Temelihtiyackredisi
temelihtiyackredisi

Mart ayından beri ülkemizi de etkisi altına alan Koronavirüs etkilerini sürekli artırırken, süreç ekonomik açıdan da maddi problemleri beraberinde getirmektedir. Bu nedenle ekonomik sorunları biraz olsun aza indirgemek ve vatandaşlara maddi açıdan destek olmak açısından bankalar tarafından temel ihtiyaç kredisi verilmektedir.

Temel İhtiyaç Kredisi Nedir?

Temel ihtiyaç kredisi, aylık hane geliri 5 bin TL’nin altında olan asgari ücretlilere, emeklilere, ücretlilere, serbest meslek gruplarına ve diğer vatandaşlara 6 ay geri ödemesiz, 36 ay vade ile maksimum 10.000 TL’ye kadar verilen kredidir.

Temel ihtiyaç kredisi için mevcut kredi koşulları geçerli olmazken, ödeme gücü kontrolü yapılmadan mevcut bir işi olmayan vatandaşlara dahi kredi verilebilecek. Devlet vatandaş için kefil olurken, kredi kullanımı sırasında beyan yeterli olacaktır. Verilecek olan bu kredinin asıl amacı salgıdan doğrudan ya da dolaylı olarak etkilenmiş olan vatandaşların en azından temel ihtiyaçlarını karşılayabilecek finansmanın sağlanmasıdır.

Temel i̇htiyaç kredisi

Yapı Kredi Temel İhtiyaç Kredi Başvurusu

Yapı Kredi, temel ihtiyaç kredisi kullandırmak yerine şuan için ‘’3 Ay Ötelemeli Bireysel İhtiyaç Kredisi’’ kullandırmaktadır. Kredi kapsamında en az 1.000 TL kredi kullanılabilirken, maksimum 100.000 TL kredi kullandırılmaktadır. Kampanya kapsamında vade seçeneği maksimum 57 ay olmakla birlikte, 90 güne kadar erteleme seçeneği de sunulmaktadır. Kampanya seçimi yapıldıktan sonra ilk taksit tarihi, kredi açılış günü dikkate alınmak üzere 120 gün sonrası olacak şekilde takvim üzerinden seçilmelidir.

Yapı Kredi 3 Ay Ötelemeli Bireysel İhtiyaç Kredisi başvurusu yapmak için internet ya da mobil şube üyesi olmak gerekmektedir. T.C. Kimlik numaranız ve kullanıcı kodu ile başvuru kanallarına giriş yapılabilmektedir.

Akbank Temel İhtiyaç Kredi Başvurusu

Akbank temel ihtiyaç kredi başvurusu için henüz bir menü açılmamış olmakla birlikte ‘’İhtiyaç Kredisi’’ kullanılabilmektedir. Maksimum 60 ay vade ile kullanılabilecek olan ihtiyaç kredisi için başvuru bankanın internet adresi üzerinden yapılabileceği gibi internet bankacılığı ya da mobil bankacılık üzerinden de ihtiyaç kredisi için başvuru alınmaktadır. Minimum 1.000 TL, maksimum 50.000 TL limitlerle başvuruda bulunulabilecek ihtiyaç kredisi için faiz oranı % 1,49 olarak belirlenmiştir.

Denizbank Temel İhtiyaç Kredi Başvurusu

Denizbank temel ihtiyaç kredi başvurusu almak yerine vatandaşların nakit ihtiyaçları için Web’de Kredi altında %1,14 faiz oranları ile başlayan mini ihtiyaç kredisi hazırlamıştır. 60 aya varan vadelerle kullanılabilecek kredi başvurusu için internet bankacılığı üzerinden T.C Kimlik numaranız ve kullanıcı kodu ile giriş yapılarak kredi kullandırılmaktadır. Minimum 2.000 TL ve maksimum 10.000 TL için kredi kullanımı yapılabilmektedir. Kredi limiti arttıkça faiz oranlarında da değişkenlik söz konusu olmaktadır.

Finansbank Temel İhtiyaç Kredi Başvurusu

Finansbank temel ihtiyaç kredi başvurusu yerine 3 ay ödemesiz ihtiyaç kredisi sunmaktadır. Başvuruyu Finansbank internet sitesi üzerinden yapabileceği gibi, internet bankacılığı ya da mobil bankacılık kanallarıyla da yapılabilmektedir. Maksimum 35.000 TL’ye kadar krediyi internet üzerinden kullandıran Finansbank, faiz oranını %1,04 olarak belirlemiştir.

Temel i̇htiyaç kredisi

Halkbank Temel İhtiyaç Kredi Başvurusu

Halkbank temel ihtiyaç kredi başvurusu Halkbank internet şubesi, mobil şube ya da Halkbank Diyalog üzerinden yapılabilmektedir. İnternet ya da mobil şube üzerinden başvuruda bulunmak için ‘’Başvurular’’ menüsü altında bulunan ‘’Bireysel Kredi Başvurusu’’ sekmesi seçildikten sonra kredi türü olarak ‘’Tüketici Kredisi’’ seçimi yapılarak kredi alt türü olarak da ‘’Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi’’ seçiminin yapılarak kredi adımlarının sırasıyla izlenmesi gerekmektedir.

Halkbank Diyalog üzerinden başvuruda bulunmak için 0 850 222 0 400 numarası aranıldıktan sonra sesli yanıt sistemi üzerinden önceliklendirilmiş işlemler menüsü üzerinden ‘’2’’nin tuşlanılması gerekmektedir.

Kredi tutarınızı; şubelere gitmeden Bank24 aracılığıyla ‘’Kartsız İşlemler’’ menüsünden ‘’Bireysel Destek Kredisi Çekme’’ menüsü üzerinden ya da banka kartınızla çekebilirsiniz.

Garanti Bankası Temel İhtiyaç Kredi Başvurusu

Korona virüs salgını nedeniyle devlet desteği ile sunulan ‘’Garanti Bankası Temel İhtiyaç Kredisi’’ kapsamında Garanti Bankası’nın henüz bir hazırlığı olmamakla birlikte 60 aya kadar vade ile İhtiyaç Kredisi başvuruları alınmaktadır. İhtiyaç kredisi için internet bankacılığı ya da mobil bankacılığı üzerinden başvurular alınırken, aynı zamanda banka sitesi üzerinden de T.C. Kimlik numarası ve telefon numarası bilgileri ile başvuru yapılabilmektedir. Aynı zamanda Garanti Bankası üzerinden kullanılabilecek olan krediler için faiz oranları %1,19 ile %1,64 arasında değişkenlik göstermektedir.

Ziraat Bankası Temel İhtiyaç Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası temel ihtiyaç kredi başvurusu için internet bankacılığı ya da Ziraat mobil uygulaması üzerinden ‘’Başvurular’’ menüsü seçilerek ‘’Ürün Başvuruları’’ ekranı kullanılarak yapılabilmektedir. Şayet banka kartı ve banka şifreniz mevcut ise, Ziraat Bankası internet adresi üzerinden internet bankacılığı ya da mobil bankacılık şifrenizi hızlı bir şekilde oluşturabilirsiniz. Ayrıca kredinizi ATM’ler aracılığıyla banka kartınızla ya da kartınız yoksa ‘’Kartsız İşlemler’’ menüsü üzerinden kullanabilirsiniz.

Vakıfbank Temel İhtiyaç Kredi Başvurusu

Vakıfbank temel ihtiyaç kredi başvurusu bankaya ait olan internet bankacılığı ya da mobil bankacılık üzerinden yapılabilmektedir. VakıfBank Mobil üzerinden başvuru yapmak için ‘’Başvurular’’ menüsü üzerinden ‘’İhtiyaç Kredisi’’ sekmesinden ‘’6 Ay Ödemesiz Dönemli Destek Kredisi’’ seçeneğini seçilmelidir. İnternet bankacılığı üzerinden de başvuru için aynı yöntem takip edilmelidir.

Kredinizi kullanmak için Vakıfbank ATM’leri üzerinden kartınızla paranızı çekebileceğiniz gibi, Vakıfbank Mobil üzerinde bulunan QR işlemlerini kullanarak da ATM’ye gitmeden paranızı çekebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir