Kredi danışmanlık hizmeti
kredi danışmanlık hizmeti

Kredi danışmanlık şirketleri, kredi kullanmak isteyen kişilere hizmet vermektedir. Özellikle yüksek meblağda kredi çekecek olan kişiler bu süreçte profesyonellerden yardım almayı tercih etmektedir. Kredi danışmanlık hizmeti sunan şirketler, müşterilerin ihtiyaçlarını uygun ve hızlı şekilde gerçekleştirmelerine olanak sağlamaktadır.

Kredi danışmanlık hizmetleri hakkında detaylı bilgisi olmayan ve bundan kaynaklı güven problemi yaşayan kişiler kredi için bankalara başvurmakta ve bundan dolayı bazen doğru kredi kullanımları yapamamaktadır. Bu nedenle kredi danışmanlık hizmetleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmanızı sağlayarak, doğru adımlar atmanıza yardımcı olmaya çalışacağız.

Kredi danışmanlık hizmeti
Kredi danışmanlık hizmeti

Kredi Danışmanlık Hizmeti Nedir?

Kredi danışmanlık hizmeti şirketleri, müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda farklı bankalar arasından en doğru kredi türünü bulmalarına yardımcı olmaktadır. Burada amaç, müşteri için en doğru krediyi bulmak olup, bankalar aracılığıyla kredi kullanımları sağlamaktır.

Kredi danışmanlık hizmeti, yasal bir süreç olmanın yanı sıra tüm işlemler legal bir şekilde yapılmaktadır. Kredi kullanımı sırasında bankaların kredi oranlarıyla paralel olarak işlem yapılırken işlemler sırasında müşteriye destek, bankaya ise hizmet sağlamış olurlar. Kredi danışmanlık hizmeti şirketleri, müşterileri adına en karlı krediyi ve şartları sağlamaktadır. 

Kredi Danışmanlık Şirketlerinin Görevleri Nelerdir?

Kredi danışmanlık şirketlerinin görevi sadece müşteri için uygun krediyi bulmak değildir. Bunun dışında da birçok görevi bulunmaktadır. Bunlar şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Müşteri için düşük faizli ve uzun vadeli kredi bulmak,
  • Kredi sürecinin müşteri lehine düzenlenmesini sağlamak,
  • Kredi kullanımı için gerekli olan belgeleri müşteriden temin etmek,
  • Kredi kullanımı sırasında bankalar tarafından istenilen tüm fiziki ve mali prosedürü yerine getirmek,
  • Kredi kullanımı için ihtiyaç duyulan başvuru dosyasını hazırlamak,
  • Kredi sürecini takip etmek ve süreci doğru bir şekilde yönlendirmek.
Kredi danışmanlık şirketleri
Kredi danışmanlık şirketleri

Kredi Danışmanlık Şirketlerinin Müşterilere Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Bireyler meddi sıkıntıya düştükleri zaman kredi gibi alternatif kaynaklara gereksinim duymaktadır. Yanlış kredi kullanımı ise yaşanılan ekonomik zorluğun artmasına yol açar. Kredi danışmanlık şirketlerine başvuran kişiler ise ekonomik sıkıntılarını gidermek için ihtiyaç duydukları krediye en uygun faiz oranı ve vade süresi ile sahip olabilmektedir.

Kredi danışmanlık hizmeti sunan şirketler, her müşterinin ihtiyacı doğrultusunda analizler yaparak doğru krediyi belirler ve farklı bankalardan fiyatlandırmalar alarak en uygun tercihi yapmalarına yardımcı olur. Böylelikle müşterinin banka banka gezme ihtiyacı ortadan kalkmaktadır.

Bankalar, aktif olarak bir kredisi bulunan kişilere ikinciyi tanımlamak için zorlu şartlar öne sürmektedir. İkinci krediye olanak sağlansa dahi faiz oranı ve vade süresi gibi şartlar, ilkinden çok daha farklı olmaktadır. Kredi danışmanlık hizmetleri, müşterilerinin ihtiyaç duyduğu ikinci kredi için de olanak sağlamaktadır.

Kredi Danışmanlık Şirketleri Nasıl Tercih Edilmelidir?

Kredi danışmanlık şirketleri aracılığıyla kredi kullanmak isteyen müşteri için en önemli husus güvenilirliktir. Güvenilir olan kredi danışmanlık şirketi ise müşterisinin nakit ihtiyacını yasal yollarla sağlamaktadır. Kredi danışmanlık hizmeti sağlamak için gerekli yetki ve belgelere sahip olmayan şirketlerden hizmet alınmamalıdır. Bu şirketlerden alınan hizmetin yasal bir dayanağı olmadığından olumsuz durumlar ortaya çıkabilmektedir.

Kredi danışmanlık şirketleri aracılığıyla kredi çekilecekse, öncelikle merkezlerin yasal boyutu araştırılmalı ve izin belgeleri incelenmelidir. Yasal şekilde hizmet veren kredi danışmanlık şirketlerinde tüm prosedürler kuralına uygundur. 

Kredi Danışmanlık Şirketleri Aracılığıyla Kolay Kredi İmkanı

Herkes dönem dönem acil nakit ihtiyacına gereksinim duyabilmektedir. Bu tür durumlarda akla ilk gelen çözüm yolu kredi çekmektir. Fakat bankalara yapılan kredi başvurularında süreç beklenenden uzun olabilir veya olumsuz geri dönüş alınabilir. Müşteriler kendileri için en uygun, doğru ve hızlı krediye kavuşmak için danışmanlık şirketlerinden hizmet alabilmektedir.

Kredi danışmanlık şirketleri, müşterilerin talep ettikleri tutar doğrultusunda araştırma yaparak kendileri için uygun koşulları bulmaktadır. Bu süreçte müşterinin banka sicil kaydının önemi çok büyüktür. Kredi çekmesinde herhangi bir engel bulunmayan müşteriler, talep ettikleri ücretleri kredi danışmanlık şirketleri sayesinde alabilmektedir. 

Kredi danışmanlık şirketinin sektör içinde uzun yıllardır bulunması ve uzman bir kadroya sahip olması, işlemlerin daha kısa sürede tamamlanmasına olanak sağlamaktadır. Tercih edeceğiniz şirket doğrultusunda alacağınız hizmetin kalitesi de değişecektir.

Kredi danışmanlık hizmeti sunan şirketler, müşteri adına yapılan başvuruları takip etmekte ve olumsuz sonuçlanması durumunda gerekli bilgileri alarak eksiklikler üzerinde çalışmaktadır. Bu süreçte ikinci bir başvuru gerçekleştirilerek kredi alınabilmektedir.

Kredi danışmanlık şirketleri güvenilir mi?

Kredi danışmanlık şirketleri tıpkı banka ve yatırım kurumları gibi yetkili belge ve izinlere sahiptir. Gerekli izin ve belgelere sahip olmayan sözde kredi danışmanlık şirketlerinden hizmet alınmamalıdır.

Kredi danışmanlık şirketlerinde kredi kesin çıkar mı?

Kredi danışmanlık şirketleri, müşterilerinin ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda en uygun krediyi almalarına öncülük etmektedir. Ancak talep edilen miktara, müşterinin banka sicil kaydına ve aktif kredi kullanımına bağlı olarak talep olumsuz sonuçlanabilmektedir. Bu tür durumlarda ikinci başvuru gerçekleştirilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir