1 1
1 1

Zorunlu trafik sigortası, adından da anlaşılacağı üzere araç sahibi herkesin yaptırmasının mecburi olduğu bir sigorta türüdür. Bu yazımızda sizlere trafik sigortası hakkında tüm detayları, kampanyaları ve taksit seçenekleri ile ilgili bilgiler vereceğiz.

Sigorta şirketleri, trafik sigortasının zorunlu olmasından kaynaklı olarak sigorta ücretlerini oldukça yüksek tuttuğu iddiaları ortaya atıldı. Bu anlamda Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi eş zamanlı fiyat tekliflerinin alınabilmesi açısından yeni bir sistem üzerinde çalışmalar yürütüyor.

Yeni sistem, geçtiğimiz günlerde tamamlandı ve artık müşteriler için şirketlerin rekabet etmesini sağlayan SBM, tüketicilerin aynı zamanda bütün sigorta şirketlerinin tekliflerini ekranda görebilecek. Bu şekilde en uygun teklifi sunan sigorta şirketi ile müşterilerine daha kolay ulaşabilecek. Dahası en uygun trafik sigortası hizmeti sağlayan şirketler, bu şirketlere nasıl erişim sağlayabilecekleri ve trafik sigortalarının fiyatları hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşabilecek olması faydalı bir hizmettir.

Trafik Sigortası Kampanyaları

HDİ Sigorta

Trafik poliçelerine, vade farksız tüm kredi kartlarına 9 taksit imkanı sağlıyor.

Quick Sigorta

Quick Sigorta, zorunlu trafik sigortası yaptıran herkese 90 TL fark ödemeleri durumunda, teminatlarını 2 katına çıkartıyor. Ayrıca hukuksal koruma ve ferdi kaza teminatlarını da karşılıyor.

Axa Sigorta

Axa Sigorta, zorunlu trafik sigortası poliçe ödemelerinde 4 ile 6 taksit imkanı sağlıyor.

Anadolu Sigorta

Anadolu Sigorta, anlaşmalı olduğu kredi kartlarında 3 ile 6 taksit imkanı sağlıyor.

Sigortam Net

İnternet siteleri üzerinden zorunlu trafik sigortası yapan tüm müşterilerine özel ek indirim uyguluyor. Ayrıca en iyi fiyat garantisi sunuyor.

Allianz Sigorta

Halk Bankası Paraf Kart, Yapı Kredi World Kart, Finansbank CardFinans, Akbank Axess ve HSBC kredi kartlarına 3, 6 ve 9 taksit imkanı sunuyor.

Trafik Sigortası Nedir?

Motorlu taşıt sahibi olan kişilerin, her sene düzenli olarak yaptırması zorunlu olan trafik sigortası, araç sahiplerini istenmeyen kaza ya da hasar durumu ile karşılaştıklarında yükümlü olduğu maddi hasarı karşılayan sigorta çeşidine verilen addır. Trafik sigortası, sadece kendi ülkemizde geçerli olan bir durumdur.

Trafik Sigortası Ne İşe Yarar?

Araç sahibinin kaza yapması veya aracının hasar alması sonucunda, trafik sigortası yapılan aracın maddi zararını asla karşılamaz. Kaza anında maddi zarar gören karşı tarafın tüm zararını karşılamakla yükümlüdür. Dolayısıyla herhangi bir kaza yaptığınızda karşı tarafın zararını sizin yerinize sigorta şirketi öder. Trafik sigortası yaptıran kişinin cebinden hiç para çıkmaz.

Aracınızın trafik sigortası bulunmuyorsa, aracınızın trafiğe çıkması yasaktır. Trafik sigortası, belli bir ücret karşılığında yapılır. Trafik sigortanız olmadan trafiğe çıktığınız zaman trafik polisleri tarafından yakalandığınızda, aracın trafiğe çıkmasını engellemek amacıyla aracınız bağlanır. Daha sonra trafik şubelerine ait olan otoparklara çekilir ve siz aracın sigortasını yaptırana kadar aracı teslim alamazsınız. Ayrıca her gün otopark parasını da sizin ödemeniz gerekir.

Trafik sigortası yapan firmalar

Trafik Sigortası Yapan Şirketler

SBM aracılığıyla sigorta teklifi sunulduğunda sigorta şirketleri, müşterileri için eş zamanlı olarak fiyat teklifi verir. Müşteriler de sigorta şirketlerinin ne kadar fiyat ile sigorta poliçesi hazırladığını öğrenir. Ardından bir sigorta şirketine karar vererek poliçe hazırlanması amacıyla gerekli olan tüm işlemlere geçilir. Peki trafik sigortası yapan şirketler hangileridir?

 1. Zurich Sigorta
 2. Ak Sigorta
 3. Ziraat Sigorta
 4. Allianz Sigorta
 5. Yapı Kredi Sigorta
 6. Anadolu Sigorta
 7. Unico Sigorta
 8. Anadolu Sigorta
 9. Halk Sigorta
 10. Ankara Sigorta
 11. Türk Nippon Sigorta
 12. Atlas Sigorta
 13. SBN Sigorta
 14. AXA Sigorta
 15. RAY Sigorta
 16. Bereket Sigorta
 17. Quick Sigorta
 18. BNP Paribas Cardif Sigorta
 19. Orient Sigorta
 20. Doğa Sigorta
 21. Neova Sigorta
 22. Ege Sigorta
 23. Magdeburger Sigorta
 24. ERGO Sigorta
 25. Liberty Sigorta
 26. Euler Hermes Sigorta
 27. Koru Sigorta
 28. Eureko Sigorta
 29. HDI Sigorta
 30. Generali Sigorta
 31. Güneş Sigorta
 32. Groupama Sigorta

Trafik Sigortası Yapan Bankalar

 1. Akbank Trafik Sigortası
 2. Ziraat Trafik Sigortası
 3. Denizbank Trafik Sigortası
 4. Garanti Trafik Sigortası
 5. Halkbank Trafik Sigortası
 6. İş Trafik Sigortası
 7. Yapı Kredi Trafik Sigortası
 8. Finansbank Trafik Sigortası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir