Halkbank canim evim konut kredisi
halkbank canim evim konut kredisi

Ev almak isteyen kişilere, uygun şartlarda ve faiz oranlarında kredi imkanı veren Canım Evim Konut Kredisi Halkbank’ın müşterilerine sunduğu bir hizmettir.

Her banka kendi bünyesinde daha çok müşteriye ulaşmak ve daha çok kredi sağlayarak gelir getirmek için farklı konseptlerde kredi kampanyaları düzenlemektedir. Halkbank’ta bu amaçla müşterilerini ayrıcalıklı kılarak farklı yaklaşım tarzı ile konut kredisi alım alternatifleri sunmaktadır.

Ev sahibi olmak herkesin isteğidir ve alacak bedeli biriktirmek zordur. Bu birikim engelini aşmak için bankalardan kredi alacak olan kişiler bankaların hangi şartlarda bu talebi karşıladığını, kesilen masrafları, cebinden çıkacak paralara kadar ayrıntılı bir şekilde araştırmaktadır. Bankalar insanlar üzerinde öyle bir izlenim kurmuşlar ki, her kredi ile beklenmeyen masrafların çıkabileceğini, paramızın yetmeyeceği gibi endişelerimizi birlikte getirmektedirler.

Canım Evim Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Bu yazımız ile konut kredisi arayışı içinde olan okuyucularımıza bir devlet bankası olarak faaliyet gösteren Halkbank’ın sağladığı konut kredisi, masrafları ve şartlarında bahsedeceğiz.

Halkbank öncelikle 120 ay vadeye kadar müşterilerine 0,89 faiz oranı ile ev kredisi imkânı vermektedir. Bu imkan için yasal olarak istenilen Kredi Tahsis Ücreti olan 500 lira alınırken, ipotek fek ve ekspertiz ücreti olarak ta toplamda 806 lira masraf kesintisi yapmaktadır. On yıllık vade ile düşünüldüğünde faiz oranı olarak ilk sıralarda bulundurabileceğiniz bir imkân tanır.

Bu krediye karşılık hayat sigortası yapılmaktadır ve bu işlem için poliçe bedeli kişiden kişiye farklılık gösterir. Konut kredileri BSMV kesintisinden muaf tutulurken, Zorunlu Deprem sigortası yapılması ve kredi kullanacak kişilerden bankada açılacak hesaplara verilecek en az üç adet otomatik fatura talimatının tanımlanması istenilmektedir.

Hayat Sigortası yapılmadan konut kredisi talep edilmesi halinde, faiz oranlarında değişikliğe gidilse de, Halkbank kredi şartlarını taşıyan müşterilerine bu olanaktan faydalandırır.

Konut kredisine başvurma ile konut alımı ve gidebilecek masraflara kadar bütün ayrıntılarını sitemizde bulabileceğiniz gibi krediler arasında bir karşılaştırma yaparak size en uygun krediyi kullanarak ev sahibi olma fırsatlarınız olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir