Akbank serbest hesap
Akbank serbest hesap

Akbank Serbest Hesap, müşterilerine özel hazırlanmış ve vadesiz mevduatlarındaki bakiyeleri üzerinden gecelik faiz kazanılan bir hesap türüdür. Müşteriler bu hesabı kullanırken gündüz hesaplarını normal vadesiz hesap olarak kullanırken, gece ise banka tarafından belirlenen limitler oranında para bulunması durumunda mevduat geliri elde edebilmektedir. Akbank tarafından sunulan Serbest Hesap, müşterinin ihtiyaçları olan tüm işlemleri yapmasına izin verirken bir yandan da yüksek faiz oranı ile getiri sağlayan bir hesap olarak çok tercih edilmektedir.

Akbank serbest hesap
Akbank serbest hesap

Akbank Serbest Hesap Nedir? Nasıl Açılır?

Akbank Serbest Hesap, banka tarafından internet bankacılığı ve mobil uygulaması için hazırlanmış bir hesaptır. Bu yüzden de Akbank Serbest Hesap açma işlemleri internet bankacılığı ile mobil bankacılık aracılığıyla yapılabilmektedir.

İnternet bankacılığı aracılığıyla hesap açma işlemleri için, bankanın resmi sitesine giriş yapılarak, ürünler bölümünde yer alan ‘’Direk Serbest Hesap’’ menüsünün tıklanması gerekir. Açılan sayfada ‘’Başvur’’ bölümüne tıkladıktan sonra T.C. kimlik numarası ve şifre ile giriş yapılmaktadır. Bilgilerde sorun olmadığı sürece işlem hemen gerçekleştirilir ve aynı şekilde mobil bankacılık üzerinde de işlemler gerçekleştirilebilir.

Akbank direkt serbest hesap, şubeler aracılığıyla da açılır ama hesaba belli bir nakit girişi yapılması gerekmektedir.

Akbank Serbest Hesap Özellikleri Nelerdir?

Akbank Serbest Hesap kullanıcılarının birikimlerini yüksek faiz oranları ile değerlendirirken en önemli özelliği minimum 1.000 TL ile açılabilmesidir.

 • Müşteriler, mevduat hesapları aracılığıyla faiz ile vade beklemeden kazançlı çıkmaktadır. Üstelik istedikleri zaman para çekip, yatırabilmektedir.
 • 1000 TL ve üzeri için tanışma faiz oranı %15‘dir.
 • Faiz uygulaması günlük yapılır ve para çekilmesi durumunda herhangi bir ücret kesilmez.
 • Hesaba para yatırılması ile hesap açılır ve faiz oranı hemen işlemeye başlamaktadır.
 • Akbank Serbest Hesap üzerinden havale ya da EFT işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.
 • Tanışma faiz oranı 45 gün için geçerlidir. Sürenin dolması ile birlikte banka tarafından belirlenen faiz oranı uygulanmaya devam etmektedir.

Akbank Serbest Hesap Faiz Oranları Nedir?

Bakiyenin minimum 1.000 TL olması ile birlikte hesap açılabilmektedir ve tanışma faiz oranı 45 gün için %15 olarak banka tarafından belirlenmiştir. 1.000 TL – 250.000 TL limitlerine tanışma faiz oranı uygulanmakta olup, 250.000 TL üzerine banka tarafından ilan edilen faiz oranı uygulanmaktadır.  Saat 17:00 ‘ kadar yani mesai bitimine kadar para yatırılması durumunda yatan tutar üzerinden de faiz alınmaya başlanmaktadır.

Akbank serbest hesap nasıl açılır?
Akbank serbest hesap nasıl açılır?

Akbank Serbest Hesap Faiz Hesaplama Nasıl Yapılır?

Tanışma faiz oranı %15 olmakla birlikte bu faiz oranı 45 gün için geçerli olduğu için hesaplamalar 45 gün üzerinden yapılacaktır.

 • 1000 TL için 45 günün sonunda net kazanılacak tutar; 15,84 TL’dir.
 • 5000 TL için 45 günün sonunda net kazanılacak tutar; 79,20 TL’dir.
 • 10000 TL için 45 günün sonunda net kazanılacak tutar; 158,41 TL’dir.
 • 50000 TL için 45 günün sonunda net kazanılacak tutar; 893,61 TL’dir.
 • 100000 TL için 45 günün sonunda net kazanılacak tutar; 1.588,81 TL’dir.

Akbank Serbest Hesap Kapama İşlemi Yapılabilir mi?

Akbank Serbest Hesap sahibi olan müşteriler,  internet bankacılığı ya da mobil bankacılık üzerinden işlem yapabildikleri gibi şubeler aracılığıyla da hesap açma işlemini gerçekleştirebilmektedirler. Ayrıca aynı kanallar aracılığıyla da Akbank Serbest Hesap kapama işlemini yapabilirler. Müşteriler, şubelerden hesap kapama işlemi sonunda paralarını da nakit olarak alabilmektedirler. Şayet bir sorun olması durumunda da aynı kanallar aracılığıyla Akbank Serbest Hesap şikayet işlemleri de gerçekleşmektedir.

Ayrıca Akbank serbest hesap yorumlarınızı ve şikayetlerinizi müşteri hizmetlerine bildirebilirsiniz.

Akbank serbest hesap ücretli mi?

Akbank serbest hesap ücreti bulunmamaktadır. Ancak havale, EFT veya fatura ödemesi gibi işlemler yapılırsa hesap işletim ücretine tabi tutulmaktadır.

Akbank serbest hesap nasıl kullanılır?

Akbank serbest hesabı internet ve mobil bankacılık kanallarından açabilir, para aktararak kullanmaya başlayabilirsiniz. İş günlerinde saat 17.00’e kadar hesabınıza para eklemeniz halinde faiz işlemektedir. Akbank serbest hesap kullananlar, işlemlerini yine internet ve mobil bankacılık kanallarından görüntüleyebilmektedir.

Akbank serbest hesap para çekme nasıl yapılır?

Serbest hesaptan dilediğiniz gibi para çekebilirsiniz. Hesabınızda kalan para üzerinden işlem uygulanmaktadır.

Direkt serbest hesap EFT ücreti ne kadardır?

Direkt serbest hesabınızdan yapacağınız EFT ve havale gibi ücretler, diğer banka hesaplarındaki gibi ortaktır. Farklı bir fiyatlandırma yapılmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir