Ziraat bankasi konut kredisi
ziraat bankasi konut kredisi

Özellikle ev hanımlarının büyük hayali olan ev sahipliği için parasal ihtiyacın karşılanması için başvuru adresimiz bankalardır. Alınmak istenilen evin peşinatı için biraz para biriktiren herkes ev arayışına giriyor ve bütçelerine uygun konut bulunmasıyla bankaların yolunu tutuyor.

Birikimi olan tüketicilerin elbette konut sahibi olması daha avantajlı. Konutun peşinatının yanında tapu ve kredi masrafları da önemli yer tutacak kadar meblağlar oluşturabiliyor.

Mevzu konut alımı olunca Ziraat Bankası önemli avantajlar eşliğinde konut sahibi olmanız için kendisine yakışan devlet bankası anlayışıyla müşterisinin yanında oluyor. 120 ay vadelere kadar Ziraat Bankası Konut Kredisi alırken kredinin faizi de uygun oranlarda oluyor.

Evin Değerinin % 80’ine Kredi İmkanı

Ziraat Bankası alacağınız konutun ekspertiz değerinin % 80’nine kadar kredi tahsisinde bulunuyor. Yani alacağınız evin değeri 200 bin lira ise 160 bin lira Ziraat Bankası Konut Kredisi alabiliyorsunuz. Kalan kısmını da peşin olarak ödemeniz gerekiyor.

Kullanılan Konut Kredisi vadesi boyunca almış olduğunuz eve Ziraat Bankası ipotek uygular ve borcun bitmesi sonrası ipoteği kaldırır.

Hayat Sigortası Önemli

Ziraat Bankası uygun faizli Konut Kredisi tahsisi için müşterilerine Hayat sigortası da yaptırarak ileride doğabilecek yaşamın son bulması neticesinde kişinin geride kalan mirasçılarına maddi yükün altında kalmalarını önler. Mantıken de her nevi kredi kullanımında Hayat Sigortası poliçesi yaptırılmalıdır.

On Yıllık Vadelerde Konut Kredisi

3 ile 120 ay arasındaki vadelerde alacağınız Ziraat Bankası Konut Kredisi faiz oranları 120 ay için % 0,95 olarak uygulanıyor. Alacağınız 100 bin lira kredi için aylık ödemeniz 1400 liradır. 120 ay’ın sonunda ödediğiniz tutar ise 168 bin TL olacaktır.

60 aylık kredi kullanmak istiyorsanız burada vadeniz 5 yıldır.  5 yıl boyunca aylık 2 bin 194 TL ödersiniz ve toplamda 131 bin 640  TL cebinizden çıkmış olur.

En Uygun Faizin Vadesi 36 Ay

En uygun faiz oranının vadesi 36 ay iken uygulanan oran ise % 0,88 tür ve toplam 17 bin 108 TL faiz ödemiş olursunuz. Aylık ödemeniz ise 3 bin 253 TL

Banka tarafından yapılan Konut Kredisi şartları açıklamaları bu şekilde olsa da banka tarafından kişisel avantajlarınız ya da dezavantajlarınız olabilir. Kişiye göre de kefil ya da kefiller istenebilmektedir. Her harukulada banka ile görüşmenizde sizin adınıza fayda olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir