Yapı kredi altın hesabı (vadeli, vadesiz)
Yapı Kredi altın hesabı (vadeli, vadesiz)

Yapı Kredi altın hesabı, müşterilerin vadeli ve vadesiz olmak üzere iki şekilde yatırım yapabilmeleri amacıyla oluşturulmuştur. Her iki hesap türünün özellikleri ve avantajları farklı olmakla birlikte yapılan işlemler gram altın cinsinden gerçekleşmektedir. Müşteriler ister altın alış satışı yapmakta isterse de faiz oranları üzerinden getiri kazanmaktadır.

Yapı Kredi Vadesiz Altın Hesabı

Vadesiz altın hesabı, gram cinsinden altınların çalınma ve kaybolma gibi riskler söz konusu olmadan birikim haline dönüştürülmesi amacıyla oluşturulmuştur. Minimum 1 TL karşılığında gram altın ile hesap oluşturulabilmektedir. Döviz alır satar gibi işlem gerçekleştirilebilirken altın havalesi de yapılabilmektedir.

Yapı Kredi vadesiz altın hesabı sahipleri, güncel altın kuru fiyatlarını anlık olarak görüntüleyebilmekte ve alım satım gerçekleştirebilmektedir. Hesaba ait detaylara 7 gün 24 saat boyunca mobil ve internet bankacılığı üzerinden ulaşılmaktadır.

Vadesiz altın hesabı açmak için size en yakın şubeye başvurabilir ya da mobil ve internet bankacılığını kullanabilirsiniz.

Yapı Kredi Vadeli Altın Hesabı

Vadeli altın hesabı, müşterilerin altın birikimleri üzerinden faiz getirisi kazanmaları için oluşturulmuştur. Müşteriler, banka hesaplarındaki gram altın cinsinden birikimlerini belirli bir vade ve faiz oranları ile değerlendirmektedir. Bu sırada mevduattaki altınlara ekleme veya çıkarma yapılamamaktadır. Vade süresinin sonunda kişi altınlarına ek olarak faiz getirisi kazanmaktadır. Faiz getirisini hesaplamak için en yakın Yapı Kredi şubesine başvurulmalıdır.

Yapı Kredi altın hesabını vadeli şekilde açmak için asgari 10 gram altın gereklidir. Vade süresi ise minimum 6 aydır. Bu süre zarfında altınlar hem piyasa koşullarına göre değer kazanmakta hem de faiz kazancı getirmektedir.

Vadeli altın hesabı açmak için size en yakın şubeye başvurabilir ya da mobil ve internet bankacılığını kullanabilirsiniz.

İnceleyebilirsiniz: Vadeli Altın Hesabı Ne Kadar Kazandırır? Karlı mıdır?

Yapı Kredi Altın Günleri

Yılın belirli tarihlerinde sadece bazı şubelerde gerçekleştirilen Yapı Kredi Bankası altın günlerinde ziynet eşyaları veya altınlar şubelerden teslim alınır. Altın eksperleri tarafından yapılan incelemenin ardından gram altın cinsinden saf altın, hesaba yatılır. Bu sayede çeyrek, yarım, tam ve bilezik gibi altınlarınızı bozdurmanıza gerek kalmaz. Kişi altınlarını mevduat olarak da değerlendirebilmektedir.

Altın günlerinde teslim alınan ziynet eşyaları 200.000 TL’ye kadar güvence altındadır. Kişi isterse altınlarını vadesiz hesapta güvenle korumakta isterse de vadeli hesapta ekstra faiz getirisi almaktadır.

Yapı kredi altın hesabı nasıl açılır?
Yapı Kredi altın hesabı nasıl açılır?

Yapı Kredi Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Altın hesabı açtırmak için en yakın Yapı Kredi şubesin uğrayabilir veya internet ve mobil bankacılık kanallarını kullanabilirsiniz. Yapı Kredi mobil uygulamasından altın hesabı açmak için aşağıdaki adımları takip ediniz:

  • Uygulamaya kişisel banka bilgilerinizi ile giriş yapınız.
  • Menüden “Hesaplarım” seçeneğine tıklayınız.
  • “Altın Hesabı”nı seçiniz.
  • Adımları takip ederek hesabınızı oluşturunuz.

Yapı Kredi Altın Hesabı Yorumları

Yapı Kredi altın hesabı, vadeli ve vadesiz olarak iki şekildedir. Vadesiz hesaplarda getiri miktarı tamamen altının değer kazanmasına bağlıdır. Kişi bu süreçte alım satım gerçekleştirebilmektedir. Vadeli altın hesabında ise yükselen bir grafik söz konusuysa hem altın değer kazanmakta hem de faiz getirisi gelmektedir. Altın hesabı kullananlar bu sayede çifte kazanç elde etmektedir.

Yapı Kredi altın hesabı hakkında detaylı bilgi için tıklayınız!

Yapı Kredi altın hesabı ücretli mi?

Yapı Kredi altın hesabı için açma ve işletim ücreti yoktur. Ücretsiz bir şekilde açılan vadeli ve vadesiz hesaplar sayesinde güvenli altın birikimi yapılmaktadır. Üstelik komisyon ve masraf kesintileri de bulunmamaktadır.

Yapı Kredi altın hesabına altın yatırma nasıl yapılır?

Yapı Kredi vadesiz altın hesabına ekleme yapmak için Vadesiz TL hesabınızı kullanabilirsiniz. Vadesiz TL hesabınızdan altın hesabınıza saniyeler içerisinde aktardığınız TL ile gram cinsinden altın alarak birikiminizi artırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir