Ziraat bankasi transfer konut kredisi
ziraat bankasi transfer konut kredisi

İster evli olsun, ister bekâr, herkesin öncelikle almak istediği küçükte olsa kendisine yetecek kadar, kira ödemelerinden ve ev sahibi kiracı ilişkilerinden kurtaracak kadar ev sahibi olmaktır. Özellikle evlenme dönemi sonrası çiftlerin en çok istedikleri hususlardan birisidir.

Neden Konut Kredisi

Ev satın alabilmek herkesin hayali olsa da fiyatlarının pahalı olması nedeniyle bu bedeli biriktirerek almak neredeyse imkânsızdır. Kaldı ki para biriktirirken artan arsa fiyatları ve inşaat malzemelerinin fiyatlarındaki artış domino etkisi göstererek ev fiyatlarına da yansımasına neden olur. Bu nedenle birikim yaparken biriktirdiğiniz para eve gelen artış miktarından çok daha az olur ve enflasyona da yenik düşebilir.

Bu durumda kişilerin en büyük tercihi kira ücreti ödememek, zamanında alarak daha uygun fiyatlarda almak ve fiyat farklarından etkilenmemek için finans kuruluşlarının tahsis ettiği konut kredileri ile ev almaktır. Böylelikle hem kendi evlerinde otururlar, hem evlerinin değeri artar, hem kira ücreti ödemedikleri gibi ev sahibi problemlerinden uzak yaşarlar.

Bu nedenle kişiler ilk etapta beğendikleri evi kaçırmamak için mevcut faizler eşliğinde konut kredisi kullanırlar ve evlerine yerleşerek deyim yerindeyse mutlu mesut yaşayabilirler.

 Konut Kredisi Transferi

Zamanla alınan konut kredisi faizleri ile ileriki dönemlerde oluşacak faizler arasında büyük farklılıklar oluşabilir. Tüketicilerin almış oldukları kredileri tekrar yapılandırma ya da başka bir bankaya taşıma gibi hakları vardır. Oluşan faizler ile kredinizi taşıyabilmeniz için devlet bankası kuruluşu olan Ziraat sizlere farklı uygulamalar ile olanaklar vermeye devam ediyor. Ziraat Bankası Transfer Konut Kredisi uygulaması daha önce konut kredisini daha yüksek oranlardan çeken kişilere daha uygun taksitlerde daha az faiz ödenmesine imkân sağlayacak ayrıcalık tanımaktadır.

Ziraat Bankası Transfer Konut Kredisi

Konut kredisini her hangi bir bankadan çekmiş olabilirsiniz. Çektiğiniz dönemde daha yüksek faiz uygulanmış ya da bankaya olan ödemelerdeki taksit miktarlarını azaltmak için başka bir bankaya mevcut kredinizi taşıyabilirsiniz. Taşıyabileceğiniz bu bankalardan biriside Ziraat Bankasıdır. Ziraat Bankası transfer konut kredilerini kabul etmektedir ve mevcut faizlere oranla daha uygun şartlarda taşıma sağlamaktadır. Faiz oranlarındaki fark size yeteri kadar kazanç sağlarken bununla birlikte sizden ayrıca masrafların çıkmasına neden olabilir. Taşınan konut kredisi için ayrıca ekspertiz ücreti, kredi tahsis ücreti, ipotek fek ücreti gibi masraflar ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Kredi transferi gerçekleştirmeden önce faiz oranları ile ödeyeceğiniz miktarı, bankanıza tekrar ödemesini yapacağınız masrafları karşılaştırmanız kazanç sağlamanız açısından gerekli olacaktır. Ödeyeceğiniz faiz miktarını düşürürken ödeyeceğiniz fazla masraf mantıklı bir işlem olarak görünmüyorsa konut kredisi transferinden vazgeçmeniz en doğrusu olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir