Kredi ve Finans Portalı

Kredi Danışmanlık Hizmeti Nedir? Ne İşe Yarar?

Kredi danışmanlık şirketleri, kredi kullanmak isteyen pek çok kişiye hizmet vermekle birlikte özellikle de yüksek meblağda kredi çekecek olan kişiler ‘’Kredi Danışmanlık Şirketleri Güvenilir mi?’’ sorusuna cevap aramaktadır.

Kredi danışmanlık hizmetleri hakkında detaylı bilgisi olmayan ve bundan kaynaklı güven problemi yaşayan kişiler kredi için bankalara başvurmakta bundan dolayı da bazen doğru kredi kullanımları yapamamaktadır. Bu nedenle kredi danışmanlık hizmetleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmanızı sağlayarak, doğru adımlar atmanıza yardımcı olmaya çalışacağız.

Kredi Danışmanlık Şirketleri Güvenilir mi

Kredi Danışmanlık Hizmeti Nedir?

Müşterilerini ihtiyaçları doğrultusunda farklı bankalar arasından en doğru kredi türünü bulmasına yardımcı olmak amacıyla verilen hizmete kredi danışmanlık hizmeti denir. Yani burada amaç, müşteri için en doğru krediyi bulmak olup, bankalar aracılığıyla kredi kullanımları sağlamaktır.

Kredi danışmanlık hizmeti, yasal bir süreç olmanın yanı sıra yapılan tüm işlemler legal bir şekilde yapılmaktadır. Kredi kullanımı sırasında bankaların kredi oranlarıyla paralel olarak işlem yapılırken, işlemler sırasında müşteriye gerekli destek sağlamanın dışında bankaya da hizmet sağlamış olurlar.

Kredi danışmanlık hizmeti şirketleri, müşterileri adına hem en karlı krediyi sunarken, hem de doğru kredi kullanımını sağlamaktadır. Bankalar gibi hizmet veren danışmalık hizmetleri fazla mesai harcayarak kredi kullanımını sağlarken belirttiğimiz gibi asıl amaçları doğru ve karlı kredileri bularak müşteriye sunmaktır.

Kredi Danışmanlık Şirketlerinin En Önemli Görevi

’Kredi danışmanlık şirketleri güvenilir mi?’’ sorusunu soran kişiler için güvenirliği anlamaları için kredi danışmanlık şirketlerinin en önemli görevini bilmeleri gerekmektedir. Kredi danışmanlık şirketlerinin en önemli görevi ise, müşteri adına müşterinin gelir ve mali durumu dikkate alınarak en uygun krediyi belirleyebilmektir. Müşteri için en karlı olan kredi bulunduktan sonra kredi süreci başlamaktadır ki bu da şirketin güvenilir olup olmadığı konusunda fikir sahibi olmanıza yardımcı olacaktır. Kısaca amaç sadece kredi kullandırmak olmamalıdır.

Kredi Danışmanlık Şirketlerinin Diğer Görevleri

Kredi danışmanlık şirketlerinin görevi sadece müşteri için uygun krediyi bulmak değildir. Bunun dışında da birçok görevi bulunmaktadır.

  • Müşteri için düşük faizli ve uzun vadeli kredi bulmak,
  • Kredi sürecinin müşteri lehine düzenlenmesini sağlamak,
  • Kredi kullanımı için gerekli olan belgeleri müşteriden temin etmek,
  • Kredi kullanımı sırasında bankalar tarafından istenilen tüm fiziki ve mali prosedürü yerine getirmek,
  • Kredi kullanımı için ihtiyaç duyulan başvuru dosyasını hazırlamak,
  • Kredi sürecini takip etmek ve süreci doğru bir şekilde yönlendirmek,
  • Müşteriler için ihtiyaçları kapsamında düşük faizli ve uzun vadeli kredi olanaklarını bulmak.

Kredi Danışmanlık Şirketleri Güvenilir mi

Kredi Danışmanlık Şirketlerinin Müşteriye Sağladığı Avantajlar

Tüketiciler meddi sıkıntıya düştükleri zaman kredi kullanma gereksinimi duyarlar ve kredinin yanlış kullanımı durumunda ise, yaşanılan ekonomik zorluk artarken kredi danışmanlık şirketleri ile iletişime geçmeleri durumunda borçlardan kurtulmak adına bankalardan legal bir şekilde kredi kullanımı yapabilirler.

Devreye giren kredi danışmanlık şirketleri, müşterinin ihtiyacı doğrultusunda doğru krediyi bulurken; farklı banka kredilerini müşteriye sunarak en düşük faizli krediyi bulmalarına yardımcı olmaktadır. Böylelikle müşterinin banka banka gezme ihtiyacı ortadan kalkmaktadır.

Ayrıca bazı bankalar müşterinin bir kredisi olması durumunda ikinci bir kredi kullanmasına izin vermezken ya da izin verse dahi kredi faiz oranlarında ciddi artış yaparken, kredi danışmanlık hizmetleri sayesinde düşük faizli ikinci bir kredi kullanımı sağlanabilmektedir.

Kredi Danışmanlık Şirketleri İçerisinden Güvenilir Olanı Bulmak

Kredi danışmanlık şirketleri aracılığıyla kredi kullanmak isteyen tüketici için en önemli husus güvenilirliktir. Güvenilir olan kredi danışmanlık şirketi ise, müşterisinin nakit ihtiyacını yasal yollarla sağlamaktadır. Eğer bunun dışında bir durum söz konusu ise, dolandırıcılık devreye giriyordur ve son zamanlarda bununla ilgili de sık sık olumsuz haberler söz konusu olmaktadır.

Kredi danışmanlık şirketleri aracılığıyla kredi çekilecekse, öncelikle merkezlerin yasal boyutu araştırılarak, izin belgelerinin incelenmesi gerekmektedir. Ayrıca kredi danışmanlık şirketleri yasal ise, sizden herhangi bir ön ödeme istemediği gibi senet gibi ekstra evraklar imzalatmaya çalışmamaktadır. Yasal olan kredi danışmanlık şirketleri, kredinizi kullandıktan sonra kredi danışmanlık hizmeti altında ödeme talep edilmektedir ki bu konuda bilgi de kredi sürecinin en başında verilmektedir.

Kredi Danışmanlık Şirketleri Aracılığıyla Kolay Kredi İmkanı

Herkesin dönem dönem acil nakit ihtiyacı gibi bir problemi söz konusu olabilir ve bu durumda hızlı bir kredi süreci geçirilmek istenmektedir. Fakat bankalara yapılan kredi başvurularında süreçler zorlu olduğu için başvuru sürecini kısaltmak ve kolay kredi kullanmak adına kredi ihtiyacı olması durumunda hızlı bir şekilde işlemlerin çözülmesi için kredi danışmanlık şirketleri üzerinden hizmet alınabilmektedir.

Kredi danışmanlık şirketleri sayesinde acil nakit ihtiyacı durumunda ne kadar bir kredi kullanılması gerektiğine dair hesaplamalar yapılarak, bütçeye uygun bir kredi limiti belirlenebilmektedir. Uzman ekiple çalışan şirket sayesinde kredi süreci kolay ve hızlı bir şekilde takip edilmektedir. Çünkü tüm bankalara ait kredi bilgileri ve süreçlerini tek merkez üzerinden görebildikleri için müşteri adına en uygun krediyi bulmaları başta olmak üzere kredi kullanımı sağlamak ve kredi onayı almak da hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleşmektedir.

Ayrıca kredi danışmanlık şirketleri bunun dışında bankaya yapılan kredi başvurusunun olumsuz olması durumunda olumsuz olması ile ilgili sebepleri öğrenerek, başvuruların nasıl olumlu sonuçlandırabileceği hakkında da hizmet müşterini bilgilendirmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.