Vakifemeklilik
vakifemeklilik

Vakıf Emeklilik BES, sözleşme kapsamında ödemeler sonucunda emeklilik sırasında yaşam kalitenizi artıracak olan bir uzun vadeli yatırım sistemidir. Üstelik her ödeminize karşılık devlet katkı payı ile hiçbir yatırım aracında mevcut olmayan bir kazanım sağlamaktadır. %25 oranında yapılan devlet katkısı ilk üç yılda Vakıf Emeklilik BES iptali durumunda alınamazken; üçüncü yılın sonunda %15‘i, altıncı yılın sonunda %35’i, onuncu yılın sonunda %60’ı alınabilmektedir.

Sunulan imkanlara karşı farklı nedenlerden dolayı Vakıf Emeklilik BES iptali gibi bir düşünceye sahip iseniz, dilekçe gibi başvuru yöntemleri dışında kısa yollar sayesinde de hızlıca işleminizi gerçekleştirme imkanınız bulunmaktadır.

Vakıfbank emeklilik
Vakıfbank emeklilik

Vakıf Emeklilik BES SMS ile Cayma/İptal

Vakıf Emeklilik BES iptali için kolay yollardan bir tanesi SMS ile caymadır. Kısa mesaj yoluyla BES iptali için ‘’VEML’’ yazıp bir boşluk bırakıp ‘’T.C. kimlik numarası’’ yazıldıktan sonra yeniden boşluk bırakılarak ‘’CAYMA’’ yazılıp, bir boşluk bırakıldıktan sonra doğum tarihi yazılarak 4933’e mesaj gönderilmesi gerekmektedir. SMS gönderimi sırasında dikkat edilmesi gereken ise; bilgiler arasında bir boşluk bırakılması ve doğum tarihi yazılırken gün, ay ve yıl sıralamasına dikkat edilmesidir.

Örnek: VEML 12345678900 CAYMA 01.01.1978

Vakıf Emeklilik BES’ten Otomatik BES Robotunu Kullanarak Çıkış Yapmak

Vakıf Emeklilik BES iptali için SMS ile bildirim aldıktan sonra resmi internet sitesi üzerinde sağ alt köşedeki ‘’Otomatik BES Robotu’’ uygulamasını tıklayarak, ‘’Görüşme Başlat’’ bölümünü tıklayarak sohbet penceresini açabilirsiniz. Açılan sayfada ‘’Otomatik BES cayma hakkı’’ yazdığınızda size avantajları hakkında bilgi mesajı gönderilecektir. Tüm bu bilgilere rağmen hala Vakıfbank Emeklilik BES iptali işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız, ‘’T.C. kimlik numarası’’ yazmanız istenecektir. T.C. kimlik numaranızı yazmanızla birlikte iptal işlemlerini başlatmış oluyorsunuz.

Vakıf Emeklilik BES İnternet Şubesi / Mobil Şube Aracılığıyla İptal

Vakıf Emeklilik BES iptali işlemlerini online internet şubesi ve mobil şube üzerinde de gerçekleştirebilirsiniz. İnternet şube ya da mobil uygulama üzerinden ilgili menüye giriş yaparak gerekli bilgileri giriş yaparak iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Vakıf emeklilik bes i̇ptali

 Vakıf Emeklilik BES Telefon ile İptal

Vakıf Emeklilik BES iptali için son pratik yöntem ise, telefonla cayma hakkıdır. Vakıf Emeklilik BES iptali için kurulan 0 850 222 9 657 ‘i ya da Vakıf Emeklilik Müşteri Hizmetleri olan 444 9 237’ yi arayarak talebini iletebilirsiniz.

Vakıfbank Emeklilik BES iptali için bir diğer iletişim kanalı WhatsApp olarak görülse de özel bilgilerin paylaşılması nedeniyle Vakıf Emeklilik tarafından çok da önerilmeyen bir yol olarak görülüyor.

Vakıf Emeklilik İletişim

Vakıfbank Emeklilik iletişim numaraları 0 850 222 9 657 ve 444 9 237 olmakla birlikte müşteri hizmetlerine ulaşmanın bir başka yolu olarak karşımıza WhatsApp numaraları çıkıyor. Artık Bireysel Emeklilik Sitemi (BES) dahil,

  • Yaşam Kulüpleri,
  • İnternet ve mobil şube işlemleri,
  • Ferdi kaza sigortası,
  • Hayat sigortası gibi tüm ürün ve hizmetlere yönelik detaylı bilgi alabilmek için WhatsApp uygulamasını kullanabilirsiniz.

Tüm işlemler için kullanabileceğiniz WhatsApp 0549 802 47 75 ya da 0549 802 47 79 olmakla birlikte, Vakıf Emeklilik müşteri temsilcisi ile görüşmek için bu numaraları kaydedebilirsiniz. Ayrıca Vakıf Emeklilik Hizmetleri’ne ait bu numaralardan  WhatsApp üzerinden müşteri hizmetlerine ulaşmak için hafta içi 09:00 – 12:30 ile 13:30 – 17:00 saatleri arasında çevrimiçi olarak iletişim kurabilirsiniz.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Vakıf Emeklilik BES iptali için T.C. kimlik numarası gibi özel bilgiler gerektiği için kişisel bilgilerin sorgusunu gerektiren işlemler yapılmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir