Vakıfbank arı hesabı nedir? Faiz oranı ne kadar?
Vakıfbank arı hesabı nedir? Faiz oranı ne kadar?

Vakıfbank Arı Hesabı birikimlerin gecelik faiz oranı ile değerlendirilmesini sağlayan bir hesap olmakla birlikte vade kaybına neden olmadan para yatırma ve para çekme işlemlerinin gerçekleştirilebileceği bir hesap türüdür. Ayrıca internet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden yapılan EFT ya da havale işlemleri içinde herhangi bir masraf kesilmemektedir.

Vakıfbank Arı Hesabı, birçok ihtiyacı tek hesap üstünden karşılarken kazanmayı da sağlıyor. Arı hesabını TL olarak açabileceğiniz gibi EUR ya da USD olarak da açabilir ve gecelik faiz oranları sayesinde kazanç sağlayabilirsiniz.

Vakıfbank arı hesabı
Vakıfbank arı hesabı

Vakıfbank Arı Hesabı Başvurusu

Vakıfbank Arı Hesabı, gecelik faiz özelliği ile vadeli mevduat özelliklerine sahip olan ve TL, USD ve EUR olarak açılabilen bir hesap olarak farklı kanallar aracılığıyla açılabilmektedir.

 • Vakıfbank Şubeleri,
 • Vakıfbank internet bankacılığı ve mobil bankacılık,
 • Vakıfbank Müşteri Hizmetleri aracılığıyla Vakıfbank Arı Hesabı açılabilir.

Vakıfbank Arı Hesabı Özellikleri

Vakıfbank Arı Hesabı açılırken, mesai saatleri içerisinde açılıyorsa aynı gün; saat 17:00’dan sonra açılıyorsa sonraki iş günü vade başı olarak kabul edilmektedir. Ayrıca hesaba istenildiği kadar para yatırabileceği gibi, istenildiği kadar para da çekilebilmektedir.

Vakıfbank Arı Hesabı’na faiz oranları günlük yansıtılmakta olup, hesabın gün sonu bakiyesi dikkate alınarak bir gün üzerinden hesaplanır ve ertesi gün sabah bakiyeye yansıtılmaktadır. Tabiki kazanılan faiz geliri için mevzuatta uygun olarak Stopaj Vergisi Kesintisi uygulanmaktadır.

Vakıfbank Arı Hesabı açabilmek için hesap bakiyenizin en az 1.000 TL / 1.000 EURO / 1.000 USD olması gerekmektedir. Hesap üzerinden yapılan hiçbir işlem içinde hesap işletim ücreti alınmamaktadır. Vakıfbank Arı Hesabı tanışma faiz süresi 100 gün olarak belirlenmiş olup, geçerlilik süresi açılış ile başlamaktadır ve 100 gün sonunda tanışma faiz oranı bitmektedir. Tarafınızdan hesap devam ettirilecekse, banka günlük temdit faiz oranı ile değiştirilerek, gerekli görülmesi durumunda günlük değiştirilecektir.

Vakıfbank Arı Hesabı Faiz Oranları

Vakıfbank Arı Hesabı faiz oranı, tanışma faiz oranıdır ve para cinsine göre farklılık göstermektedir. Hesabın açılması ile tanışma faiz oranı başlamaktadır ve 100 gün sonunda sona ermektedir.

Vakıfbank Arı Hesabı tanışma faiz oranı;

 • TL para cinsi için % 20,25,
 • EUR para cinsi için % 1,75
 • USD para cinsi için % 3,50 olarak belirlenmiştir.

İlk defa Vakıfbank Arı Hesabı açtıracaksanız, her para cinsi yani döviz için tanışma faizinden bir kere yararlanılabilmektedir.

Vakıfbank Arı Hesabı tanışma faiz oranı maksimum 1.000.000 TL / 1.000.000 EUR / 1.000.000 USD için geçerli olup, 1.000.000 TL üzeri hesap bakiyesi için limit üstü faiz oranı uygulanmaktadır.

Vakıfbank arı hesabı faiz oranı
Vakıfbank arı hesabı faiz oranı

Vakıfbank Arı Hesabı Faiz Hesaplama

Vakıfbank Arı hesabı TL, USD ve EUR olarak açılabilmektedir ve üç hesapta farklı döviz cinsi olduğu için faiz oranları da farklı uygulanmaktadır.

Vakıfbank Arı Hesabı tanışma faiz oranına göre,

 • 000 TL için günlük brüt faiz kazancı 16,5 TL,
 • 000 EUR için günlük brüt kazancı 1,15 EUR,
 • 000 USD için günlük brüt kazancı 2,30 USD olarak kazanç sağlamaktadır.

Vakıfbank Arı Hesabı Kapatma

Vakıfbank Arı Hesabı minimum 1.000 TL / 1.000 EURO / 1.000 USD olarak açılabilmektedir ve tanışma faiz oranı ilk 100 gün için geçerlidir. Şayet Vakıfbank Arı Hesabı’nı kapatmak istiyorsanız, minimum hesap bakiyesinin altına düşmesi durumunda hesabınız otomatik olarak kapatılmaktadır. Ayrıca hesap bakiyesi konusunda sorun yaşanmamasına rağmen hesabı kapatmak istiyorsanız, aşağıda belirtilen kanallar sayesinde Vakıfbank Arı Hesabı kapatma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

 • Vakıfbank Şubeleri,
 • Vakıfbank internet bankacılığı ve mobil bankacılık,
 • Vakıfbank Müşteri Hizmetleri

Vakıfbank arı hesabı kaç TL ile açılır?

Vakıfbank arı hesabı minimum 5.000 TL, 1.000 USD ve 1.000 EUR ile açılabilmektedir. Tanışma faizi 60 gün geçerlidir. 60 günün sonunda tanışma faizi sona ermektedir.

Vakıfbank arı hesabı günlük faizi ne kadardır?

Vakıfbank arı hesabına yeni katılan tüm müşteriler %17,50 faiz oranından yararlanabilmektedir. 60 günün sonuna tanışma faizi sona ermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir