Turkcell taahhüt sorgulama ve cayma bedeli
Turkcell taahhüt sorgulama ve cayma bedeli

Ülkemizde hizmet vermekte olan operatörler, müşterilerine tarifeleri dahilinde birçok kampanyadan faydalanmalarını sağlamaktadır. Turkcell taahhüt sorgulama ve cayma bedeli hakkındaki bilgilere bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Kullanıcıların SMS, ses ve internet paketlerinden, Turkcell’in İnternet hediye haklarından ve operatörün sunduğu diğer avantajlardan yararlanabilmeleri için tarifelerini ve numaralarını belirli bir süre kullanmaları gerekmektedir.

Turkcell Taahhüt Sorgulama Nedir?

Belirli bir yükümlülük karşılığında müşteriler kendi tarifelerini istedikleri şekilde kullanabilirler. Yükümlülükten vazgeçmek veya sözleşmeyi feshetmek isterlerse, sözleşmede belirtilen tutarda cayma ücreti ödemek zorundadırlar.

Turkcell Taahhüt Sorgulama Nasıl Yapılır?

Turkcell taahhüt sorgulama
Turkcell taahhüt sorgulama

Tarifenizdeki yükümlülüğünüzün yani sözleşmenizin ne zaman sona erdiğini veya tarife haklarını ne zamana kadar kullanabileceğinizi öğrenmenin birkaç yolu vardır.

Turkcell tahhüt sorgulama için aşağıdaki adımlar izlenebilir:

  1. En yakın Turkcell temsilcinize giderek tarifenizin ne zaman biteceğini, ödeme ücretini ve tarifenizle ilgili diğer sorularınızın yanıtlarını kolayca öğrenebilirsiniz.
  2. Tüm işlemlerinizi akıllı cihazlarınız üzerinden yapmayı tercih ederseniz, 0532 532 00 00 veya 532 numaralı telefonu akıllı telefonunuzdan arayabilir, müşteri temsilcisi ile görüşebilir ve tarifeniz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.
  3. Telefonunuzun mesaj bölümüne girerek, TARİFE yazıp ve 2222’ye SMS göndererek tarifeniz ve kullandığınız paketlerle ilgili tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz.
  4. Kullanıcı bilgilerinizle Turkcell’in resmi web sitesine erişebilir ve talebinizle ilgili tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
  5. E-devlet üzerinden Turkcell taahhüt sorgulama yapabilirsiniz.

Son olarak Turkcell uygulamalarının en çok kullanılan Turkcell Hesabım uygulamasına giriş yapabilir, sözleşme bitiş tarihini öğrenebilirsiniz. Akıllı telefonunuzda Turkcell Hesabım uygulaması yoksa bu telefon uygulamasını Google Play Store veya App Store’dan indirmenizi öneririz.

Turkcell Taahhüt İptali Nasıl Yapılır?

Turkcell Taahhüt iptali yapabilmek için Turkcell Faturalı veya Faturasız hat kullanıyor olmanız gerekmektedir. Bu hatlardan birini kullanyorsanız 532’yi arayabilir ya da Turkcell Mağazasına başvurabilirsiniz.

Turkcell Cayma Bedeli Nasıl Hesaplanır?

Turkcell cayma ücretini öğrenmenin ve Turkcell cayma ücretini talep etmenin birçok yöntemi ve yolu vardır. Turkcell’in müşteri hizmetlerini 0532 532 0000’den arayarak cayma ücretini sorgulayabilir ve hesaplayabilir. Turkcell bayilerine giderek veya dijital operatör uygulaması üzerinden kaç ayınız kaldığını ve sözleşmenizin bitiş tarihini görebilirsiniz.

Turkcell cayma ücretini öğrenmek için size verilen indirimleri, borcunuzun kalan süresini ve ödediğiniz aylık faturayı hesaplamanız gerektiğini unutmayın.

Turkcell Cayma Bedeli Nasıl Öğrenilir?

Kullandığınız hattı kapatmak istediğinizde veya tarifenizi değiştirmek istediğinizde ödemeniz gereken ödeme ücreti, sözleşme sürenize ve sözleşme süresinin bitimine ne kadar kaldığına göre değişiklik gösterebilir.

Cayma ücretinin detaylarını Turkcell müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz.  Turkcell’in internet sitesi üzerinden müşteri hizmetlerini arayabilir veya cayma ücretini öğrenebilirsiniz. Cep telefonunuzdan Turkcell resmi web sitesine veya Hesabım uygulamasına ulaştıktan sonra Hesabım linkine açmanız gerekmektedir.

Hesabım bölümünü açtıktan sonra kullanım detayları için bölümüne geleceksiniz. Soldaki Paketlerim ve tarifelerim bağlantısına tıklayın. Açılan sayfanın detaylı bilgi kısmından cayma ücretini detaylı olarak görebilirsiniz.

Turkcell Erken İptal Ücreti Ne Kadar?

Turkcell cayma ücreti hesaplama işlemi, tarife paketiniz ve tarife paketinizde ne kadar kaldığınıza göre hesaplanır. Ayrıca Turkcell Ev İnternet Hizmeti ödeme ücretini hesaplamak istiyorsanız cihazın fiyatını toplam tutara eklemelisiniz. Size uygulanan tüm indirimler, ödeme ücreti olarak iade edilecektir. Turkcell cayma işleminin geçerli olması için gerekli koşullar aşağıdaki gibidir;

  • İndirimli olarak kullanılan zaman
  • Bu dönemde devlete ödenen vergiler
  • Cihaz satın alındıysanız cihazın fiyatı
  • Turkcell tarafından sağlanan hizmet bedeli
  • Kağıt faturalar için Turkcellin belirlediği ücretler

Bu koşulların tümü, sözleşme süresi boyunca sizin için geçerli olan indirimlerdir. Cayma ücreti hesaplandıktan sonra, bu kalemlerin tutarları size gönderilecek toplam faturada ayrıca hesabınızda gösterilecektir.

Ancak tüm bu işlemleri Turkcell’den sadece birkaç adımda öğrenebilir, daha verimli ve net tutar hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Turkcell üzerinden sorularınız için: “532” veya “0532 532 0000” aramanız yeterlidir.

Örnek olarak hesaplamak gerekirse: Turkcell cayma ücreti 2022’de kullandığınız faturaya göre değişmektedir. Asgari sözleşme süresi dolmadan sözleşmenizi iptal ederseniz erken cayma ücreti ödemesi için yapmanız gereken hesaplama şu şekildedir;

Örnek olarak; 18 aylık bir sözleşme imzaladıysanız ve ikinci ayda fesih istiyorsanız, kalan 16 ayı ödemeniz gerekir.

Örneğin; Ayda 60 TL ödediğiniz tarifeniz sahip olduğunuz promosyon tarife paketi 90 TL’dir. Yıl boyunca vermiş olduğunuz sözleşmenin bitiş tarihi yerine 6. ayda tarifeyi iptal etmek isterseniz, ödemediğiniz 40 TL’lik indirimin kullanım süresi ile her ay ödemediğiniz süre çarpılarak ödeme ücreti hesaplanacaktır.

2022 yılında 40 TL x 6 = 240 TL Turkcell cayma ücreti bu şekilde hesaplanmıştır. İndirime tabi olan ücretler, servis ücretleri ve kağıt fatura ücretleri de ödeme ücretine ek olarak alınmaktadır. Bu nedenle, cayma ücretiniz hakkında her şeyi öğrenme avantajına sahip olacaksınız.

Dijital Operatör Turkcell İle Cayma Taahhüdü Ve Cayma Ücreti Sorgulama

Turkcell taahhüt ücreti öğrenmek isteyenler Dijital Operatör uygulamasına üye olarak taahhütlerinin kalan süresini öğrenerek ortalama cayma ücretini öğrenebilirler. Dijital Operatör uygulamasına giriş yaptıktan sonra, Ücretlerim alanından ödemiş olduğunuz detaylı sözleşme süresini ve kalan sözleşme süresini görebilirsiniz.

Turkcell İle Yapılan Sözleşmenin Bitiş Tarihi Nasıl Sorgulanır?

Aboneleri ile genellikle 12 veya 24 aylık sözleşme yapan Turkcell’in sözleşmesinin sona erme tarihine uyulmalıdır. Yüksek bir cayma ücreti ödememek için, sözleşme süresine bağlı kalarak için Hesabım uygulamasındaki faturalarım bağlantısını tıklayarak bir olarak sözleşme için ve sözleşme dönemi için kaç ay daha harcamanız gerektiğini görebilirsiniz.

Turkcell erken cayma ücreti bazen hesapladığımızdan daha yüksek olabiliyor ve herhangi bir sürprizle karşılaşmak istemiyorsanız Turkcell sözleşmenizin bitiş tarihini takip etmeyi unutmayın.

Genel olarak, Türkcell sözleşmesi bitmeden numara taşımak size yüksek faturalara neden olabilir. Bu nedenle numara transferi veya hat kapatma işlemi yapmak isteyenlerin ödemeleri gereken para çekme ücretini öğrenmeleri gerekmektedir.

Turkcell Para Çekme Ücretini Ödemek İstemiyorum

Faturalara yansıyan cayma ücreti, birçok kişinin mustarip olduğu bir konudur. Zamanından önce taahhütten ayrılma nedeniyle Cayma ücreti olarak insanların yüksek bedeller ödemesine neden oluyor. Taahhüt edilen faturaya veya kampanyaya katıldıktan sonra geri çekilmek, ne yazık ki para cezasının ödenmesine neden olur.

Turkcell süperonline cayma bedeli
Turkcell süperonline cayma bedeli

Superonline Cayma Bedeli Ne Kadar?

Bağlanma süresi bitmeden aboneliğinizi iptal etmek isterseniz, tüm kurulum ücretleri dahil olarak hesaplanmaktadır. Tüm aktivasyon ücretleri dahil edilerek, internet ücretlerinde indirim, varsa WiFi modem ücretlerinde indirim ve taahhütte görüntülenen indirimler varsa, “Diğer hizmet sağlayıcılardan indirim”.

İhlalin gerçekleştiği gün tahakkuk eden toplam tutar ile kampanya süresince verilen tüm indirimlerin toplamı ve bu kampanya için belirlenen aylık kampanya paketi fiyatı, bağlayıcı sürenin bitimine kadar kalan ay sayısı ile çarpılacaktır.

Superonline Taahhüt İptali Nasıl Yapılır?

İptal işlemini yapabilmek için 0850 222 1 222 Turkcell Superonline Kurumsal Müşteri Hizmetleri’ni arayıp iptal talebi oluşturabilirsiniz.

Turkcell Cayma Ücreti Ödenmezse Ne Olur?

Turkcell taahhütleri imzaladıktan, sonra başka bir operatöre geçiş yapan veya hattını faturalıdan faturasıza geçiren kişiler, kayıtlı paket kullanmaları halinde ödeme ücreti ödeyeceklerdir. Son fatura ile birlikte cayma ücreti talep edilir. Ödeme ücretini ödememekte ısrar ederseniz, dava açılır ve icra edilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir