Evim garantide plus iptal etme

Evim Garantide Plus iptali ile alakalı son dönemlerde tarafımızca sıkça soru iletilmekte. Bunun en temel sebebi, Garanti BBVA’ da yapılan bir takım kredili işlemler esnasında bankanın komisyon elde etmek adına bu ürünü satışa sunması. Elbette bankanın müşterinin onayını alması koşuluyla böyle bir hakkı söz konusu. Ne var ki tüketiciler, bu gibi sigortaları kredi çekebilmek adına yaptırıp daha sonra iptal ettirmek isteyebilirler.

Sizlere Evim Garantide Plus iptal etmek ile alakalı bazı tüyolar sunacak, daha sonra bu poliçe ile alakalı faydalı bilgiler vererek poliçe iptal kararınızı netleştirmenizi sağlayacağız. 

Garanti bankasına gitmeden bankadan sıra almak için ; Garanti Randevu Alma

Evim Garantide Plus İptal Etmek

Evim Garantide Plus iptal etmek için faydalanabileceğiniz bazı yöntemler mevcut. Öncelikle şunu belirtmekte fayda var ki Evim Garantide Plus poliçesinde 15 günlük cayma hakkı mevcut. Yani bu sigorta yapıldıktan ve poliçe kesildikten sonra 15 gün içerisinde herhangi bir bedel ödemeden, varsa ödenen bedelin iadesini sağlayacak şekilde Evim Garantide Plus iptal talebinde bulunabilirsiniz. Garanti BBVA, ilgili sigorta poliçesini EUREKO Sigorta A.Ş. aracılığıyla gerçekleştirmekte. Dolayısıyla Evim Garantide Plus iptal etmek isteyen bireylerin EUREKO Sigorta ile iletişime geçmeleri gerekiyor.

Evim garantide plus iptali
Evim garantide plus i̇ptali

Evim Garantide Plus cayma hakkınızı kullanmak için 444 66 60 numaralı EUREKO Sigorta müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Birkaç adımda müşteri hizmetleri yetkilisine bağlandıktan sonra Evim Garantide Plus iptal etmek istediğinizi belirtmeniz halinde talebiniz alınacaktır. Bu aşamada sizlere Evim Garantide sigorta poliçesi ile ilgili bilgiler verilerek cayma hakkından vazgeçmeniz adına bir strateji yürütülecektir. Gözden kaçırdığınız ya da net olarak bilmediğiniz konular hakkında bilgi aldıktan sonra poliçenizi kullanmaya devam edebilir ya da kararınızı değiştirmeden cayma hakkınızı kullanabilirsiniz.

Poliçe iptalinin mümkün olabileceği bir diğer husus da poliçe priminin ödenmemesidir. Peşin ödemelerde sigorta poliçesi kesilirken prim tutarının, taksitli işlemlerde ise ilk taksit tutarının tahsil edilmesi gerekir. Sigorta şirketi ya da bu şirketi aracı olarak kullanan Garanti Bankası, sigorta prim ödemesi için belirlenen tarihte ödeme yapılmayan Evim Garantide Plus poliçesini iptal etme hakkına sahip olur. Dolayısıyla Evim Garantide Plus iptalini prim ödemesini yapmamak kaydıyla da gerçekleştirebilirsiniz. Banka ya da sigorta şirketi tarafından bu süreçte gerekli bildirimleri alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Cayma hakkı ve prim ödememe sonucunda gerçekleşecek Evim Garantide Plus iptalinin dışında bir de devam eden poliçenin iptal ettirilmesi hususu var. Yine 444 66 60 numaralı EUREKO Sigorta çağrı merkezini arayarak devam eden poliçenizi iptal ettirebilirsiniz. Bunun için sigorta poliçenizin bir teminata bağlı olmaması gerekir. Örneğin; konut kredisi kullandığınız için teminat şartları arasında yer alan konut sigortası karşılığında Evim Garantide Plus poliçesi kesildiyse talep etseniz bile poliçeniz iptal edilmez. Banka, teminata alacağı gayrimenkul için Evim Garantide Plus yaptıysa bunun iptali söz konusu olamaz. Konut kredisi ya da bir başka kredi için teminata alınan konutlarda Evim Garantide Plus her yıl yenilenir. Eğer bu sigortadaki teminat haklarınızdan yararlanmazsanız bir sonraki yıl hasarsızlık indiriminden yararlanarak daha az ödeme ile sigortanızı yenileyebilirsiniz.

Banka tarafından iptalle alakalı bir engel konulmaması halinde Evim Garantide Plus iptal talebinizi az önce sunmuş olduğumuz iletişim merkezi numarasını arayarak iletebilirsiniz. Tıpkı cayma işleminde olduğu gibi sizlere poliçe ile alakalı önemli bilgiler sunulur ve iptal etmenizi engellemek adına cezbedici teklifler yapılır. Cayma işleminde olduğu gibi işleminize devam etme ya da etmeme gibi iki ihtimaliniz olacak. İptal işleminizi gerçekleştirmeniz halinde kalan teminat tutarına karşılık gelen prim bedelinin iadesi sağlanır. Yani poliçenin bitiş süresi ile iptal işleminin gerçekleştirildiği tarih arasındaki bedel hesabınıza aktarılır. 

Evim Garantide Plus Ne Demek?

İptal ile ilgili ihtiyacınız olacak tüm bilgileri sunduktan sonra bir de Evim Garantide Plus ne demek? Sorusuna değinelim. Evim Garantide Plus, konut ile alakalı bazı risklere karşı önlem almak ve evi/eşyaları sigortalatmak adına kullanılan bir poliçedir. Bu poliçe ile evinizi ve evde kullandığınız eşyaları güvence altına almış olursunuz. Hırsızlık, yangın, su baskını, elektrik ile ilgili problemler başta olmak üzere yaşanabilecek birçok istenmeyen olayda hasarınızın karşılanması adına kullanılmaktadır.

Garanti Ev Sigortası Neleri Kapsar?

Evim Garantide Plus sigortası yaptıran birçok kişi Garanti ev sigortası neleri kapsar? Diye merak edebilmekte. Evim Garantide Plus, oldukça geniş bir kapsama sahiptir. Yangın, su baskını, cam kırılması, hırsızlık gibi olaylar için teminat sunmaktadır. 

Evim garantide plus iptal
Evim garantide plus i̇ptali

Evinizde ya da evde kullandığınız eşyalarda bir hasar oluştuğunda Evim Garantide Plus kapsamında yer alması koşuluyla hasarınızın sigorta şirketi tarafından karşılanmasını talep edebilirsiniz. Örneğin; elektrik arızası sebebiyle bilgisayarınızın ya da televizyonunuzun arızalanması halinde bununla ilgili talebinizi sigorta firmasına iletebilirsiniz.

Evim Garantide Plus, sadece kendi evinizle alakalı sorunlarda değil, başkalarına verilen zararlarda da aktifliğini koruyan bir sigorta türüdür. Örneğin; evinizdeki tesisat sorunu sebebiyle evinizden sızan sular komşunuzun tavanında ya da duvarlarında hasara zemin hazırlıyorsa komşunuzun maruz kalacağı hasarı da yine sigorta firması aracılığı ile karşılayabilirsiniz. Bu gibi durumlarda sorunun neden kaynaklandığına ve sigorta kullanıcısının bir kabahati olup olmadığına bakılır ve son karar buna göre verilir. 

Evim Garantide Plus Zorunlu mu?

Evim Garantide Plus zorunlu mu? sorusuna vereceğimiz doğru yanıt, sigortanın yapılma amacına bağlı olarak 2 şekilde verilebilir. Eğer konut kredisi kullandıysanız ya da herhangi bir krediye teminat olsun diye evinizi bankaya ipotek ettirdiyseniz Evim Garantide Plus zorunlu bir sigorta olacaktır. Bunun dışında sizin talebiniz ya da banka/sigorta çalışanı tarafından önermesi halinde yapılan sigortalarda bir zorunluluk yoktur. Daha önce de belirttiğimiz üzere zorunlu olmayan hallerde sigorta poliçenizi dilediğiniz zaman iptal ettirebilir, kalan teminat bedeline karşılık gelen prim ödemesi için iade alabilirsiniz.

Evim Garantide Plus Nasıl İptal Edilir?

Sigorta poliçenizi iptal ettirmek için EUREKO Sigorta’ya ya da Garanti Bankası’na başvurabilirsiniz. İptal işlemleri online olarak gerçekleşir. Poliçenizi EUREKO Sigorta acentelerinden biri vasıtasıyla yaptırdıysanız yine bu acentelere talepte bulunmak suretiyle poliçe iptali sağlayabilirsiniz. Banka aracılığıyla yaptırdığınız sigortanın iptalini de yine banka aracılığıyla sağlayabilirsiniz.

EUREKO Sigorta iletişim merkezine 444 66 60 numaralı telefondan, Garanti BBVA müşteri hizmetlerine ise 444 0 333 aracılığıyla ulaşabilirsiniz. İptal işlemlerinizin dışında sigorta poliçeniz ile alakalı çeşitli bilgiler için de bu iletişim araçlarını kullanabilirsiniz.

Evim Garantide Plus Fiyatı

Kullanıcıların merak ettiği konular arasında yer alan Evim Garantide Plus fiyatı, sigorta kapsamına göre değişebilir. 2021 için bina ve eşya teminatlarını içeren poliçenin fiyatı 378 TL’dir. Yalnızca bina teminatı olduğunda ise tutar 347 TL’dir. 

Görüldüğü üzere eşya teminatı, sigorta priminde ortalama 31 TL’lik küçük bir fark oluşturmakta. Eşya teminatının konut sigortası için bulunmaz Hint kumaşı olduğunu söylememize gerek bile yok. Bu kadar küçük bir fark ile eşya teminatından yararlanmamak gerçekten hata olacaktır. Bina teminatı kadar evdeki eşyaların sigorta altına alınması da son derece önemlidir. 

Evim Garantide Plus ödemeleriniz için Garanti BBVA hesabınızı ya da herhangi bir kredi kartınızı kullanabilirsiniz. Bu sigorta için 8 taksite kadar özel taksit avantajlarından da yararlanabilirsiniz. Taksitli ödemelerde ilk taksit poliçenin kesilmesi esnasında tahsil edilir. Peşin ödemelerde ise hesaptan ya da kredi kartı ile tek çekim şeklinde ödeme yapılabilir.

One Comment

  1. Bendende ayni police numarasi adinda 2 farkli kesinti yapti hesaptan bunu iptal edemezmiyim dupedüz soygun bu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir