Ziraat bankasi internet bankaciligi sifresi ogrenme
ziraat bankasi internet bankaciligi sifresi ogrenme

Ziraat Bankasının dijital hizmeti olan internet bankacılığı ile Ziraat bankasında bulunan bütün hesaplarınızı bankanın sağladığı hizmetler sayesinde güvenli bir şekilde gözetim altında tutabiliyorsunuz. Bankacılık işlemlerinizi buradan gerçekleştirebiliyorsunuz.  Üstelik internet bankacılığı sayesinde bu işlemler bankada yapmaktan daha asit ve kolay olacaktır. Zaman ve mekân ayrımı olmadan, hangi şartlarda olduğunuz fark etmeksizin istediğiniz yerden internet bankacılığının artıları sayesinde bankacılık işlemlerinizi halledebilirsiniz. İnternet bankacılığının artılarından yararlanmak istiyor iseniz vadesiz hesap kullanmanız gerekmektedir. Vadesiz hesap için gerekli Ziraat bankası şubelerine ya da internet üzerinden Ziraat kredi başvurusunu arama motorunda aratarak sizlerde vadesiz hesap sistemine geçiş yapabilir, internet bankacılığının hayatınızı kolaylaştıran artı yönlerinden yararlanabilirsiniz.

Şifrenizi Öğrenmenin Adımları

Ziraat bankası internet bankacılığı şifresi öğrenme işlemi gerekli prosedürler ve işlemler yerine getirildiği takdirde oldukça kolaydır. İlk olarak arama motorunda Ziraat Bankası şifre alma ya da öğrenme adlı siteyi aratmanız gerekir. Daha sonra yapacağınız işlem ise internet şubesi işlemlerini gerçekleştirebileceğiniz  site sayfasını açmak olacak. Sahip olduğunuz Kredi kartınızla girdiğiniz internet şubesi sayfasında Ziraat Bankkart ya da ayrı bir seçenek olarak vadesiz kartlarınız diğer adıyla kredi kartınız ile online, internet üzerinden, gerekli başvuru işleminizi başlatmanız gerekiyor.

Bankacılık İşlemlerinde Kimlik Numaranız Önemli

Bütün bankacılık işlemlerinizi için TC Kimlik numaranız çok önemlidir. Yapacağınız  işlem ise Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranız ya da vergi numaranızı bir de sizlere sayfada belirtilmiş olan resimli kodu girmeniz gerekiyor. Gerekli girişlerin sağlanmasının adından  “Giriş” yazan butona tıklamanız gerekiyor.  İşleminiz bu şekilde sonlanmış olur. Banka daha sonra size internet üzerinden yaptığınız başvuru da belirtmiş olduğunuz cep telefon numaranızdan size geri dönüş yapacaklardır. Belirtmiş olduğunuz bilgilerinizde güvenlik sağlamak amaçlı birkaç soru soracaklardır. Bu sorular sizin güvenliğiniz açısından önemli olup temel sebebi ise  telefon numaranızı siteye yanlış girebilme olasılığını ortadan kaldırmaktır.  Sorulara verdiğiniz doğru cevaplar beraberinde size internet bankacılığı şifrenizi getirecektir.

Unutmanız Doğal

Bankalar size vermiş oldukları geçici şifre sonrası yeni şifre belirlemeniz ile bankacılık işlemlerini sürdürmenize olanak tanırlar. Fakat belli bir zaman dilimlerinde mevcut şifre yenilemesini güvenlik açısından otomatik olarak ister ve kullanıcılar yeni bir şifre belirlerler. Bu yeni şifreler sonucunda bir çok kullanıcı şifresini unutabiliyor ve karıştırabiliyor. Bu gibi durumlarda üzülmenize gerek yoktur. Banka şubeleri ve  Ziraat Müşteri Hizmetleri size gerekli desteği sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir