1 1
1 1

Vakıfbank Can Yeleği Sigorta iptali hakkında açıklama yapmadan önce ‘’Vakıfbank Can Yeleği Sigorta’’ ile ilgili gerekli bilgi sahibi olmanızın sigortayı iptal etme düşünceniz için doğru karar vermenizde etkili olacağını düşünüyoruz.

Vakıfbank Can Yeleği Yıllık Hayat Sigortası, sigorta poliçesi ile belirlenmiş olan tehlikeli hastalıklardan herhangi birine yakalanmanız durumunda sizi ve tehlikeli hastalıklardan biri nedeniyle vefat etmeniz durumunda sevdiklerinizi güvence altına alarak maddi sorunlar yaşanmasının engelleyen bir sigortadır. Yani Vakıfbank Can Yeleği Yıllık Hayat Sigortası kapsamında poliçe süresi içerisinde tehlikeli hastalıklardan herhangi birine yakalanmanız durumunda size ödeme yapılırken, vefat etmeniz durumunda ailenize ödeme yaparak güvence altına almaktadır.

Vakıfbank Can Yeleği Yıllık Hayat Sigortası Özellikleri

Vakıfbank Can Yeleği Yıllık Hayat Sigortası için diğer tüm sigortalarda olduğu gibi katılım şartları bulunmaktadır.

 • 18 ile 55 yaş arasındaki bireyler kadın ya da erkek fark etmeksizin sigortadan faydalanabilmektedir. 55 yaş üzeri bireyler bu sigortadan faydalanamamaktadır.
 • Sigorta süresi 1 yıl olmakla birlikte her yıl için ayrı bir risk değerlendirmesi yapıldıktan sonra yenilenme özelliği olup olmadığına karar verilir. Karar verildikten sonra önceki yapılan sigorta özelliğini yitirir.
 • Sigorta başlangıcı geçerli olmak üzere teminatlar hesaplanırken, başta yaşınız dikkate alınırken cinsiyetiniz de önemli rol oynamaktadır.
 • Yıllık olarak hesaplanan sigorta teminatı TL para biriminde yıllık ödenebileceği gibi aylık taksitler halinde de ödenebilmektedir.
 • Sigortalının farklı nedenlerden kaynaklı vefat etmesi durumunda poliçe başlangıcında belirlenmiş tutar kanuni varisleri öncelik olmak koşuluyla hak sahiplerine ödenir.

Vakıfbank can yeleği sigorta i̇ptali

Vakıfbank Can Yeleği Yıllık Hayat Sigortası Avantajları

Vakıfbank Can Yeleği Yıllık Hayat Sigortası avantajları arasında zorlu günlerinizde size ve ailenize maddi destek sunmak yer alırken avantajlar bununla sınırlı kalmamaktadır.

 • 4967 sayılı kanun kapsamında sigorta için ödediğiniz primleri belli bir oranda olmak koşuluyla yıl içerisindeki vergi matrahınızdan düşebilirsiniz.
 • Sigorta kapsamında vefat teminatı bulunduğu için vergi indirimi almanız söz konusu olmaktadır. Açıklamak gerekirse, aylık olarak elde edilen gelirinizin %15’i ile asgari brüt ücretin yıllık tutarını geçmemek kaydıyla gelir vergisi matrahınızdan indirim yamanız mümkün olmaktadır.

Vakıfbank Can Yeleği Yıllık Hayat Sigortası Kapsamında Sunulan Teminatlar

Vakıfbank Can Yeleği Yıllık Hayat Sigortası kapsamında teminatlar ölüm ve tehlikeli hastalıklar teminatı olarak sunulmakta olup, teminatlara yönelik açıklamalar aşağıda detaylı olarak açıklanacaktır.

 • Ölüm teminatı, sigortalı olduğunuz süre içerisinde vefat etmeniz durumunda kanuni varislerinize ya da hak sahibi olan bireylere ödenen tutardır.
 • Tehlikeli hastalıklar teminatı, poliçenizde belirtilen tehlikeli hastalıklardan herhangi birine dair ilk kez teşhis konulması durumunda ve hastalıktan dolayı ameliyat olduğunuzu belgelemeniz halinde ödenen tutardır.
 • Bekleme süresi adı verilen ve poliçe başlangıç tarihinden itibaren 90 günü içeren süreçte büyük yanıklar hariç olmak üzere herhangi bir tehlikeli hastalık geçirmeniz durumunda tazminat hakkınız bulunmamaktadır.
 • Sigorta poliçe başlangıç tarihinden itibaren 60 gün içerisinde koroner damar hastalığı nedeniyle ya da organ nakli söz konusu olması durumunda ameliyat tarihi geçerli olmak üzere 60 gün bittiğinde hak etme ya da erteleme süresi olarak tabir edilen hastalık tazminatını alabilirsiniz. Ama 60 günlük süre dolmadan vefat ederseniz, tehlike hastalık tazminatı ödenmemektedir.
 • Ayrıca poliçe başlangıç tarihi itibarıyla organ nakli ya da koroner damar hastalığı harici ameliyat olmanız durumunda hak etme ya da erteleme süreci adı verilen süreç başlamakta olup, 30 gün içerisinde vefat etmemeniz durumunda tazminat ödenmektedir. Bu süreç içerisinde vefat etmeniz durumunda tehlikeli hastalıklar teminatı ödenmezken, kanuni varislerinize ya da hak sahiplerinize vefat teminatı ödenmektedir. Vakıfbank Can Yeleği Yıllık Hayat Sigortası kapsamında vefat teminatı, poliçe süresi boyunca ödenmektedir. Tehlikeli hastalıklar tazminatı size ödenirse, ödeme sonrası teminat süresi dolmaktadır.

Şayet sigorta teminat kapsamında olan hastalıklardan birden fazlasına dair teşhis konulması halinde sigorta tazminat tutarı sigorta meblağı olarak ödenmekte olup, mükerrer bir ödeme yapılmamaktadır.

Kısaca özetlemek gerekirse, Vakıfbank Can Yeleği Yıllık Hayat Sigortası;

 • Vefat Teminatı,
 • Hastalık Sonucu Tam ve Daimi Maluliyet
 • Kaza Sonucu Daimi Maluliyet
 • Tehlikeli Hastalıklar için ödenmektedir.

Vakıfbank can yeleği sigorta i̇ptali

Vakıfbank Can Yeleği Yıllık Hayat Sigortası Tehlikeli Hastalıklar

Vakıfbank Can Yeleği Yıllık Hayat Sigortası poliçesinde yer alan tehlikeli hastalıklar;

 • Kanser,
 • Koroner arter by-pass cerrahisi,
 • Kalp krizi,
 • İnme,
 • Böbrek yetmezliği,
 • Multipl skleroz (MS),
 • Büyük yanıklar,
 • Majör organ transplantasyonu,
 • Kol ve bacak kaybı olarak belirlenmiştir.

Vakıfbank Can Yeleği Yıllık Hayat Sigortası için ana teminat olarak vefat teminatı belirlenmiş olup, tehlikeli hastalıklara yönelik ek teminat ödemesi yapılmaktadır. Örnek vererek açıklamak gerekirse; vefat teminatı olarak limit 10.000 TL olarak belirlenmişse, 30 yaşındaki bir kadın sigortalı için yıllık prim tutarı 27,16 TL olurken; erkek sigortalı için yıllık prim tutarı 34,33 TL olmaktadır.

Vakıfbank Can Yeleği Yıllık Hayat Sigortası İptali

Vakıfbank Can Yeleği Yıllık Hayat Sigortası iptali için Vakıfbank şubeleri ya da sigorta acentelerine başvuruda bulunabileceğiniz gibi peşin ya da aylık taksitler halinde ödediğiniz primlerinizi geri almak 444 9 237 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak sigorta iptal talebinizi iletebilirsiniz. Ayrıca Vakıfbank Emeklilik resmi internet adresi üzerinden T.C. kimlik numaranız ya da müşteri numaranızı girdikten sonra güvenlik kodu kullanarak giriş yapabilirsiniz. Güvenlik kodunuzu unutmanız durumda ise, ‘’Güvenlik Kodumu Unuttum’’ butonuna tıklayarak Vakıfbank Can Yeleği Yıllık Hayat Sigortası için e-posta ya da SMS yoluyla yeni güvenlik kodu oluşturabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir