Yapilandirilan kredi karti kapatilirmi
yapilandirilan kredi karti kapatilirmi

Bu makalemizde borcundan dolayı uzun vadelerde yapılandırdığınız kredi kartınızı kullanmaya devam edebilir misiniz? Bunu açıklayacağız.

Kredi Kartı Borcu Yapılandırıldığında, Kredi Kartı Kapatılır mı?

Kredi kartı borcu, artık çalışan hatta çalışmayan kişilerin bile sorunu haline gelmektedir. Kişilerin bilinçsizce yaptığı kredi kartı harcamaları hem maddi hem manevi büyük problemlere yol açmaktadır. Çıkartılan yönetmelik ile birlikte kredi kartı borç batağında bulunan kişilerin ödemekte zorlandıkları kredi kartı borçlarını genellikle yapılandırma yolu açılmış oldu.

Kredi kartı borçları 2016 yılında başlayan yeni dönemle birlikte vatandaşlar bir defaya mahsus  9 ila 72 ay’a kadar yapılandırılabilmektedir. Bu yapılandırma işlemi, kredi kartı borcu olan kişilere borçlarını rahat ödeme konusunda büyük bir avantaj sağlamaktadır. Bankaların özel bölümlerine başvuru yaparak her kişinin kredi borcunu yapılandırmak mümkün olmaktadır.

72 Ay Borç Yapılandırılması

Son dönemlerde gündeme gelen 72 ay borç yapılandırması, birçok kredi kartı borcu sahibini heyecanlandırdı. Fakat bu yapılandırma duyurusunun ardından, kredi kartı kullanıcılarının aklında çeşitli sorular da meydana geldi.

Medyada yapılan açıklamalara göre, 72 ay borç yapılandırması fırsatından faydalanabilmek için herhangi bir alt veya üst limit bulunmuyor. Kullanıcıların merak ettiği bir diğer konu, 72 ay borç yapılandırılmasından faydalanıldığında kredi kartının hala kullanılmaya devam edilip edilemeyeceği…

Yapılandırılan Kredi Kartı Kullanımı

Bankalar kredi kartı borcunu yapılandıran kişilerin, kredi kartını kapatmaktadır. Bu nedenle 72 ay borç yapılandırılması yapılan kart ne yazık ki, kullanılmaya devam edilememektedir. Kredi kartı borcu tamamen bittiği zaman, banka uygun görürse kredi kartı kullanıma açtırılabilir, açtırılamazsa o kredi kartı ile bir daha alışveriş yapılamamaktadır.

Kredi Kartı borcundan dolayı yasal takibe düşmüş iseniz, yapılandırdığınız borcun vadesi bitmiş ve borcu sonuna kadar ödediğinizde bile her kredi ve kart başvurusunda bu durum maalesef karşınıza negatif bir durum olarak çıkacaktır. Yasal takibe düşen, kredi notu düşük kişilerin kredi kullanmaları için bankalarla arasındaki kötü durumunu temizleme adına uzun bir zaman geçmesi gerekmektedir. Bunun için bankalarla olan alışverişlerinize dikkat etmeli, ödemelerinizi zamanında yaparak kredi skorunuzu üst seviyelere taşımanız gerekmektedir.

Sonuç olarak bankalar kredi kartı borcunun yapılandırılmasını istemezler ve yapılandırılan kredi kartı borçlarından sonra mevcut kredi kartlarını kapatmaktadırlar.

One Comment

  1. Selam ben kredi kart borcumu yapilandirdim 36 ay ama internet bankaciliginda kullanıma açık kartım alışverişte de kullanala bilirmiyim aydınlatırsanız sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir