Kredi ve Finans Portalı

Alınan Kredi İptal Edilir mi?

İhtiyaca binaen kullandığınız kredinizi önüne geçemediğiniz, elinizde olmayan sebeplerle iptal ettirebilirsiniz. Yasal olarak iptal ettirme hakkınız bulunsa da bu iptalin sağlanabilmesi için şartları taşıma yükümlülüğünüz bulunmaktadır.

Kişi lazım görmesinin ardından finans kuruluşlarına kredi sağlanması amacıyla başvuruda bulunmasının ardından, finansörler kişinin kredi alma şartlarını taşıdığınıza ya da engellerinize bakar ve size ön onay ile birlikte onay verebilir. Kişi kredi sözleşmesini imzalamadığı takdirde istediği zaman bu hakkından vazgeçebilir. Kendisini rahatsız eden birkaç husus olabilir, faiz oranını beğenmez, yapılan kesintileri çok görebilir. Bu husus öncede vardı bundan sonrada olacaktır.

Alınan Kredinin İptal Edilmesi

Ancak 2014 yılında çıkarılan bir yasa ile kredi sözleşmesi imzalanmış olsa ve alacağınız kredi miktarı hesabınıza virman edilmiş olsa bile iptal edilme hakkı verildi. Sağlanan krediden cayma hakkı ile kredi sözleşmesinin imzalanmasının ardından 14 gün içerisinde hiçbir sebep göstermeden banka şubeniz ile görüşerek iptal ettirebilirsiniz.

İptal ettirmek istediğiniz kredinin limiti ve vadesi ne kadar olursa olsun, kredi kullananın başvurusundan sonra krediyi veren otuz gün içerisinde iptalini sağlar.  Nasıl finansı talep etmeniz doğal ise, onaylanan ve hesabınıza transfer edilen paranın iadesi de gayet normal bir durum olarak karşımıza çıkar. Kişinin bütçesi ve kendi içerisinde yaptığı hesapları 5-10 gün gibi bir sürede farklılık gösterebilir, krediye ihtiyacı kalmayabilir yada krediyi kullanacağı durum konusuz kalabilir.

Yasal Süre Sonunda Kredi Nasıl İptal Edilir?

İtiraz için size ayrılan süreyi doldurduktan sonra krediden cayamazsınız ve iptal ettiremezsiniz. Bu noktadan sonra yapabileceğiniz husus bankanın sizden keseceği masrafları ve giderleri kabullenerek, hesabın hepsini ödemeniz durumunda krediyi kapatmanız mümkündür. Burada kaybınız faiz olarak yüksek olmasa da kullanacağınız kredi miktarı üzerinden masraf kaybınız olacaktır.

Bu Konu Dikkatinizi Çekebilir !  Şekerbank Hasat Kart Ödeme Vadesi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.