Havuz hesap
havuz hesap

Bankalar arasında farklı işlem adı altında toplanan havuz hesabı, bazı bankalarda bulunan hesaplarınızın tek bir hesap altında, ana hesapta toplanmasıdır. Ancak bu durum Vakıfbank Havuz Hesabı için biraz daha farklı açıklanmaktadır. Dilerseniz bu konuları açıklığa kavuşturalım.

Havuz Hesap Nedir?

Gerçek kişiler ya da şirketler üzerine, herhangi bir bankanın bir şubesinde bulunan farklı hesaplardaki artı bakiyelerin bir havuz hesabında toplanması, ya da eksi durumda bulunan hesapların sıfırlanmasını sağlayan nakit yönetimine havuz hesabı denir.

Yurt genelinde bir çok banka şubesinde hesabı bulunan bölge müdürlükleri ve grup şirketleri tahsilat ve ödeme hesaplarını takibini yapabilmeleri açısından bu hesaptan faydalanabilmektedirler.

Havuz Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Havuz hesabının oluşturulması için gerçek kişilerin veya şirketlerin vereceği bir talimat ile hesaplar istenilen ana hesapta toplanabilmektedir. Vereceğiniz talimat ile istediğiniz gün, ve saat belirleyerek işlemlerinizin yürütülmesini sağlayabilirsiniz.

Havuz Hesabının Avantajları Neler?

Şirketiniz için vereceğiniz talimat ile oluşturulacak faaliyetler ile işlemlerin yapılması için zaman kazanımı sağlamış olacaksınız. Bunun için gerektiğinde bir bakışta genel olarak bütün hesaplarınızın takibini, toplam bakiyenizi görebilme imkanı sağlanmış olacak. Aynı zamanda bütün hesaplarınızın takibini yapmış olacaksınız. Bu da işgücü tasarrufuna neden olacak, fazladan personel çalıştırması yükümlülüğünden kurtulmuş olacaksınız.

Vakıfbank Havuz Hesabı Nedir?

Vakıfbank havuz hesabında ise durumlar biraz daha farklı olarak açıklanmaktadır. Çünkü Vakıfbank havuz hesabında bankacılık işlemleriniz yürütülürken hesapta bulunan bakiyeleriniz gün sonunda otomatik olarak taranarak 500,00 Türk Lirası üzerindeki hesaplarınız on bir farklı fon olan Vakıfbank Portföy kısa vadeli borçlanma fonlarına ayrılır. Hesabınızdaki miktar 500,00 Türk Lirasının altına düşerse fondaki paranız bozdurulur ve tekrar 500,00 Türk Lirası miktarına tamamlanır.

Fonlara ayrılan paranız ile paranız çalıştırılarak para kazanmanız sağlanmaktadır.

Vakıfbank havuz hesabında bulunan birikimlerinizin hangi fonlarda değerlendirilmesini banka uzmanlarına bırakabildiğiniz gibi, müşteriler kendi istekleri doğrultusundaki fonlara da yatırımını sağlayabilirler. Böylelikle hesaplarındaki para boş durmamış ve çalışır duruma geçmiş olur, sizlerde para kazanmış olursunuz.

Vakıfbank havuz hesabı ile ilgili olarak banka şubelerinden ve 0 8502220724 numaralı telefon bankacılığından ayrıntılı olarak bilgi alabilir, hesaplarına talimatlar verebilirsiniz.

Havuz Hesabı Başvuru Yolları Neler?

Hesaplarınızın bulunduğu banka şubeleri, internet bankacılığı, telefon bankacılığı gibi yöntemler ile havuz hesabına başvuru yapılırken, bankaların özellikli ATM’lerinden bu hesaba başvuru yapabilir, hesaplarınızı aynı zamanda takibini yapmaya başlayabilirsiniz.

Vakıfbank Havuz Hesabı Alt Limiti

Vakıfbank havuz hesabı alt limiti artmaya devam ediyor. İlk başlarda 1000 TL olan alt limit daha sonra 1500 TL ye ardından 3000 TL ye o da yetmedi ve en son 5000 TL ye kadar çıkarıldı. Bu durum çoğu kullanıcının canını sıksa da vakıfbank henüz geri adım atmış değil. Bu artırımın nedeni fon hesabının vadeli hesaplardan çok fazla kazandırması olabilir. Sizin de limitiniz artırıldıysa yorum bölümden düşüncelerinizi yazın . Belki yetkililer sese kulak verir.

Vakıfbank Havuz Hesabı Kapatma

Vakıfbankın sürekli değişen alt limitlerinden sıkıldıysanız hesabı kapatma ihtiyacı duyabilirsiniz. Havuz hesabı kapatmak istiyorsanız size en yakın şubeye gidip bu isteğinizi belirtmelisiniz. Şubede işleminiz hemen gerçekleşecektir. Limitler yükselmiş olsa da diğer mevduat hesaplarına göre daha avantajlı olduğu için kapatmamanız sizin faydanıza olacaktır.

2 Comments

  1. Bana mesaj geldi havuz hesabı alt limitiniz 10000tl olarak değişti diye vakıf banka benim borcum vardı bu ne anlama geliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir