Türkiye finans iban no sorgulama ve öğrenme
turkiye finans iban no sorgulama

Türkiye Finans IBAN no sorgulama işlemleri için başvurulabilecek kanallar bankanın ATM’leri, mobil bankacılık uygulaması, bankanın resmi web sayfası olan https://www.turkiyefinans.com.tr/ adresi üzerinden ya da müşteri hizmetlerini arayarak bilgi alabilirsiniz.

Türkiye Finans IBAN No Nasıl Öğrenilir?

Türkiye Finans IBAN no öğrenme yolları şunlardır:

 • Türkiye Finans Bankamatik: Türkiye Finans ATM’lerine kartınızı yerleştirin ve şifreniz ile giriş sağlayın. “Hesap Bilgileri” bölümü üzerinden IBAN numaranızı görüntüleyebilirsiniz.
 • Mobil Bankacılık: Türkiye Finans mobil bankacılık uygulamasını akıllı telefonunuza indiriniz. Uygulamaya giriş sağlayın ve ekran üzerinde yer alan “Hesaplarım” kısmına gidiniz. Türkiye Finans’ta kayıtlı olan hesaplarınızdan IBAN numarasını öğrenmek istediğiniz hesabınızı seçerek tıklayın. Kartınız ile ilgili tüm bilgileri ve IBAN numarası sorgulaması yapabilirsiniz.
 • Resmi Site: Türkiye Finans resmi internet sitesinde bulunan https://www.turkiyefinans.com.tr/tr-tr/hesaplama-araclari/sayfalar/iban-sorgulama.aspx linki üzerinde yer alan IBAN sorgulama aracından IBAN numaranızı öğrenebilirsiniz.
 • Müsteri Hizmetleri: 0850 222 22 44 numaralı Türkiye Finans müşteri hizmetlerini arayarak IBAN numaranızı öğrenebilirsiniz.

Türkiye Finans IBAN No Kartın Neresinde Yazıyor?

Türkiye Finans IBAN numarasının kartta yazdığı yer yoktur. Türkiye Finans kartları üzerinde kart numarası ve kartın son kullanma tarihi yer almakta olup IBAN ve kart işlemleri hakkında bilgilere yukarıda belirtilmiş olan Türkiye Finans kanalları üzerinden ulaşabilirsiniz.

İnceleyebilirsiniz: Kuveyt Türk IBAN No Sorgulama ve Öğrenme

Türkiye Finans IBAN No ile ATM’den Para Nasıl Gönderilir?

Turkiye finans iban no ile atmden nasil para gonderilir

Türkiye Finans numarası ile bankamatikten para gönderme işlemlerinizi şu adımları takip ederek kolaylıkla halledebilirsiniz,

 1. Türkiye Finans ATM’si üzerinde yer alan “Giriş” butonuna basınız.
 2. Ekranda göreceğiniz “Kartsız İşlemler” bölümüne geliniz.
 3. “Para Yatırma” seçeneğini seçiniz.
 4. T.C. kimlik numaranız ve cep telefon numaranızı ekranda yer alan ilgili yerlere giriniz.
 5. Cep telefonunuza bir şifre gelecektir, bu şifreyi girerek işleminize devam ediniz.
 6. Ekran üzerinde yer alan ödeme türlerinden işleminiz için gerekli olan seçeneği seçerek devam edin.
 7. “IBAN No” bölümünü seçiniz.
 8. İşlem yapılacak olan 16 haneli IBAN numarasını giriniz.
 9. Daha sonrasında “Devam” seçeneğini seçiniz. Para haznesi açılacaktır, açılan para haznesine göndereceğiniz parayı düzgünce yerleştirin.
 10. Parayı hazneye yerleştirdikten sonra ekrana yansıyan para miktarı ile ilgili bilgiler doğru ise işleminizi onaylayarak tamamlayın.

Söz konusu adımları takip ederek Türkiye Finans ATM’leri üzerinden IBAN numarası ile para gönderme işleminizi sorunsuzca tamamlamış olursunuz.

Türkiye Finans Hesap No Nasıl Öğrenilir?

Türkiye Finans hesap no öğrenme işlemi gerçekleştirmek IBAN numarası öğrenme ile benzerlik göstermektedir. IBAN numaranızın üzerinde yer alan 16 hanelik rakamlar sizin hesap numaranızı oluşturmaktadır. IBAN numarası üzerinde bulunan banka kodu, kontrol basamakları ve ülke kodunun ardından gelen rakamlar size hesap numaranızı vermektedir.

Türkiye Finans Hesap No Kartın Neresinde Yazıyor?

Türkiye Finans hesap numarasının kartta yazdığı yer bulunmamaktadır. Türkiye Finans banka ve kredi kartları üzerinde hesap numarası bilgileri bulunmamaktadır. Hesap numaranızı yukarıda belirtilmiş olan yöntemler üzerinden öğrenebilirsiniz.

Türkiye Finans Yanlış IBAN’a Para Gönderdim, Ne Yapmalıyım?

Türkiye Finans hatalı IBAN’a para gönderme işlemi gerçekleşmeniz halinde para iadesi için Türkiye Finans müşteri hizmetlerini arayarak para iadesi talebinde bulunabilirsiniz.

İşleminiz için Türkiye Finans müşteri hizmetleri telefon numarası olan 0850 222 22 44 hattı arayarak müşteri temsilcisi ile iletişime geçebilirsiniz. Müşteri hizmetlerini aramanızın ardından sesli komut sistemi üzerinden “Müşteri Temsilcisi” demeniz ve ardından 0 tuşuna basarak direkt müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz. Hatalı IBAN’a para gönderme işleminizi müşteri temsilcisi halledemez ise, en yakın Türkiye Finans şubesine giderek yüz yüze görüşme sağlayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir