Is bankasi kadin girisimci kredisi
is bankasi kadin girisimci kredisi

Eski zamanlarda erkek egemenliğinin sürüldüğü bir toplumda yaşamaktaydık. Artık evinde kendi ürettiklerini satan kadınlardan holdinglerde genel müdür olan kadınlara kadar pek çok iş kolunda kadınların hakimiyeti sürmektedir. Kadınların iş kollarında aktif rol göstermeye başladığı şu günlerde devlet tarafından ülkemizin kadınlarına ekstra ayrıcalıklar tanınmaktadır. Bu ayrıcalıkların başında devletin ve bankaların kadınlara verdiği girişimci kredileridir. İş Bankası kadın girişimci kredisi gibi daha pek çok bankanın kadınlarımıza kolay ödeme koşullarıyla verdiği krediler ile pek çok kadın kendi işinin patronu olmaktadır.

Kadın Girişimci Kredisinin Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Kadın girişimci kredileri ile kendi işinin patronu olmak isteyen kadın girişimciler şehit, engelli ve gazi yakını olmamak şartıyla da avantajlı bir biçimde yararlanmaktadır. Devlet ve bankalar kadınlarımızı girişimci olma ve kendi işlerinin patronu olma konusunda da son derece desteklemektedir. Kadın girişimciler, diğer girişimcilerden %20 oranında daha fazla avantaja sahiptiler. Ayrıca ev hanımlarının bile kolaylıkla alabileceği İş Bankası kadın girişimci kredisi ile çok kolay bir şekilde ekonomiye katkıda bulunabilmektedir.

İş Bankası Kadın Girişimci Kredisi Nedir ve Neleri Kapsamaktadır?

İş Bankası Türkiye’deki girişimci kadınları desteklemektedir. İşini büyütmek ve işini daha da ileri bir seviyelere taşımak isteyen kadın girişimciler için Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’ndan Kadın İşletmelerine Finansman ve Danışmanlık Programı kapsamında bir fon sağlamaktadır. Bu fon ile girişimci kadınların daha uygun faiz ve ödeme koşullarını barındırdığı kredi seçeneği sunmaktadır. Krediden yararlanacak olan kadın girişimci işletmelerinde 250’den daha az ve tam zamanlı olarak personel çalışıyor olması gerekmektedir. İşletmenin yıllık kazancının 50 milyon Euro’yu geçmemesi ve de işletmenin yıllık bilançosunun 43 milyon Euro’yu geçmemesi gerekmektedir. Ayrıca işletmenin kadın girişimci kredisinden yararlanabilmesi için de Kadın İşlemelerine Finansman ve Danışmanlık Programı kapsamında bulunan kadın girişimci tanımına uygunluk olması gerekmektedir.

Kadın İşletmelerine Finansman ve Danışmanlık Desteği Programı Nedir?

Kadın işletmecilerine finansman ve danışmanlık desteği veren program, kadınların iş dünyasına katılımını teşvik etmek için kadınlar tarafından yönetilen orta ve küçük ölçekli işletmeler ile çalışmaktadırlar. Kadın girişimcilere, finansmandan danışmanlık desteğine kadar pek çok alanda yardımcı olmaktadırlar. Kadın işletmelere bankaların sağladığı kredi fonları ile kendilerine finansman temin etme imkanı sunmaktadırlar. Böylece diğer işletmelerle daha rekabetçi olmasını sağlamaktadırlar ve bu konuda da destek olmaktadırlar. Ayrıca başta İş Bankası olmak üzere daha pek çok katılımcı bankalar ile çalışarak kadın işletmelerinin ihtiyaçlarına göre en uygun finansal ürünler sunmalarına yardımcı olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir