Issizler kredi cekebilirmi
issizler kredi cekebilirmi

Kişi kullanmak istediği hangi kredi türü olursa olsun, istediği finansı sağlayabilmek için kredi notunun iyi olması, aylık düzenli bir gelire sahip olması gerekir. Bankaların bu şartların dışındaki kişilere kredi vermeleri hemen hemen imkansız olsa da bazı şartları yerine getirerek belli miktarlarda kredileri alabilirler.

Çalışan kişinin kredi başvurmasında banka gelirini gösteren resmi bir belge ister. Kişi bunu bankaya beyan etmiş olsa bile banka yine kişinin geçmişine bakar ve sigorta kayıtlarının ne zamandan beri gerçekleştiğini inceler. Son altı ay içerisinde sigorta primleri ödendiyse ve kredi notuna bağlı olarak istediği parayı alabilir.

İşsizler Nasıl Kredi Alabilir?

Bu durumda çalışmayan birisi kredi alamaz. Ancak kişinin taşınmaz gayrimenkulü varsa kira gelirini bulunuyorsa bu geliri göstererek kredi kullanabilir. Fakat gelirin istediğiniz para miktarını karşılaması gerekir. Diğer bir kredi imkanı ise ipotek karşılığı finans talebidir. Mevcut bulunan değeri yüksek mallarınızın değeri karşılığı, mallarınızı ipotek ettirerek kredi alabilirsiniz. Ancak geri ödeme sağlanmadığı takdirde ipotek koydurduğunuz taşınmaz satışı ile daha zararlı duruma düşülebilir.

Çalışmayanların finans desteği sağlayabilmesinin bir yolu ise kredi sicili bol puanlı temiz bir kefil bulunulmasıdır. Geliri olsa bile bunu beyan edemeyen ve kredi alamayan kişiler gösterdikleri kefil veya kefiller sayesinde istedikleri parayı alabilirler.

Bir başka yol ise kredi kartı bulunan işsizler içindir. Kredi kartlarındaki limitleri dahilinde taksitli avans kredi çekebilirler ve ödemesini gerçekleştirebilirler. Ancak bu kredide limit düşük olur ve vade miktarı 12 ay ile sınırlı kalacaktır.

Sonuç olarak kredi kullanmak isteyen kişinin geliri bulunmalı ya da taşınmaz mülklerini ipotek ile kredi kullanabilir. İşsizler bankalar için risk görünür ve kredi talepleri olumlu yanıtlanmaz.

One Comment

  1. 20BİNLİRAYA İHTİYACIM VAR SENETLE PARA VERBİLECEKLER KREDİ VE KREDİ KARTI ÇIKARTABİLECEK GERÇEK FİNANSÇILAR GEREK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir