanız, cebinizden çıkan masraf ve diğer giderler ile birlikte en az oranlarda kredi kullanımı sağlamak için en avantajlısı Tüketici Kredisi ile Ek hesap nakit çekimi hemen hemen aynı durumdadır. Sizler için en kolay ve kısa yolu ek hesaptan nakit  çekimidir. Kredi onayına, banka müşteri hizmetleri ile görüşme, ek belgeler ve imzalar gibi prosedürlerden uzak, gece ve gündüz ayrımı gözetmeden paranızı alabilirsiniz.

Akbank’a ait Axess kredi kartı kullanan müşterileri,  sms para adı altındaki yazımızı okuyabilir ve sms para ile hızlı para çekimi hakkında bilgi alabilirler.

Konu hakkındaki sorularınızı aşağıdaki yorumlar bölümüne yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir