Kredi ve Finans Portalı

Su Ürünleri Kredileri (Balıkçılık Kredileri)

Girişimcilerin talep ettikleri en önemli husus yapılacak girişim için sağlanacak maddi kaynağı sağlamak olmaktadır. Maddi olarak gücünüz varsa istediğiniz iş için girişimde bulunabilirsiniz. Fakat projeleriniz olmasına rağmen  bu projeleri hayata  geçirecek maddi desteğiniz bulunmadığı zaman hepsi düşüncelerde kalır. Girişiiminiz ile boy göstermek istiyorsanız bu işlem için talep edilecek en kolay işlem bankaların sağladığı kredilerdir. Su ürünleri üretimi, balık yetiştiriciliği gibi bir işletme kurmak istiyorsanız bankalar sizlere balıkçılık kredileri yada diğer adıyla su ürünleri üretim kredisi tahsisinde bulunmaktadırlar.

Balıkçılık kredilerinin tahsisinin amacı denizde ve tatlı sularda yada oluşturulacak havuzlarda su ürünleri yetiştiriciliği ya da denizde deniz ürünleri avcılığı için bulunacağınız faaliyetler için veriliyor. Burada tekne alımı, deniz balığı çiftliği kurumu, beton havuzlarda balık yetiştirme işleminde kullanılacak harcamalara istinaden kredi talebinde bulunabiliyorsunuz. Bu anlamda bankalar ve verdikleri kredileri şu şekilde sıralayabiliriz.

Ziraat Bankası Su Ürünleri Kredileri

Ziraat bankası su ürünleri kredisini tahsisinde sizin talebinize göre sadece balık üretimi için değil kurbağa, midye, karides ile kerevit gibi ürünlerin yetiştirilmesi için de sunmaktadır. Kısaca su ürünleri yetiştiriciliğinde kullanacağınız bütün ekipmanların alımı için işletme kredileri, avlanma yada havuzlarda balık üretimi için yatırım kredileri sunmaktadır. Devlet destekli su ürünleri kredisi sunan Ziraat Bankası verilecek kredinin tahsisini Bakanlar Kurulunda alınan kararlar eşliğinde uygun faizlerle sağlıyor. Başvurularınızı da sadece banka şubelerinden gerçekleştirebiliyorsunuz.

Şekerbank Su Ürünleri Kredisi

Esnek ödeme alternatifini de sunulan bu hizmette Şekerbank su ürünleri kredisi ekipman alımı, yatırım giderlerinin karışlanması amacıyla oluşan proforma fatura değerinin % 75’ine kadar 60 ay vadelerde ve yılda bir ödemeli olarak verebiliyor. Su ürünü avcılığı yapmak istiyorsanız bunun için su ürünleri kooperatifi üyesi olmalı, avcılık ruhsatına sahip olmalı, Denize elverişli olduğunuza dair liman başkanlıklarından belge alınması gerekiyor. Kredinin başvuru adresi yine banka şubeleri.

KOSGEB Su ürünleri Kredisi

Tatlı su ve deniz mahsülü üretimi için tesis kurmak, girişimci olmak isteyen kişilere hazırladıkları projelere istinaden hibe su ürünleri kredisi imkanı da veren KOSGEB, istenildiği takdirde % 4 oranından başlayan faizler ile kredi tahsisinde bulunabiliyor. Daha çok teşvik amaçlı verilen KOSGEB Su Ürünleri Kredisi talebinde bulunabiliyorsunuz.

Yapı Kredi Bankası Tekne Kredisi Veriyor

Yapı kredi bankasından alacağı kredi ile balıkçılık üretimi yapmak isteyen kişiler tüketici kredisi alabiliyorken banka avcılık yapmak isteyenlere Tekne Kredisi olanağı veriyor. Tekne alımı için Yapı Kredi bankasından kredi almak isteyenler Tekne Kredisi başlıklı yazımızı okuyabilir.

TEB Su Ürünleri Kredisi

Avcılara tekne, yetiştiricilere ise havuz ve diğer  masraflar için sağlanan TEB Su ürünleri kredisi 12 vadelere kadar veriliyor. Banka şubelerine yapacağınız başvurular için Nüfus Cüzdan Fotokopisi, Adres Belgesi, Su ürünü yetiştirme belgesi, Ruhsat teskeresi (Gemi ve Şahıs için), tekne için sicil tasdiknamesi gibi belgeler istenilmektedir.

Denizbank Tarımsal Yatırım Kredileri

Banka su ürünleri ya da balıkçılık kredisi adı altında kredi tahsis etmiyor olsa da, bu hizmeti tarımsal yatırım kredileri adı altında her türlü yatırımı desteklemek amacıyla  veriyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.