Vakifbank kadin girisimcilere destek kredisi
vakifbank kadin girisimcilere destek kredisi

Gün geçtikçe kadınlarımıza verilen değer ve sunulan imkânlar artmaktadır. Gerek aile hayatında gerekse de iş hayatında çok büyük öneme sahip olan kadınlarımıza destek olmak Vakıfbank için de adeta bir görev bilinci oluşturmuştur. Gün geçtikçe her işi başarıyla ve layığıyla yapabileceğini gösteren kadınlarımızın iş hayatlarına daha fazla girebilmesi ve ekonomik özgürlüklerine kavuşabilmesi için Vakıfbank kadın girişimcilere destek kredisi kadınlarımızın en büyük yardımcılarından olacaktır.

Vakıfbank ve Kadın Girişimciliği

Türkiye’de kadın girişimciliğinin artması ve kadınlarımızın iş hayatlarına katılımını arttırmak için Vakıfbank Avrupa İmar ve Kalkınma Bankasından 30 milyon dolarlık bir fon almıştır. Temin edilen bu fon kadın işletmecilerin birçok ihtiyacını karşılamaya yönelik krediler, düşük faiz oranları ve 84 ay gibi uzun bir vade imkânıyla sunulur. Bunun yanında birçok ürün ve hizmette özel avantajlar sağlanır. Kadın girişimcilerin her zaman yanında olan Vakıfbank, kadın girişimcilerimizin geleceğe umutla bakmasında yardımcı olur.

Bankanın Sunduğu Avantajlar ve Kredi Çeşitleri

Kadın girişimcilerin, işletmelerinde kullanabilecekleri birçok çeşit kredi çeşidi vardır. Bunlar;

  • 60 aya varan vade seçenekleri ile EBRD kadın girişimci işletme kredisi
  • 60 aya varan vadelerle EBRD kadın girişimci ithalatçı kredisi
  • 84 aya varan vadelerle EBRD kadın girişimci işyeri edinme kredisi

Kadın girişimci ithalatçı kredisi Amerikan doları ve Euro para birimlerinde de kullandırılabilmektedir.

EBRD kaynaklı kadın girişimci destek kredilerinden faydalanan kadın girişimcilere birçok konuda bankacılık ürün ve hizmetleri avantajlı olarak sunulur. İndirimli teminat mektubu komisyonu, indirimli e-fatura, businesscard aidat muafiyeti ve ekstrede indirim, bir yıllık ücrette nette mini tarife, çek defteri bedeli ve istihbarat masrafı muafiyeti, özel iş yeri fiyatlaması gibi birçok konuda Vakıfbank kadın girişimcilerinin daima yanındadır.

Krediden Yararlanabilecek Kadın Girişimciler

Vakıfbank kadın girişimcilere destek kredisi, birçok kadın girişimcinin geleceğe güvenle bakmasına yardımcı olacak bir projedir. Kadınlarımızın iş hayatındaki aktif rolünü arttırmak isteyen Vakıfbank, bu konuda onlara verdiği kredilerle hizmetini sürdürmektedir. Vakıfbank’ın kadın girişimcilere verebileceği krediler için belirli şartlar aranmaktadır. Bu şartlar şunlardır;

  • EBRD kadın girişimci tanımı kapsamına girilmesi
  • 250 kişiden daha az tam zamanlı personel çalıştırıyor olması
  • Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yerleşik olarak etkinlik göstermesi
  • Yıllık cirosunun 50 milyon Euro’yu geçmemesi
  • Yıllık bilanço büyüklüğünün 43 milyon Euro’yu geçmemesi
  • Çoğunluk hissesi ve denetiminin özel sektörde olması

Bu şartları sağlayan kadın girişimciler belirtilen kredilerden faydalanabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir